• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Které kolo zabírá?
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
darko
Saturday 06 March 2010 - 15:21:14 Citovat
Host
já si pamatuju když sem měl ještě "svoji" Omegu tak sem se v Brně pod zasněženým ,nepropluženým kopcem sešel já,žigul a felicie.Pořadí před tím než se jelo do kopce: felicie-žigul-omega. Na vrcholu kopce: omega-žigul-felicie (ta zůstala na úpatí). Vůbec mě neberou řeči o tom, že se zadokolkou se nedá jet v zimě do kopce.Vyjel sem s prázdným autem i po čistě zledovatělé cestě do kopce.Bylo to stoupání k vrakovišti v Holubicích.Vy kdo to tam znáte,jistě smeknete.Problém je vždy porucha mezi sedadlem a volantem. _;
wisastar
Saturday 06 March 2010 - 15:43:44 Citovat
Host
kdyz je napadano 5 cm snehu tak se nerozjede ani na rovine na semaforech.. proste stoji a prokluzuje jedno kolo... muzu nechat rychlost a vystoupit a prokluzuje to na volnobeh.. samo ze na zimakach. V zime je to nepouzitelny auto. mam dvanactou a delali to vsechny...
darko
Saturday 06 March 2010 - 16:09:32 Citovat
Host
pravděpodobně porucha diferenciálu.Pokud ne,porucha řidiče.Pochybuji o tom,že by pustili do výroby auto neschopné se rozjet na sněhu.
JardaB
Saturday 06 March 2010 - 16:33:02 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Podle vseho mam na OB 3.0 s AT samosvor, predtim jsem mel MT bez samosvoru - chovani je nesrovnatelne. Ale i s tou bez se dalo v zime celkem v klidu jezdit na Matadorech a v Liberci, to bude fakt asi problem mezi pedaly a volantem

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Jiřik
Monday 08 March 2010 - 08:35:55 Citovat
Host
Prostě teď ty motory líp zatahujou, to jsou ty aditiva od Shellu
Ne, nevím přesně, jak je ten diferák dělanej, ale stáhnul bych víc ta hlavní ložiska k sobě a dal bych tam extra hustej olej- to by mohlo mít trochu samosvornej účinek aspoň v zimě.
MV6
Monday 08 March 2010 - 13:39:21 Citovat
Host
Mám omegu A 2.0i a B 3.0i vše v manuálu a že bych měl problém v zimě? To v žádném případě, kopec nekopec jede a to může být sněhu kolik chce a tom mám protektory. Nevím proč tu řešíte auto které stálo 1mil. jako nové a neumělo by jezdit na sněhu, to mi hlava nebere
vrgadaa
Monday 08 March 2010 - 16:14:13 Citovat
Host
mel jsem jen jednu omegu se samosvorem C30SEJ a bylo to mnohem lepsi a navic spousta zabavy. Ted mam 2 bez samosvoru, kupodivu se na kluzkym rozjizdi lepe C20NE nez C26NE. Ale kdyz je opravdu kluzko, tak fakt jde zaradit rychlost a jit se dozadu podivat, ktery kolo zabira (chvili jedno, chvili druhe a auto se ani nehne a motor spokojene prede na volnobeh). Pak nasleduje sport roztlacovani auta se zarazenou rychlosti za dvere ridice. Pokud se po rozhoupani da samo bez ridice vpred, vystartuje docela rychle a je dost adrenalin do nej naskocit, zvlast, kdyz ma clovek neprilis dobrou obuv.
...
Ja hlasuji proto, ze omega na snehu je nepouzitelny auto, pokud nema samosvor, nebo pneumatiky s hreby ci retezy na kolech. Nechapu, proc diferak se zvysenou svornosti nedali do vsech omeg. A vubec nejhorsi je muj zazitek s TC v beckovy. Vyjizdel jsem kdysi kluzky kopec a TC neustale pribrzdoval nektere z kol, takze auto nakonec zastavil. Po potupnem zcouvani dolu a novme rozjezdu s vypnutym TC a hrabajicimi koly s kopec vyjet dal...
vrgadaa
Monday 08 March 2010 - 16:21:14 Citovat
Host
jo je to samozrejme i o ridici a nebydlim na horach, takze nemam ten spravny trenink. Ale na zasnezenym parkovisti v Novym Meste pred Ski arealem jsem slavne zvitezil. Zahnul jsem tam a videl totalni pruser a mel jsem jasno, musim dokrouzit bez zastaveni plynuly obloucek, tak abych mel auto mirne z kopce nachystane na vyjezd. S trochou stesti se mi manevr podarilo dokoncit a pak jsem sel ostatnim pomoci roztlacovat subaru legacy na 17kach synchronizovane hrabajicich kolech-chlapec precenil schopnosti 4kolky. Fakt ovsem je, ze kdybych ja zastavil na stejnem miste-vyzvedl bych si auto asi az na jare:-)
wisastar
Monday 08 March 2010 - 17:22:34 Citovat
Host
vrgadaa napsal ...

jo je to samozrejme i o ridici a nebydlim na horach, takze nemam ten spravny trenink. Ale na zasnezenym parkovisti v Novym Meste pred Ski arealem jsem slavne zvitezil. Zahnul jsem tam a videl totalni pruser a mel jsem jasno, musim dokrouzit bez zastaveni plynuly obloucek, tak abych mel auto mirne z kopce nachystane na vyjezd. S trochou stesti se mi manevr podarilo dokoncit a pak jsem sel ostatnim pomoci roztlacovat subaru legacy na 17kach synchronizovane hrabajicich kolech-chlapec precenil schopnosti 4kolky. Fakt ovsem je, ze kdybych ja zastavil na stejnem miste-vyzvedl bych si auto asi az na jare:-)


S tim samosvorem to taky nechapu... do ackovyho trilitra kterej samosfor mel sem musel davat do kufru ztraceny bedneni
JOB
Monday 08 March 2010 - 18:35:23 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Kluci já nevím, zatím jsem se s omegou dostal vždy kam sem potřeboval.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1571 sec,0.1214 z toho dotazů.