• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra Hi-Fi
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Při zapnutí zapalování se nespustí radio
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
nebi007
Thursday 18 November 2010 - 11:47:12 Citovat
Host
Zdravím Vás a prosím o radu,
u VB přítelkyně se při zapnutí zapalování nespustí rádio (CAR 400), rovněž nejde spustit manuálně při vypnutém zapalování. Zapnout lze pouze manuálně při zaplém zapalování - pokaždé rádio začne vyhledávat stanice jak při odpojení baterie. K vypnutí radia dochází hnedka po vypnutí zapalování. V čem může být problém¨? v nastavení radia a nebo spíše v zapojení rádia. Děkuji za odpovědi.
mates
Thursday 18 November 2010 - 12:00:48 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
A dělá to zničehonic a nebo poté, co jsi ho tam nabastlil? Pokud za béééé, tak je potřeba zapojit stálý napětí na udržování paměti rádia. To že se po vypnutí klíčku vypne je v pořádku, ale nemělo by to být úplné odpojení od zdroje.

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
nebi007
Thursday 18 November 2010 - 12:06:23 Citovat
Host
Nic jsem nebastlil, takhle se to už koupilo, radio je origo. Po vypnutí zapalování přece musí běžet, vypnout se má až při vytažení klíče.
Martas
Thursday 18 November 2010 - 12:11:00 Citovat
Host
Predpokladam, ze jsi auto kopupil jako ojete.

Pokud je to tak, tak puvodni majitel tam mel s velkou pravdepodobnosti neoriginalni radio a prohodil draty staleho napeti a napeti po zapnuti klicku (obvykle cerveny a zluto cerveny) - staci je vratit do pudodniho stavu.

Kdyz to radio vytahnes mohlo by to byt na prvni pohled videt.
nebi007
Thursday 18 November 2010 - 12:31:50 Citovat
Host
Tak jsem to byl teď vytáhnout, a je vidět že někdo dělal drobné úpravy - viz foto. Modrý drát je dobastlený a je natažen na pojistku brzdových světel. Z origo svazku vede červený tenčí drát který je zaslepen. Dále byly dělány úpravy na červeném silnějším drátu také vede z origo svazku.

mates
Thursday 18 November 2010 - 15:34:12 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
No dyk říkám, že je to tam dobastlený
Opel má specifikum co se týče ISO konektoru...matně si vzpomínám, že pokaždý jsem musel to stálý napětí předělávat. Bude to jak říkal Marťas...někdo tam při prodeji nabastlil "záslepku".
Jinak mě se rádio vyplo při chcípnutí motoru do polohy OFF...pokud jsem vypnul motor klíčkem jen o jednu polohu, tak rádio hrálo. Ale byla to Omega, ne VB.

[ Upraveno Thursday 18 November 2010 - 15:35:56 ]

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Martas
Thursday 18 November 2010 - 15:42:09 Citovat
Host
U VeBe se radio zapne az po otoceni klicku do polohy kdy se rozsviti kontrolky a nasledne hraje az do vytazeni klicku bez ohledu na to v jaky poloze klicek je.
nebi007
Thursday 18 November 2010 - 19:10:05 Citovat
Host
Tenký červený drát který byl zaslepen je od spínací skříňky, při kontrole spínání však nefunguje. Nakonec jsem to vyřešil tak že jsem přepájel tlustý červený s modrým. Tlustý červený je stálý přívod a modrý je přes pojistku brzdových světel jakoby ze spínací skříňky. Takže když zapnu zapalování zapne rádio a při vypnutí zapalování vypne, sice to není až po vytažení klíče jak to má být, ale to řešit už nebudu. Díky za odpovědi

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2198 sec,0.1756 z toho dotazů.