• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
rozsvěcí se kontrolka elektroniky
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Kocour
Tuesday 05 April 2005 - 13:34:12
Host
tak nic nějak to blbne...prostě tam ne a ne dostat ten ksichtík jak se mu tak hezky točej voči
Anonymní
Tuesday 05 April 2005 - 14:11:06
Host
_legion2
Tomash
Wednesday 06 April 2005 - 07:32:04
Host
tak to fakt vypadá na ty ľhavící svíčky - doufám, včara jsem je proměřoval, dvě měly odpor 0,8Ohm, jedna 0,1 a na poslední jsem naměřil nekonečno. (V Etzoldovi se uvádí, ľe by se mělo naměřit 0,9 Ohm) Moľná není náhoda, ľe ty ąpatné svíčky byly obě krajní, které nejsou k napájecímu kabelu připojeny přímo, ale přes speciál plechy od vedlejąí svíčky blíľe středu motoru, takľe v jejich obvodu je navíc daląí elektrický kontakt.
Kaľdý elektrický kontakt ale časem stárne-oxiduje a tím se zvyąuje jeho přechodový odpor a to má za následek změnu v el. obvodu ľhavení. Výsledný odpor jedné části obvodu ľhavení je 0,45Ohm (dvě 0,9Ohm svíčky jsou zapojeny paralelně na jeden přívod, odpor přívodních kabelů neuvaľuji) a zvýąení odporu kontaktu u jedné svíčky vede k nerovnováze v obvodu a můľe mít za následek, ľe kaľdá svíčka ľhaví jinak, coľ je můľe poąkozovat.
Doporučuji vąem naftařům překontrolovat tyto spoje a vyčistit je, marné nebude ani povolit svíčky samotné a zase je utáhnout, protoľe mezi svíčkou a blokem motoru (hliník) je daląí přechodový odpor.
Já jsem měl svíčky úplně demontované, ale pak jsem si ověřil, ľe hrubé měření lze provést pouze při odpojení napájení svíček.

Na závěr otázka:
Pokud jste v mém elaborátu dočetli aľ sem, prosím jeątě o odpověď na otázku, zda je moľné (a vhodné) ľhavící svíčky měnit jednotlivě, zda je moľné pouľít i jiného výrobce svíček neľ originál Opel? (Pokud existují a byly by i levnějąí)
Díky
MZ
Wednesday 06 April 2005 - 08:02:22
Host
Je mozno pouzit svicky jineho vyrobce, ale ty oplacke jsou za dobrou cenu, tak bych to neresil. Hodne se tu kluci benzinaci bavi o tech NGK (myslim japonske).
Jinak staci vymenit jen tu spatnou svicku, nemusis menit celou sadu (radil mi to kdysi Nio, takze to nebude blabol).
Tomash
Wednesday 06 April 2005 - 09:02:17
Host
Oplácká svíčka stojí tuąím 590,-/ks - to můľu tedy povaľovat za dobrou cenu?
SCULLY
Wednesday 06 April 2005 - 09:05:28
Host
LDM ľhavička 290,-kč
2roky záruka
Tomash
Thursday 21 April 2005 - 10:13:24
Host
ľhavičky mám uľ pár dní vyměněný a kontrolka se nerozsvěcí, dnes ráno byl křest ohněm (nebo spíą mrazem -MB -2°C) a zase nic,
takľe díky za rady
Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1330 sec,0.1049 z toho dotazů.