• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
TC spíná když nemá
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
petrdu1
Tuesday 10 November 2009 - 19:00:08 Citovat
Host
zdravím,mám problém s TC.při rozjezdu a naopak při dojezdu (mírná rychlost cca 5km/h¨) a mírném pootočení volantu se TC sepne a kontrolka začne blikat.to by bylo v pořádku kdyby se prosmeklo kolo,ale ono se na 100% neprosmeká.před týdnem mě měnili náboj LP kola-diagnostika psala špatné čidlo LP kola.ted ale nepíše nic a dělá to dál.jinak při jízdě to už neudělá.díky za radu
WISAStar
Tuesday 10 November 2009 - 21:22:07 Citovat
Host
petrdu1 napsal ...

zdravím,mám problém s TC.při rozjezdu a naopak při dojezdu (mírná rychlost cca 5km/h¨) a mírném pootočení volantu se TC sepne a kontrolka začne blikat.to by bylo v pořádku kdyby se prosmeklo kolo,ale ono se na 100% neprosmeká.před týdnem mě měnili náboj LP kola-diagnostika psala špatné čidlo LP kola.ted ale nepíše nic a dělá to dál.jinak při jízdě to už neudělá.díky za radu


TC kontroluje rozdil otacek mezi prednima a zadnima kolama ne? a vzdy obe levy a obe pravy. a abs funguje normalne?
Csala
Wednesday 11 November 2009 - 10:04:03 Citovat
Host
Ono tie systemy TC a ABS su prepojene, pouzivaju napriklad spolocne snimace otacok na kolesach. Typujem slaby signal z jedneho z tychto snimacov pri malej rychlosti. Doporucujem nastavit spravnu vzdialenost snimacov od ozubcovych kruzkov.
petrdu1
Wednesday 11 November 2009 - 10:46:34 Citovat
Host
zítra jedu do servisu tak budou hledat.Jo ABS funguje normálně.tu vzdálenost zkontrolujou popř. nastavěj.zatim dík
Oskar
Wednesday 11 November 2009 - 22:36:50 Citovat
Host
a nedali tam spatny naboj myslim se spatnym poctem zubu ????
noki
Thursday 12 November 2009 - 09:50:02 Citovat
Host
Alebo pri vymene im "praskol" ABS kruzek ... skontroluj obe strany, ci neni praskly ABS kruzek
petrdu1
Thursday 12 November 2009 - 11:52:34 Citovat
Host
tak mě načetli diagnostiku a zase nic.už jsem z toho nervozní.jinak neměli čas a obědnali mě na příští týden.stím nábojem,to snad ne přeci nejsou tupci ?a to by tam nešlo snad nasunout,leda nabouchat násílím.s tím kružkem nevím jak to myslíš.ABS funguje normálně a navíc čidlo je společné .
mates
Thursday 12 November 2009 - 13:49:23 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Mno ono to může fungovat normálně...třeba při vyšších rychlostech, ale pomalu to třeba nestihne snímat ten kroužek a je průser. Může to být i tím, že je snímač blízko/daleko od kroužku a nebo je ten kroužek poškozenej a není souměrně kulatej. Fakt pozorně skoukni, jestli je po celým obvodu vzdálenost od čidla stejná (zažil jsem u kamošova Kadeta, že nebyla...chvíli byl daleko, chvíli drhnul). Jestli ti před tím měnili náboj a tudíž se kolem tohodle hrabali, hledal bych chybu tam.

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
petrdu1
Thursday 12 November 2009 - 13:56:19 Citovat
Host
ok.díkas.seš druhý co mě to radí tak třeba na tom něco bude.každopádně to zkouknu.možná že to není až takový problém ale mě to štve.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1690 sec,0.1353 z toho dotazů.