• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
spínací skříňka...POMOC...!!!
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
autojacek
Tuesday 30 November 2010 - 09:28:20 Citovat
Host
Kluci,potřebuji radu.Ztratil jsem jediný klíč od mé Omegy B (1995).Auto naštěstí mohu odemknout a zamknout dálkovým ovládáním.Zde jsou mé otázky.....vyměňoval někdo z Vás spínací skříňku-jak je to složité....je třeba sundat i volant,nebo ne...zvládne to průměrně zručný člověk....?Kolik asi bude stát použitá spínačka+3 zámky dveří v kompletu a nemá ji náhodou někdo k prodeji...?Abych mohl auto alespoň přesunout do garáže na opravu,mohu nastartovat spojením dvou kabelů od spínačky,abych aktivoval startér.....?Pokud ano,které dráty to jsou přesně...? Jak by se dal odblokovat zámek volantu.Předem díky za každou radu,která pomůže mé svízelné situaci.
Host
Tuesday 30 November 2010 - 10:31:09 Citovat
Host
a doplňující otázka...jak se pozná,že klíč má čidlo na imobilizér a od kterého roku výroby se to dávalo do výroby
JardaB
Tuesday 30 November 2010 - 13:11:47 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
IMHO ta uz ma imobilizer RFID v klici, tak asi nenastartujes - sundej kryt pod volantem, to stejne budes muset, ctecka je takovy krouzek kolem spinacky. Pokud tam neni, mohlo by to jit. V zamknutem stavu nepujde spinacka jednoduse dostat ven, to ale asi poradi Legend
Jinak klic i s immobilizerem by snad umeli udelat v Oplu podle VIN, za cca 5000, mam fakturu v papirech od typka, co mi tu stavajici prodaval.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
patrik
Tuesday 30 November 2010 - 16:18:06 Citovat
Host
zdravím..měl bych prosbu..nevíte někdo jak se dá dostat ven spínačka?...nechce se mi sundavat volant a odvrtávat to...jde to nějak jednodušeji?..klíč mám, ale jazýček co přechází ze spínačky do oříšku odešel a nemůžu tak nastartovat..díky za pomoc
patrik
Tuesday 30 November 2010 - 21:51:24 Citovat
Host
je to omega b 1995 2,5 TD...předem dík za radu
Legend
Tuesday 30 November 2010 - 23:42:31 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Oříškem máš na mysli tu elektrickou část? Pokud jo, tak jediný způsob na vyndání spínačky bez poškození je otočit klíč do polohy 0 (po odkrytí plastů je v této poloze ryska) a pak už jen stačí vzít třeba imbus velikosti 3mm a zapíchnout ho do dirky v hliníkovém odlitku na hřídeli volantu, asi stačí vycvaknout páčku stěraču a dirku najdeš. Spínačka povyskočí ven a je to.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
patrik
Wednesday 01 December 2010 - 18:44:19 Citovat
Host
díky moc za radu..vyzkoušim a pak poreferuju jak jsem dopadl..
Ivan
Thursday 07 April 2011 - 07:35:56 Citovat
Host
A ještě jeden dotaz k milovanému autu na téma spínačka.Zase Omega C.Mám dva klíče od auta,ten jeden ojetější se mi už zasekl a nešlo otočit.Tím druhým to zatím jde.Teď jsem si všiml jedné věci ,když nastaruju a vypnu motor a náhodou to vypnu až do základní polohy,ak už znovu otočit nejde,musím klíč vytáhnout,spínačka povyskočí ,zamkne se volant,pak normálně odemknu a můžu nastartovat.Je to normální nebo mě čeká někde zaseklá spínačka na parkingu?
Martas
Thursday 07 April 2011 - 07:42:34 Citovat
Host
Jezisi kriste tohle je normalni snad u vsech aut !!!
Ivan
Friday 08 April 2011 - 06:19:25 Citovat
Host

To já si právě nemyslím.Odemknu řízení,nastartuju a pokud vypnu motor a náhodou zatočím klíč až na úplně první polohu,pořád by mělo jít pootočit zpět,aniž bych musel klíč vytáhnout a nechat zámek povyskočit..alespoň to tak dřív fungovalo.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1832 sec,0.1475 z toho dotazů.