• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
prosím o radu
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Lhex
Tuesday 14 July 2009 - 10:39:50 Citovat
Host
tak jestli ti to takhle diagnostikovali... __; tak nejvyšší čas změnit servis!! (jinak klika je motoru dole a vačka nahoře)... stejně vidím reálně, že vyhodíš za snímač a bude to nějaká jiná závada... ty nízké otáčky.....??? co třeba kabely?
Jakub
Tuesday 14 July 2009 - 10:47:02 Citovat
Host
no nevím kabely ? to by přeci nešlo natočit i když je to studené přeci ? nebo nevím už. jsem z toho jelen.... takže objednat i kabely včetně svíček ? to bude ranec peněz asi. No uvidíme zítra přijde čidlo vyměníme a pak se rozhodne. Určitě sem napíšu jak jsem dopadl. Hlavně že vím že to čidlo na klice je to správné které jsme vytáhli. bylo dole hned pod filtrem oleje.
McJOHN
Tuesday 14 July 2009 - 13:54:36 Citovat
Uživatel #1085
Registrován: Tuesday 17 April 2007 - 15:06:08
Příspěvků: 329
1. cidlo klikové hrídele se dá zmerit ohmetrem. Viz. tento dokument parametry cidla kliky
Zkusmo si to cos vyndal zmer.

2. patrne tam budeš mít i nejakou další závadu. Jak psal Mates, volnobeh by mel byt asi mezi 570 - 730 ot./min.

zkus zjistit chybové kody a pak zkusime co dal

Omega B Caravan X25XE 96´ automat (po opravě už zase slouží a brázdí silnice)
Omega B Sedan X25XE 97´automat (v "pánu", odsloužila si svoje)
Omega A Caravan C20NE 87´ automat (už dojezdila)

Jakub
Tuesday 14 July 2009 - 14:48:36 Citovat
Host
McJOHN: no uvidíme zítra ráno v 9 hod přijde čidlo vyměním a pak se uvidí zda to bude o.k.. Jinak každopádně díky všem za rady.. a jistě hned zítra napíšu jak jsem na tom.
McJOHN
Tuesday 14 July 2009 - 15:24:59 Citovat
Uživatel #1085
Registrován: Tuesday 17 April 2007 - 15:06:08
Příspěvků: 329
Jakub napsal ...

McJOHN: no uvidíme zítra ráno v 9 hod přijde čidlo vyměním a pak se uvidí zda to bude o.k.. Jinak každopádně díky všem za rady.. a jistě hned zítra napíšu jak jsem na tom.

Proč to čidlo nezměříš hned? Konektor je pod "torpédem" u mechanizmu stěračů. A budeš vědět hned víc

Omega B Caravan X25XE 96´ automat (po opravě už zase slouží a brázdí silnice)
Omega B Sedan X25XE 97´automat (v "pánu", odsloužila si svoje)
Omega A Caravan C20NE 87´ automat (už dojezdila)

Jakub
Wednesday 15 July 2009 - 16:01:13 Citovat
Host
Tak čidlo vyměněné a diagnostika hlásí závadu č. 19 stále čidlo špatné ? omega chytá ted i když je zahřátá. JInak otevřu motor a nahoře pod stěračem jak je spojení čidla konektorem tak zahejbu káblem a motor zdechnea tohle opakuji asi 10 x.. takže asi závada někde po trase čidlo - řídící jednotka ? podle mě seklej drát v kabelu ? jak zjistit kde to bude ? asi stejně podle mě jsem možná nemusel měnit čidlo jak říká McJOHN.. jsem se unáhlil závada někde v el. achjo
Jakub
Wednesday 15 July 2009 - 16:28:14 Citovat
Host
Tak jsem zrušil dovolenou a na 21.7 úterý jsem objednanej do autorizovaného servisu OPEL. Nevím si už rady a v el. se nevyznám. achjo
JOB
Wednesday 15 July 2009 - 17:06:10 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Jakub napsal ...

Tak jsem zrušil dovolenou a na 21.7 úterý jsem objednanej do autorizovaného servisu OPEL. Nevím si už rady a v el. se nevyznám. achjo

Nechci tě zrazovat ale autorizák je poslední zoufalí krok,který bych provedl a možná ani tehdy ne.Oni to napíchnou ,zjistí že diagnostika nic nezjistí a tak budou měnit jednu békovinu za druhou přičemž ti pravděpodobně všechno naúčtujou.Zkus ještě někoho z obyč servisů,který maj nižší hodinovou sazbu a hlavně více zkušeností.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

McJOHN
Wednesday 15 July 2009 - 18:39:11 Citovat
Uživatel #1085
Registrován: Tuesday 17 April 2007 - 15:06:08
Příspěvků: 329
Promiň Jakube, ale unáhlení stojí peníze.
Mimochodem, tu chybu ti to hlásí při nastartovaném motoru?
Pokud není nastartovaný (a to tu již bylo zmíněno) bude to samozřejmě tuto chybu vracet.
Odkud jsi?
Proměřit kabel by nemělo být tak složitý. Nepsal jsi, jaký odpor mělo to původní čidlo.
(To nový schovej, ono se ještě někdy hodí a nebo ho můžeš nabídnout někomu z klubu)
Dej vědět, pokud jsi někde poblíž zkusím pomoci já nebo někdo v okolí.

[ Upraveno Wednesday 15 July 2009 - 18:41:54 ]

Omega B Caravan X25XE 96´ automat (po opravě už zase slouží a brázdí silnice)
Omega B Sedan X25XE 97´automat (v "pánu", odsloužila si svoje)
Omega A Caravan C20NE 87´ automat (už dojezdila)

Jakub
Wednesday 15 July 2009 - 18:47:36 Citovat
Host
McJOHN: ale já to nový čidlo tam dal a závada zůstala stejná ( furt hlásí chybu 19 ) a zjistil jsem že je to tím káblem nahoře v motoru pod stěračem tak kde jsme zapojovali to nové čidlo / konektor /. Jinak jsem ze Šumperka OL kraj. Zítra jedu zkusit ještě jednoho kámoše ale myslím že to bude pase stejně. Pokud si neporadí tak v úterý OPEL MORAVA OLOMOUC. Pokud někoho znáš v OL kraji tak předem díky za kontakt. Díky moc

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1879 sec,0.1381 z toho dotazů.