• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Řídíci jednotka záměna
Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
vrgadaa
Friday 19 June 2009 - 06:37:11 Citovat
Host
mam taky jednu takovou s vytunenou elektrikou, takze treba chybi palivove rele a misto nej vrabci hnizdo dratu (zatim to jede, bojim se na to sahnout), alarm (nefunguje, ale aspon furt blika), dobastlovany central-misto tahel spajchny z bicyklu (nefunguje poradne ani normlani zamykani. Auto ma po postupnych upgradech pokazenych zamku 3 ruzne klice), k tomu dodelavane stresni okno (nejen, ze poradne nejde otevrit-ale jeste zatyka), melo to take tuner vyfukovou trubku, cervene drackyy na prehozech sedadel, umelohmotovou nedrzici omotavku volantu, stale ma uzasne vytunene zadni tlumice-pridavnymi pery z kravina-to asi casem vyfotim-unikum
...
I presto jsem to tenkrat koupil-pac to nebylo shnile a bylo to loni za deset, ale priste uz opravdu jen nedokour*enou seiofku:-)
Halca
Friday 19 June 2009 - 19:56:58 Citovat
Host
Zázrak. Dneska se mi podařil objev. Ze spínačky jde drát na relé palivového čerpadla a odtud jde drát přímo na do konektoru ŘJ. Když se na pin přivede +12V, tak se ŘJ probere z uspání

Teď zbývá auto trochu vymazlit a už se s tím může jezdit
RBr (Roman)
Friday 03 September 2010 - 19:44:19 Citovat
Host
Nazdar všem! Mám Omega B 1999, X20XEV
Okolo spínaček tu jsou příspěvky jen z pohledu elektroniky, já s ní mám jiný problém. Docela mě to vystrašilo, během jízdy při točení volantem o cca 45°doleva jsem náhle ucítil jakýsi doraz. Jakoby zamčený řízení, ale ne volant v jediné poloze, spíše jako doraz - dál to nešlo (netlačil jsem moc), nazpět to šlo.
Další zatáčky na parkoviště vpravo i vlevo, volant jsem točil více, něco v řízení trochu zalupalo, ale otočit to už šlo. Potom vše OK: zastavil jsem, zkoušel jsem točit všemi směry, zamykat volant, odemykat, vše OK. Večer jsem sundal oba kryty okolo volantu, jestli není spínačka volná apod. Nic, vše se zdá OK.

Představa, že při jízdě opět nebudu moci dostatečně otočit volant mě děsí. No kdo z vás by mě pak chtěl potkat v protisměru?

Máte s tím někdo zkušenost? Stalo se to už někomu? Kolik stojí případná spínačka? Je to vůbec problém spínačky?
Díky všem za radu.
wisastar
Saturday 04 September 2010 - 20:04:46 Citovat
Host
RBr (Roman) napsal ...

Nazdar všem! Mám Omega B 1999, X20XEV
Okolo spínaček tu jsou příspěvky jen z pohledu elektroniky, já s ní mám jiný problém. Docela mě to vystrašilo, během jízdy při točení volantem o cca 45°doleva jsem náhle ucítil jakýsi doraz. Jakoby zamčený řízení, ale ne volant v jediné poloze, spíše jako doraz - dál to nešlo (netlačil jsem moc), nazpět to šlo.
Další zatáčky na parkoviště vpravo i vlevo, volant jsem točil více, něco v řízení trochu zalupalo, ale otočit to už šlo. Potom vše OK: zastavil jsem, zkoušel jsem točit všemi směry, zamykat volant, odemykat, vše OK. Večer jsem sundal oba kryty okolo volantu, jestli není spínačka volná apod. Nic, vše se zdá OK.

Představa, že při jízdě opět nebudu moci dostatečně otočit volant mě děsí. No kdo z vás by mě pak chtěl potkat v protisměru?

Máte s tím někdo zkušenost? Stalo se to už někomu? Kolik stojí případná spínačka? Je to vůbec problém spínačky?
Díky všem za radu.


cau. nejni to spis ta civka co je v ni stocenej kabel a airbag, radio a klakson?
RBR
Sunday 05 September 2010 - 15:50:41 Citovat
Host
Tak asi jsem přišel na tu záhadu. Podle úhlu otočení volanty, kdy k tomu došlo a podle toho, že to jen nešlo dál točit ale nazpět ano, usuzuji, že něco nezafungpvalo v přepínači blinkrů. Ono přesně v tom místě je normálně slyšet to cvaknutí, které pak při narovnání volantu vypne blinkr...
Samotné přepínačka blinkrů taky funguje normálně takže to bude OK.
tomas.
Wednesday 29 February 2012 - 17:39:39 Citovat
Host
Zdravím všechny mam jen menší dotaz
měnil sem motor u omegy b 3 litra za motor 2.5l ridicí jednotka zustala pudni. Tak se chci zeptat jestly ridici jednotka pozna jiny motor nebo používá jen puvodní nastavení spotreby 3litru. Ptam se protože nám na volnoběh stalou spotřebu 1,1litru misto 0,5litru /100
Diky za odpověd.
JardaB
Wednesday 29 February 2012 - 17:45:23 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Snad na hodinu, ne? A 1.1l/h je u 3l normalni, celkem az dost dobry. Tomu 0.5 bych se docela divil i u 2.5 Nakonec ale zakladni vstrikovani se dela podle vahy vzduchu a tak by to na objemu motoru nemelo byt moc zavisle, lambda to pak doladi, jednotka se dost siroce dovede adaptovat. Vstrikovace jsou myslim stejne, tak by to spotrebu melo merit dobre.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
tomas.
Wednesday 29 February 2012 - 18:05:17 Citovat
Host
Pravda 1.1l/h spletl sem se. Davám auto do servisu tak me zajmalo jestly ma na to řidící jednotka nejaký vliv pri vyměně motoru byla spotřeba na volnoběh 0.4l - 0.5 l/h nekolik dní pak sem meníl svíčky a roztahl asi gumičky u vstřiku tak ted sičí vstřiky z vyfuku dimu jak z lokomotivy spotreba 1.1l/h tak me jen zajmalo jestly to neni i ridicí jednotkou. Děkuju aspon už vím.
Colommbo
Wednesday 29 February 2012 - 20:08:24 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
U mojí Omy 2.6 V6 mi na volnoběh u zahřátého motoru ukazuje PC hodnoty 1,2 až 1,3 l/h, pod litr jsem se nikdy nedostal, a to motor šlape jak hodinky Takže hodnota 1,1 je úplně 1* _;

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
wisastar
Wednesday 29 February 2012 - 20:27:03 Citovat
Host
y26se mam zahratej 1,2 l/h a u 2.5 td 0,6 l/h

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2546 sec,0.2108 z toho dotazů.