• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor :: Re: CUKÁNÍ MOTORU 1,8 16V
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
bucek
Odeslal: Friday 16 May 2008 - 14:36:11
ZDRAVÍM VŠECHNY A PROSÍM O RADY PŘED MĚSÍCEM JSEM KOUPIL NOVÝ VÝFUK POSLEDNÍ DVA DÍLY BEZ KATU,ASI PO 14 DNECH MĚ Z NIČEHO NIC ZAČAL CUKAT MOTOR NEŠEL POŘÁDNĚ DO OTÁČEK JAKO KDYŽ SE HÁDAJÍ VÁLCE A DIVNĚ BRBLAL , NA VOLNOBĚH OTÁČKY CHVÍLEMA KOLEM 600 JINAK NORMÁLNĚ ,PROSTĚ DIVNĚ BUBLÁ.PŘI JÍZDĚ VCELKU OK,ALE ROZJEZDY NA HO... PROSTĚ CUKÁ PRDÍ A JAKO KDYŽ SE HÁDÁ A JDE NA TŘI ALE SVÍČKY JSOU OK ,IKDYŽ JSOU DOST ČERNÉ .KOUPIL JSEM NOVÉ SVÍČKY VYČISTIL KLAPKU DAL NOVÝ VZUCH. FILTR NOVÝ PALIVOVÝ FILTR,VYSÁL NÁDRŽ KOUPIL 100 NATURÁL A POŘÁD JE TO NA HO...PROSÍM CO BY TO MOHLO BÝT. DĚKUJI BUCEK
Poslední odpovědi
JardaB
Odeslal: Wednesday 21 May 2008 - 21:35:59

Tak to je mazec, jeste ze mam v OB poctivou desku s normalnima svabama
Moja
Odeslal: Wednesday 21 May 2008 - 21:22:35

Tak ta deska má několik vrstev na sobě, na keramice jou napařené malé čtverečky vodičů, natom součástky, vše nacpané v hliníkovém obalu, zalité gelem a zasilikované kontakty navrch.Poté ještě víko také hermeticky uzavřené. No a ten kontakt se pokouší letovat kluk v Přerově, co má bodovou mikropájku za 40.oookč a moc tomu nedává.Tak asi tak je to jednoduché...Jinak foto pošlu, Dallas, kterej ten kontakt našel jich má plnou krabicu nefunkčních a vše madein opel...
JardaB
Odeslal: Wednesday 21 May 2008 - 10:19:37

Nemas fotku ty desky? Videl jsem v zivote lecos, ale RJ auta na keramice jeste neeeee.... Pokud je v luftu nejaka nozicka a je opravdu problem na to sahnout pajkou, odehnul bych ji a natahnul dratkem k soucastce co na ni vede...
Moja
Odeslal: Wednesday 21 May 2008 - 10:01:42

Já jsem zapalovací modul na motor X18XE1 koupil za 3700kč,kontak už nemám, ale tak třeba Odkaz ji má za míň jak 6tisíc. Jinak já to mám horší, mám odletovanej spoj na Ř.jednotce, ta naše je super, vše je naletované na keramice,letuje se to prej napařováním mikrobodovou letovačkou a moc to ale nejde(jestli vůbec).Jede mi motor na 3 valce, vše ostatní je OK, řešil jsem to s Dallasem z Auto Morava Olomouc,(testovalo se to na dvou stejných autech a skončilo to až to ŘJ)umí v eletrice opravdu vše, našel i tu odletovanou nožičku v ŘJ, jen to přiletování je problém, napíšu jak jsem dopadl.
Martas
Odeslal: Tuesday 20 May 2008 - 22:22:27

Cerne svicky signalizuji nedostatecne spalenou smes tedy bud prilis bohatou a nebo je problem s zapalovanim.

Jinak pokud se ptas co s cernejma svickama, tak pokud na nich neni moc najeto lze je ocistit _;
Feda
Odeslal: Tuesday 20 May 2008 - 22:07:06

Ahoj, když jste tu vzpomněli černé svíčky mám je taky co stím?
freez
Odeslal: Tuesday 20 May 2008 - 21:25:04

Ta lišta od febi co vidíš na obrázku stojí i s dph 6800 kč. Dá se koupit např v Autokelly, Elit, atd.
Jinak bych pak stejně bý tebou ten egr ventil zkusil zaslepit, jen nevím jestli i u něj vyjíždí ta jehla ven a o kolik , podle toho musíš udělat podložku ,jehla nesmí do podložky narážet.
Anonymní
Odeslal: Tuesday 20 May 2008 - 14:51:12

Zdravím chlapi mam zlepšenou náladu dnes se mi podařilo čirou náhodou ukecat neznámého člověka z fabriky co má taky 1.8 sice 2004 ,ale lišta byla stejná a byl ochotný mi ji zapůjčit a ejhle FREEZ měl pravdu je v PR... ,takže závada se našla .Teď zbývá ji koupit a proto se ptám víte někdo kde a přibližně za kolik?Jinak freezi klapku jsem čistil už 2x jednou loni to byla síla a letos při těch problémech to už byla zašpiněná jen lehce myslím si že je vyčištěna dostatečně ,ale jak píšeš,ty otáčky.. může to způsobovat to aby ten motor nezdech.Tak doufám že to bude OK jen ji koupit
freez
Odeslal: Monday 19 May 2008 - 20:54:06

Tak pro představu ta lišta je dole na obrázku, a je to vlastně tak, že každá svíčka má pro sebe jednu malou indukční cívku a z ní jsou vyvedeny ty kousky kabelů (nebo jak to nazvat) přímo ke svíčce. Představ si že tu lištu co vidíš na obrázku vezmeš, otočíš a narazíš na svíčky. Pak jen zboku připojíš kabel a jedeš , vyzkoušení jiné lity není problém, jen se dohodnout na vraku jestli ti jí půjčí a případně že bys jí od nich i koupil.

To že ti ted otáčky drží na 1500, může být jednak tou lištou (aby to nezdechlo drží o otáčky vejš) a taky nevím v jakém stavu máš klapku, jelikož jak už Martas zmínil motory x18xe1 nemají krokáč, ale o vše se stará tahle klapka, pokud si jí čistil (návod na vyčištění je v sekci návody- vlastníma rukama) a teď drží vejš otáčky, tak je bud vyčištěná málo a nebo je to opravdu tím aby motor nezdechl a po výměně lišty to možná bude OK.

Taky se podívej při běžícím motoru jestli si někde ta klapka nepřisává vzduch , ohledej spoje jak na plastové hadici shora , tak na spodní straně a pro sichr koukni na těsnost sání od airboxu (vypadlá spona ,atd) přes váhu až po klapku.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1074 sec,0.0795 z toho dotazů.