• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Schéma naklápění xenonů
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Aleš Jn.
Saturday 15 January 2011 - 13:15:40 Citovat
Host
Zdravím OCR.Nemá prosím někdo schéma zapojení xenonů.resp. jeho naklápění.V OP-COMu mi ukazuje snímač polohy servomotoru Levý 2,8V a Pravý 0V,takže si chci proměřit kabeláž od světla k jednotce,ale nemám schéma.Neposkytne někdo?Mohu naoplátku vyměnit za nějaký soft (opel,peugeot,citroen,audi.vw apod..) Moc by mi to pomohlo Díky
shipply
Thursday 20 January 2011 - 07:13:40 Citovat
Host
to znamena ze mas zly jeden potenciometer mas ich tam dva jeden je na zadnej a jeden na prednej naprave za kolesom obidva su na lavej strane
mravex
Thursday 20 January 2011 - 16:14:28 Citovat
Host
Tvoj OP- com mal na mysli potenciometer umiestnený priamo v serve, ktoré naklápa parabolu svetlometu. Po rozobratí serva, je zrejmá funkcia systému.Riadiaca jednotka je schovaná pod pravým podblatníkom, a snímače zataženia na lavých ramenách náprav. Schéma tu už bola,treba hladat, alebo daj mail a pošlem. Ak si technický typ, chybu odhalíš pomocou ohmmetra za chvílu bez problémov.Ak nie, obrát sa radšej na nejakého autoelektrikára. A ešte potenciometer sadá jednoducho vymenit, ale je to atyp.Pasuje aj z obyčajného manuálneho serva, ale musí sa preletovat.
Aleš Jn.
Saturday 22 January 2011 - 09:14:44 Citovat
Host
dokážu proměřit v pohodě,jsem autoelektrikář.Teď jsem světlo vyndal a rozeberu motorek naklápění.Jinak to schéma jestli mi prosím pošleš na Email
.Snímače na nápravách mám OK,jen to potenciometr v servu je asi KO.
Aleš Jn-
Saturday 22 January 2011 - 15:08:51 Citovat
Host
Tak potenciometr je opravdu ok.Takže pokud seženu servo z obyč světel,tak ten potenc. je stejný?
mravex
Sunday 23 January 2011 - 23:31:55 Citovat
Host
ano určite pasuje.mam to overené na mojej omege.inak na manuálne nastavenie je to servo omnoho zložitejšie, a asi aj drahšie .ale to nikto nevie a obyčajné svetlá su lacné.treba ho (potenciometer) opatrne vyletovat a vymenit. mne to šlape už 10000 km no problem.schému som ti poslal, ale neviem či príde, neviem si poradit s tým odkazom mail.
RBr
Tuesday 08 March 2011 - 11:28:50 Citovat
Host
Nemá někdo zkušenost, jestli je vážná závada při STK, že mi nefunguje snímač zatížení na přední nápravě....mám vypadlou páčku snímače a i když se namáčkne zpět, nevydrží.
Na PP to pak po nastartování napíše...nevzpomenu si přesně ale něco o chybě v seřízení sklonu xenonů.
Případně nemáte někdo na prodej funkční čidlo - Praha, Kladno, okolí (O-B, X20XEV, limuzína, do roku 1999)
Jerry
Saturday 12 November 2011 - 18:05:56 Citovat
Jerry

Uživatel #596
Registrován: Monday 30 January 2006 - 05:26:15
Příspěvků: 783
RBr napsal ...

Nemá někdo zkušenost, jestli je vážná závada při STK, že mi nefunguje snímač zatížení na přední nápravě....mám vypadlou páčku snímače a i když se namáčkne zpět, nevydrží.
Na PP to pak po nastartování napíše...nevzpomenu si přesně ale něco o chybě v seřízení sklonu xenonů.
Případně nemáte někdo na prodej funkční čidlo - Praha, Kladno, okolí (O-B, X20XEV, limuzína, do roku 1999)


Právě jsem to dneska vyřešil ocelovou pružinou a myslím že v pohodě.
Jen mi nereaguje pravý světlo (motor) tak nevím co s tím.
Koupil jsem nový s větla od Depa a vypadá to že nic moc (motorky zůstaly origo).





Omega C Caravan 2,5 DTI, Calibra 2.0 16V (110), Vectra C 2.2 DTI dříve Omega B Caravan 2.0 8V, Omega B Caravan 2.0 16V Ecotec, Vectra A/B 1.8 16V, Ford Scorpio 2.0, Škoda 110, Škoda 1000, Fiat 128
Morbo
Wednesday 22 February 2012 - 22:34:58 Citovat
Host
zdravím páni, aká je značka toho čidla??? resp. nejaký model..... aby som vedel čo mám vlastne hľadať...

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2293 sec,0.1902 z toho dotazů.