• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Převodovka + TCS OC
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Freerider
Monday 14 September 2009 - 20:51:47 Citovat
Host
Ahoj,

mám problém, včera jsem jel domů a z ničeho nic se mi rozsvítíla kontrolka TCS a na palubáku hláška Automatic gearbox.
Auto samozřejmě v nouzáku. Ujel jsem asi 5 km, než se dalo zastavit. Vypnul jsem motor, zkusil znovu nastartovat a úplně v pohodě. Po cca 30 km se to opakovalo s tím, že převodovka po restartu auta řadila 1,2,3 a 4 tam šla až někde okolo 4000 otáček se znatelným cuknutím.

Copak s tím asi může být?
Freerider
Thursday 17 September 2009 - 16:51:45 Citovat
Host
Kuwajs, nikdo nic? )) Mechanik mi povídá, že je tam málo oleje.
1. může to tím být?
2. jak to změřím?
milan 9301;
Friday 13 November 2009 - 22:41:30 Citovat
Host
ahoj mam omegu a dela mi to taky.nezda se mi ze by to bylo olejem.nekdy mi jede normalne a z toho se mi rozsviti tc.tak musim zhasnout motor,nastartovat a vse je ok.taky jsem z toho uz sileny.jinak super kocar.snad nam nekdo poradi.cau
mates
Saturday 14 November 2009 - 12:00:24 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
No každopádně doplnění oleje je to nejjednodužší. Akorát myslím, že převodovka u OC (pokud je to stejný jak u OB) má nalévací a zároveň kontrolní šroub na boku, tudíž kára musí na zvedák a zvednout do výšky, aby tam bylo videt. Pak doporučuji jednoho člověka dovnitř, nastartovat, postupně procházet všechny stupně na voliči a druhej bude dole dolívat. Až na něj z otvoru vykoukne olej, je ho tam dosti.
No a pokud to bude dělat dál, tak hledat jinde...ale myslím si, že doplněním oleje do AT nic nepokazíte.

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
milan9301
Friday 20 November 2009 - 22:32:51 Citovat
Host
dekuji moc za radu nad zlato.me se to vzdy stane kdyz vletim do zatacky,tak mi to prijde ze se ta trocha oleje pri naklonu auta prelije na jeden bok a pak nema cerpadlo co nasat.jeste jeden dotaz,kdyz nastartuji tak zhruba 30 vterin jde slyset jak huci nejake cerpadlo je mozne aby to delala prevodovka?dela to i vam.dekuji
JardaB
Friday 20 November 2009 - 22:40:04 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
No to by tam muselo byt ku.va malo oleje, me tam chybely asi 2l a fungovalo to normalne - jen zastudena se obcas nekonal kvalt.... Po zahrati olej tak zvetsi objem, ze je ho tam IMHO vzdy dost, jinak se to zastudena ani nehne. Nevim, jestli OC ma stejnou prevodovku jako OB, kazdopadne u OB se snad nema co podelat. Doplnit olej muze zkusit, ale moc bych na to nesazel.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
milan 9301;
Sunday 22 November 2009 - 10:36:04 Citovat
Host
ahoj.dolival jsem olej zhruba pred 4 mesici.dival jsem se i na tesnost a nikde se olej neztraci.jsou i oleje na zimni obdobi?asi po 14 dnech po koupi auta me spatne zacala radit ,vytaceli se kvalty nez to preradilo.po doliti oleje to bylo bez problemu.kdyz to je studene tak to chvilku trva nez si preradi,ale to je spis tim ze ten olej je ztuhlej.zkousel jsem odpojit pojistku u TC,ale odpojil jsem zrovna i ABS.neni nejaky jiny zpusob jak to odrusit kdybi to olejem nebylo.diky za odpoved

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1569 sec,0.1289 z toho dotazů.