• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Ruční brzda
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
sybacus
Thursday 19 November 2009 - 08:59:50 Citovat
Host
Dobrý den,potřeboval bych poradit s tímto problémem.Mám Opel Vectra 1,7 TD r.v. 1997.V červnu 09 jsem měnil ruční brzdu na zadních nápravách(pakny +"talíř",na kterém je namontovaný třmen brzdy).V létě jsou na voze 15" litá kola a vše je v pohodě.Když jsem chtěl tedˇ prezout na zimní(ty jsou original Opel 14")zjistil jsem,že třmen zadní brzdy dře o vnitřek disku tak, že se kolo vůbec netočí.Jsou to přitom disky , které tam dávám už třetí zimu.Problém je teda v tom "talíři" ruční brzdy.Je asi o 5 mm větší než ten původní, který už je dávno vyhozený.Je možný, že Opel dělá tyto díly tedˇuž jen na 15" kola nebo mně prodali díl na jiný typ Oplu?
Zadejte zde kód
Prosím, všimněte si, že ačkoli nejsou tlačítka pro boardcode a smajlíky viditelná, jsou stále použitelná


Lhex
Thursday 19 November 2009 - 12:20:00 Citovat
Host
myslíš asi kotouč provozní brzdy, ne. Ruční brzda je bubnová.
Nejrychlejší bude sehnat 15 zimáky, na opel to neni problém, nebo ty liťáky přezout..

jinak je to problém hlavně peugeotu a citroenu, při koupi nových disků je potreba je před koupí vyzkoušet - jinak se tam nemusí vejít ani závažíčka - u liťáků
sybacus
Thursday 19 November 2009 - 13:32:16 Citovat
Host
Problém je v tom, že mně zbydou 4 disky,na nich 4 zimní pneu a 4 poklice.Zajímá mě spíš jestli jak je možný, že na původní ruč. brzdě seděl třmen bez problémů a tedˇ dře o disk.Při pohledu na zadní kotouč je vidět, že by celý třmen měl být asi o 5 mm víc na kotuoči.Brzd. destičky v tomto případě nedosedají celou plochou na kotouč.
Hujer
Thursday 19 November 2009 - 22:21:58 Citovat
Host
Asi by bylo nejrozumější, kdybys to nafotil. tady lítají pojmy kotouč, ruční brzda, třmen a aspoň já se v tom už nevyznám.
Ale klidně je možný, že pokud jsi tam dával něco z druhovýroby, nemusí to být shodný s původním dílem.
vyfoť to, popiš to a možná někdo poradí.
JOB
Thursday 19 November 2009 - 22:44:12 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Kolik šroubů máš na kole ? Dodávají se dva průměry kotoučů, podle počtu šroubů. Čtyřděrovej má průměr 270mm a pětiděrovej 286 mm. Samotnej kotouč nepřehodíš, ale ty máš jistě na mysly ten krycí plech za kotoučem a tam už by to splést asi šlo.Ten plech bude velikostně odpovídat velikosti kotouče.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

sybacus
Friday 20 November 2009 - 11:36:20 Citovat
Host
JOB napsal ...

Kolik šroubů máš na kole ? Dodávají se dva průměry kotoučů, podle počtu šroubů. Čtyřděrovej má průměr 270mm a pětiděrovej 286 mm. Samotnej kotouč nepřehodíš, ale ty máš jistě na mysly ten krycí plech za kotoučem a tam už by to splést asi šlo.Ten plech bude velikostně odpovídat velikosti kotouče.

Šrouby na kole jsou čtyři.Ano myslím ten krycí plech za kotoučem, na kterém jsou uchyceny brzdové čelisti park. brzdy a dva otvory pro přišroubování brzdového třmenu.Plech by šel přinejhorším zastřihnout,ale otvory pro třmen nijak neposunu.Asi jsem se nevyjádřil dost srozumitelně, ale potřebuju vědět jak je možný, že původně vše fungovalo a teď dře zadní kolo tak, že se ani neotáčí(o třmen,ne o krycí plech).Díl není nový,ale snad originál s vyraženým GM, ale ty dva otvory pro přišroubování brzd.třmenu byly na původním dílu asi o 5 mm blíž středu kotouče.Šlo mně o to, jestli to nepatří na např. Omegu,novější Vectru,...
JOB
Friday 20 November 2009 - 18:07:47 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Na Omegu určitěš ne, ale může to být na Vectru s pěti dírama.Má větší kotouč a tudíš i ten zadní štít.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1385 sec,0.1051 z toho dotazů.