• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Klimatizace- vyparnik
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
JardaB
Wednesday 15 June 2011 - 10:44:17 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Tak i kdyz to nesmrdi, tak to mlzi, s tim se nic nenadela... Ja teda po odstaveni nikdy nemel problem, kdyz klimu rano vypnu driv nez startuju, tak tam uz asi zadna vlhkost neni (asi to pomalu stece a vykape) ale hned po vypnuti se to vyparuje. Ideal je asi nevypinat, Omega ma kompresor s regulaci tak kdyz to nechladi, tak to moc navic nezere a udrzuje to teplotu vyparniku na par stupnich nad 0.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
kejml
Wednesday 15 June 2011 - 11:29:53 Citovat
Host
vyparník klimatizace by se měl pravidelně dezinfikovat, stejně tak jako by se měl měnit pylový filtr, mě se osvědčila dezinfekce ozonem. Není třeba nic rozebírat. Kompresory klimatizací v autech mají progresivní změnu zdvihového objemu z důvodu kompenzace kolísajících otáček.
my děláme dezinfekci za cca 1000 Kč.
wisastar
Wednesday 15 June 2011 - 12:12:44 Citovat
Host
jo akorat ze na kazdym spreji co stoji nehorazny penize pisou ze se ma vymontovat vetrak a hadicka se ma dostat az k vyparniku..... delal sem to s vetrakem a efekt zadny... akorat ten sprej z toho tyden smrdel...
wisastar
Wednesday 15 June 2011 - 12:13:41 Citovat
Host
JardaB napsal ...

Tak i kdyz to nesmrdi, tak to mlzi, s tim se nic nenadela... Ja teda po odstaveni nikdy nemel problem, kdyz klimu rano vypnu driv nez startuju, tak tam uz asi zadna vlhkost neni (asi to pomalu stece a vykape) ale hned po vypnuti se to vyparuje. Ideal je asi nevypinat, Omega ma kompresor s regulaci tak kdyz to nechladi, tak to moc navic nezere a udrzuje to teplotu vyparniku na par stupnich nad 0.


jeste mi prosimte vysvetli co ten kompresor reguluje?
kejml
Wednesday 15 June 2011 - 14:44:21 Citovat
Host
jednak jsem nemluvil vůbec o spreji, ale měl jsem namysli ozonový vyvýječ (ozon ničí ty brebery co na výparníku rostou) vetšinou co jsem tak zjistil to bývá, že ruční klimatizace mají pevný zdvihový objem a spíná vypíná spojka kompresoru, u automatických bývá proměnlivý zdvihový objem k omezení spínání spojky kompresoru a uspoře paliva v době kdy máš nacvakáno 24 na klimě a venku je 18, nebo když už je v autě vychlazeno a jen se udržuje teplota. Dle testu ADAC v průměru nárůst spotřeby manual klima 2,55 l/100km, automatika 0,7l/100km. Jsou to hodnoty dlouhodobé. Pro příklad tam uváděli ford ka 1.4 jizda s klimou o 4 litry větší spotřeba
JardaB
Wednesday 15 June 2011 - 15:20:33 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
wisastar napsal ...

JardaB napsal ...

Tak i kdyz to nesmrdi, tak to mlzi, s tim se nic nenadela... Ja teda po odstaveni nikdy nemel problem, kdyz klimu rano vypnu driv nez startuju, tak tam uz asi zadna vlhkost neni (asi to pomalu stece a vykape) ale hned po vypnuti se to vyparuje. Ideal je asi nevypinat, Omega ma kompresor s regulaci tak kdyz to nechladi, tak to moc navic nezere a udrzuje to teplotu vyparniku na par stupnich nad 0.


jeste mi prosimte vysvetli co ten kompresor reguluje?



Tlak na sani, skoro stejny je na vyparniku a tim padem teplotu vyparniku spolu s expanznim ventilem. Tusim ze tam udrzuje pretlak cca 2 -2.5 baru, bez ohledu na otacky a miru chlazeni (v podstate kdyz se nechladi - zavrene klapky na vyparnik, tak se vyparnik vychladi na tech par stupnu, tim padem zavre exp. ventil, klesne tlak chladiva na vyparniku a kompresor zmensi zdvihovy objem na nejake minimum) Systemy bez moznosti regulace na kompresoru periodicky spinaji spojku, novejsi systemy maji el. ventil pro regulaci kompresoru a nekdy nemaji ani mechanickou spojku - snizi zdvihovy objem na 0.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
wisastar
Wednesday 15 June 2011 - 15:54:10 Citovat
Host
tak sem vzal ten sprej a hadickou sem to napral do tech odtokovych hadicek nad prevodovkou... nechal pusobit cca pul hodky a proplachnul trochu vodou.... tak sem zvedavy jak to dopadne

nevite nekdo co odchazi na origo klaksonech na omegach? ne a ne ho rozchodit
ciba
Wednesday 15 June 2011 - 21:11:49 Citovat
xladas
Uživatel #2032
Registrován: Saturday 10 April 2010 - 19:25:36
Příspěvků: 594
u me troubi vsechno u taty nefunguje hlubokej a u nove omegy taky hlubokej ty klaksony celkem odchazej..

Vauxhall Omega B sedan 2.5V6 1997(žába),
Opel Omega B combi 2.5TD na ND1997 (Čertík)
Diagnostika Opel a Ford Praha a okoli, kdyby nekdo chtel Mantzel box tak SZ...
JardaB
Wednesday 15 June 2011 - 21:15:13 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
No jde o to, jak se pouziva asi... Ja ho pouzil behem 3 let tak 2x (na psa, aby uhnul u garaze, prd platne ) Kdyz tak klakony mam k dispozici

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Pedro- Ivan
Wednesday 15 June 2011 - 21:51:57 Citovat
Host
jak to mam presne udelat? Kam mam ten spray nastrikat ze spodu auta? Koupil jsem to auto od kamose a mam ho ta 2-3roky a on nepouzival klimu tak ze to cistim ale ted jsem se rozhod to vycistit poradne !!!! Tak mi napis co mam konkretne udelat. A jeste jedna vec me sere. Kdyz v pareku (kdyz je venku kolem 28) tak klima moc nefuka studena!!!! Cistil jsem uz i chladic klimatizace,dal jsem dotlakovat klimu na požadovany tlak a nic moc. jo studenej fouka kdyz je auto ve sklepe kde je tak kolem 18-20 stupnu. tak fouka super studenej.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1627 sec,0.1174 z toho dotazů.