• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
OB-FL2000 MV6, klíma po zapnutí nefunguje (kompresor zopne)
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Mojzo
Friday 15 July 2011 - 11:35:29 Citovat
Host
Páni prajem dobrý deň

Ak mi poradíte, máte u mňa pivo.

Pred 2 dňami som prišiel na miesto určenia so zapnutou klimatizáciou nastavenou na 22 stupňov, nomálne pracovala. Po hodine som do auta znova nastúpil a chcel odísť.

Auto naštartovalo, zopol sa kompresor klimatizácie, začal fúkať horúci vzduch a ja už som čakal ako sa začne ochladzovať. Nestalo sa tak.

Skontroloval som klimatizáciu cez diagnostiku - nominálne a i reálne hodnoty odpovedajú, v hodnotách nie je žiadny nezmysel - usudzujem teda, že riadiaca jednotka pracuje normálne.

Kompresor sa zopne, vidno ako sa roztočí, pri stlačení ECO sa zopne a vypne, vidno to i na otáčkach, i na zvýšenej spotrebe na voľnobehu. I niečo počuť syčať, ako predtým.

Systém bol plnený 2 mesiace dozadu, do posledného momentu vykazoval normálnu činnosť.

Poistky nie sú žiadne poničené. Vizuálna kontrola pod kapotou nejaví nejaké úniky okolo ventilkov klímy.

Rozmýšlal som či nemám zlé klapky na kúrení, ale privstal som o 2:00 ráno a previezol sa. Z výduchov ide čerstvý, neohriaty vzduch. Žiaľbohu neochladený, iba taký, aký je von.

Jedna vec čo sa mi zdá, že posledné dni bol ten moment kedy sa to po naštartovaní začalo ochladzovať, dlhší ako obyčajne, ale to je subjektívny, nemeraný pocit.

Pokiaľ by ste mali nejakú radu, ktorý mi pomôže toto vyriešiť, pozývam, ak sa náhodou niekedy stretneme. Ďakujem pekne za rady a Váš čas.

Mojžo
Martas
Friday 15 July 2011 - 11:58:18 Citovat
Host
No asi nejrychlejsi budes mit dojet nekam kde delaji klimatizace at ti zmeri tlak, muze byt ze mas zrovna takovy, kdy to kompresor jeste sepne ale uz to nechladi.

A jeste muzes zkusit nastavit LO, to by to melo zatit chladit naplno bez ohledu na ostatni nastaveni.
Mojzo
Friday 15 July 2011 - 15:09:12 Citovat
Host
LO som skúšal, no nechladí.

Skúsim teda ešte dnes niekde vybehnúť na meranie tlaku v systéme, uvidíme teda. ďakujem
Mojzo
Monday 18 July 2011 - 16:08:03 Citovat
Host
Problém bol v náhlom úniku chladiva cez ventil. Preto to išlo a odrazu už nie.

A áno, bol to presne taký tlak, kedy to ešte zopne kompresor a už to nechladí. Oprava 20€. To je príjemné

Pekný deň prajem

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1422 sec,0.1154 z toho dotazů.