• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
ZAFIRA 2006 74kW CDTI - Problém P0560 - Nízká vstupní úroveň systémového napětí
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Dan Novák
Friday 03 April 2009 - 10:35:51 Citovat
Host
Ahoj lidi, mám Opela ZAFIRU 1.9 CDTI (74kW) r.v.2006. Rozsvítila se mi kontrolka na diagnostiku a mechanici od Opelu mi sdělili, že počítač diagnostikuje chybu P0560 - Nízká vstupní úroveň systémového napětí.

Doporučení: koupit novou řídící jednotku za 36.000,- Kč - ;( auto je 10 měsíců po záruce.

Chci se Vás zeptat, zda jste se s tímto problémem někdo nesetkal a zda tento problém nelze nějak odstranit bez výměny ŘJ.

P.S. Závada se vlastně nijak na jízdních vlastnostech neprojevuje - pouze svítí kontrolka. Na druhou stranu bylo zjištěno, že když tato kontrolka svítí tak se nespustí samovolné čištění filtru volných částic a to ani přes počítač. ŘJ totiž trvá na odstranění původní chyby s napětím.
VGT
Sunday 05 April 2009 - 10:24:57 Citovat
Host
Kolik voltů je palubní napětí -- kolik ti dobíjí alternátor?
Tam by mohla být chyba, ne přímo v ECU (v řídící jednotce).
Anonymní
Sunday 05 April 2009 - 16:01:01 Citovat
Host
Ti mechanici změřili, že do jednotky jde standardní napětí kolem 13V... to znamená, že problém asi bude v jednotce .....
VGT
Sunday 05 April 2009 - 22:05:55 Citovat
Host
No jo, co k tomu napsat?
Předepsané elektrické napětí v soudobých automobilech má být většinou v rozmezí 13,8 až 14,2V, v některých modelech dokonce i přes 14,6 V.
Na napětí "kolem 13 Voltů" elektronika mně známých soudobých vozů bez problémů nefunguje.
Daniel Novák
Tuesday 30 June 2009 - 12:07:50 Citovat
Host
Problém vyřešen - nakonec jsem musel koupit novou jednotku ;(
Auto úplně přestalo startovat!

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1468 sec,0.1208 z toho dotazů.