• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
ztráta oleje Z22SE
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
eurosoudruh
Friday 20 January 2012 - 18:01:34 Citovat
Host
zdravím, může mi někdo poradit, jaké tlaky by tento motor měl mít? (najeto 200000 km) mám cca 11 - 11,5 na všech čtyřech válcích, nové gufera na ventilech, ale ztrácí se mi olej dost rychle, po 500km mám sucho. navíc i voda trochu mizí, nevím jestli není podfouklé těsnění nebo dokonce prasklá hlava. motor jinak ale šlape docela dobře..
JardaB
Friday 20 January 2012 - 19:17:53 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Jako ze za 500km sezere par litru oleje? To musi byt nekde videt, pokud by se spaloval, tak to bude hulit jak lokomotiva, jestli nekde tece musi delat slusne louzicky...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
eurosoudruh
Sunday 22 January 2012 - 10:31:39 Citovat
Host
nikde neteče a výfuk je trochu černý, ale protože jezdím na plyn, tak to ani není, že by za mnou byl černej mrak. navíc ani motor není hlučnější, když je olej pod ryskou..
Jiřik
Sunday 22 January 2012 - 11:54:49 Citovat
Host
Pravděpodobně při spalování LPG jak jsou vyšší teploty, tak to tolik nehulí.
Ty tlaky nejsou nejhorší, osobně bych zkontroloval válce a vyměnil stíráky.
Bude asi třeba vyčistit hlavu a písty od sazí a trochu pastou zabrousit ventily a zkontrolovat sedla. Pokud toto nechceš dělat, zkus dát jen olej 15w-50, když to nebude cvakat, proč by tam nemohl být.
eurosoudruh
Wednesday 18 April 2012 - 13:47:56 Citovat
Host
tak jsem udělal v podstatě všechno... nové kroužky, kompletně, vyčištěná hlava, ventily, zabroušeno a zkontrolováno. zdá se, že je to dobré, ty kroužky už vážně měly dost, i když nebyly zapečené. navíc asi bylo podfouklý těsnění, teď to nežere nic, tedy nic nadmíru a jede slušně. ještě asi lambda nebude nejlepší a potom hurá. celkový náklady 4000,- (těsnění , šrouby, kroužky, práce já)
wisastar
Wednesday 18 April 2012 - 20:21:59 Citovat
Host
Tady u tech motoru praskaj hlavy jako sirky... Docela sem se natrapil nez sem sehnal jinou ne za 30 tis Daval si novy rozvody? Hodne na to trpi...
Jiřik
Wednesday 18 April 2012 - 21:02:37 Citovat
Host
Jedinej motor na kterým jsem viděl mikroprasklinu v hlavě byl ze ZXR 750. Jinak
u všech Opelů byl vždycky prasklej válec, opět trhlinka tak 0,05 mm. To dělaj ale pouze litinový bloky, hliníkový mají tlustší vložky
JInak ta oprava - good job!
wisastar
Thursday 19 April 2012 - 17:41:28 Citovat
Host
Jiřik napsal ...

Jedinej motor na kterým jsem viděl mikroprasklinu v hlavě byl ze ZXR 750. Jinak
u všech Opelů byl vždycky prasklej válec, opět trhlinka tak 0,05 mm. To dělaj ale pouze litinový bloky, hliníkový mají tlustší vložky
JInak ta oprava - good job!


Tohle je ale motor od SAABa
ondra
Thursday 19 April 2012 - 22:01:51 Citovat
Host
Ti nevim:-) ale z22se asi od Saaba nebude a že by praskaly hlavy jako sirky? O tom nic nevím...za to vím o praskání řetězů, na to opravdu trpěly dost. I když. když jsem viděl u malinký Corsy, jak vypadal řetěz, když taky prasknul...se tomu ani nedivím.
wisastar
Friday 20 April 2012 - 17:06:58 Citovat
Host
z22se vymyslel saab.... to je jako ze htp vymyslela skoda a pouziva ho celej vw...

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1965 sec,0.1600 z toho dotazů.