• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra eletrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Lambda sonda
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Jirka
Wednesday 16 March 2005 - 14:48:30
Host
Zdravím. protoľe jsem měl podezření na vadnou lambda sondu (Astra 1,6 16V), udělal jsem si podle zdejąího návodu měřič napěti na lambdě. Celkem 10 LED diod, které se postupně rozsvěcují podle toho, jaké dává lambda napětí. Jenľe mě po připojení napětí kolísá asi ve 2 vteřinových intervalech od minima po maximum. Podle seąlápnutí pedálu plynu to pracuje jen v krajních polohách. Kdyľ seąlámnu plný plyn, svítí vąechny LEDky. Kdyľ prudce uberu, nesvítí ľádná LEDka. Pak se to ustálí a zase po 2 vteřinách zhasíná a rozsvěcuje. Je to takový světelný had, co se stále opakuje. To by přeci nemělo být. Vyzkouąel jsem odpojit podtlakový snímač. Naskočil nouzový reľim s rozsvícením kontrolky na palubní desce. Rozsvěcování a zhasínaní LEDek přestalo a LEDky reagují pěkně podle plynu. Takľe zřejmě lambda dobrá. Co můľe dělat závadu? Snímač podtlaku, vzduchu teploty? Prosím poraďte. Díky Jirka
Anonymní
Wednesday 16 March 2005 - 15:00:34
Host
Podle jakeho schematu ? Kde ?
Lib
Wednesday 16 March 2005 - 15:38:06
Host
nejlepe bude s tim skocit na diagnostiku, tam pripoji kouzelnej kufrik a reknou ti hned, jestli je lambda ok nebo ne ... pripadne co jineho
NIO
Wednesday 16 March 2005 - 17:02:44
Host
To Jirka: lambda musi pulsovat. jinak je v haji.
Jirka
Thursday 17 March 2005 - 19:08:43
Host
Teď si nejsem jistý, ale myslím, ľe schema bylo na Odkaz Něco podobného bylo i u Forda. Je to běľné zapojení měřiče napětí, jen velmi rychý, aby stačil sledovat změny.
Pokud musí Lambda pulzovat, tak jsem se domníval, ľe je to mnohem vyąąí frekvence a já to téměř nepostřehnu.
No je třeba změnit názor...
Díky Jirka
Jirka
Thursday 17 March 2005 - 19:12:24
Host
Teď jsem naąel, ľe má pulzovat, ale s intervalem asi 120ms. Pak ty mé 2 vteřiny jsou moc. Ale proč na ten nouzový reľim to neděla?
Jirka
Anonymní
Thursday 17 March 2005 - 21:30:18
Host
protoze pri nouzaku je lambda odpojena je to jako nouzovy rezim WINDOWWS taky se nastartuje bez vsech ovladacu
Honza K.
Friday 18 March 2005 - 02:49:43
Host
2Jirka:
Lambda sonda by měla produkovat napětí asi 0,94V - 1,04V ve 120ms intervalech, coľ je asi 8,33 bliknutí za sekundu. Setrvačnost lidského oka se začne uplatňovat, aľ kdyľ počet změn dosáhne asi 24 - 25x. Pak uľ je děj vnímán jako spojitý. Blikat ten bazmek tedy asi bude, ale určitě ne ve 2sec. intervalech, coľ je asi 16x pomaleji neľ je oněch 120ms. V první řadě je třeba měřidlo ocejchovat, aby bylo jasno jaké hodnoty ukazuje. Dále není vyloučeno, ľe správně fungující lambda sonda zběsile reaguje na jiné nesmyslné informace např. od měřiče hmotnosti a teploty nasávaného vzduchu. Tolik moje teoretická úvaha. Srovnání s nouzovým reľimem Windows povaľuji za nehoráznou pitomost. Měříme přece průběh napětí na lambdě a tu nikdo neodpojil. Jeątě můľeą zkusit ten svůj měřáček v jiném autě, jak se bude chovat.
Čau, Honza K.
P.S. Moľná je vąechno úplně jinak urbyz
 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2019 sec,0.1452 z toho dotazů.