• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika :: Re: index Palubního PC
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Meneator
Odeslal: Thursday 14 February 2008 - 01:12:23
Zdravim vsechny! Pred par dny jsem pridal do svoji vectry palubni PC. Misto puvodniho TID displaye (hodiny, radio, teplota), se mi v palubce objevil MID (teplota, radio, hodiny, spotreba, dojezd, atd....) Display je z vrakoviste a tim padem i z jineho vozu, takze je PC naprogramovano na jiny typ motoru. Proto, aby palubni PC ukazovalo spravne hodnoty, musi se na nem nastavit (na diagnostice v oplu) spravny index. Ani technik nevedel jakej tam ma spravne bejt, je totiz pro kazdou verzi motoru jinej.

Proto prosim o odpoved vsechny co maji VECTRU B, kdyby zjistili jaky index jejich origo palubni PC ma a napsali to do tohoto vlakna. Pro lidi ktery budou dodelavat MID do auta, je to pomerne dulezita informace a jde jednoduse zjistit (viz nize). Pak by se dala sestavit nejaka tabulka, jakej motor a vybava (dulezity je i jestli manual nebo automat) ma jakej index v palubnim PC.

Ted tedy k tomu jak zjistit onen index: Staci zapnout zapalovani a chvili (cca 3s) podrzet obe tlacitka (R a S) na pacce steracu. Na displayi naskoci nekolik cisel, jen jedno z nich je trimistny a to je presne to cislicko co me zajima (momentalne v mym aute je 032 a mam dojem ze to neni spravne).

Konkretne me zajima index pro Vectra B X16 XEL manual a Omega B X20XEV manual.

Jestli uz nekdo ma hotovou tabulku, kde jsou informace, ktery se tady ted snazim zjistit, tak budu moc rad kdyz mi ji posle na mail Email

Predem moc dik!
Poslední odpovědi
Martas
Odeslal: Wednesday 05 February 2014 - 23:14:10

kubles napsal ...

Na kolik vyjde přehrání toho index v oplu ?


Podle nalady prijmaciho technika, bud zadarmo a nebo si nauctuje to minimalni co muze takze pulhodinu - cca 400,-
kubles
Odeslal: Wednesday 05 February 2014 - 20:35:14

Na kolik vyjde přehrání toho index v oplu ?
Legend
Odeslal: Sunday 17 June 2012 - 23:22:33

wisastar: u aut s LPG obvykle ukazuje palubní PC naprosto špatně, někdy víc, někdy míň, já když jedu za 16, tak PC ukazuje třeba 20..

brenky: barevný display v omeze v žádném případě bez rádia neoživíš, nedostaneš se nikam dál, než že bude svítit znak opel, venkovní teplota a čas, který nepůjde jak seřídit. Display komunikuje s rádiem po sběrnici can-bus a je nezbytné, aby rádio v autě bylo, přes páčku to zapojit nepůjde
wisastar
Odeslal: Sunday 17 June 2012 - 20:58:13

Ja bych potreboval zjistit o kolik ukazuje vetsi spotrebu displej z 3.2 V6 oproti displeji z 2.6 V6.... mam ho v moji 2.6 a jde mi o to ze jezdim na lpg a tam je spotreba o cca 2 litry vetsi, tak aby mi to pak s tim z 3.2 nevychazelo presne.
wisastar
Odeslal: Sunday 17 June 2012 - 20:56:35

Do omegy B se da dat barevna navi z astry G... je to to co je v cecku, akorat radio je 1DIN
brenky
Odeslal: Sunday 17 June 2012 - 19:57:28

kamarád teď řeší montáž displeje v OC. Má "neopel" autorádio (SONY) a koupil si barevný displej....a chtěl by to oživit. Navi nepotřebuje, chce jen propojit ten displej s ovládací páčkou u volantu. Orig. se ten displej ovládá přes rádio, tak jestli to jde nějak přepojit, co k tomu bude potřebovat atd. Pokud to tedy vůbec půjde. Dějuji za reakce.
newbie
Odeslal: Thursday 28 May 2009 - 13:05:10

Legend napsal ...

KopA napsal ...

U palubáků do r.v. 94-96(7) - prostě ten asi první typ, je zezadu jednoduše zastrčená taková kostička která určuje parametry motoru. Ten displej co je vidět je celej palubák (taková kostka) a myslím že to nemá programování přes kód ale je to řešeno výměnou tý kostičky (myslím že tomu říkaj paměť).
Myslím že se to dá(dalo) koupit v Oplu jako náhrádní díl podle typu motoru.

Můžu se ale mýlit nejsem si tímhle na 100% jistej.

Je to tak jak píšeš, mýlíš se U Omegy B a C se palubáky programujou jedině přes Tech 2 v Opelu, jinak to nejde. Kostičku jsem neviděl ani u Omegy A (mám jeden palubák doma), viděl jsem ji zatím jen v budíkách u BMW 730i model 92.
Poklop: Do Omegy B se navigace shání dost špatně, řekl bych, žs ji ani neseženeš vůbec, tak bych to viděl na kompletní výměnu palubní desky včetně klimatronicu z Omegy C a potom se dá použít velké rádio typu NCDC2015 nebo 13 a display jako takový pasuje do budíků vždycky. Rádio s displayem se tak běžně pohybuje kolem 5tis a palubní deska to je dost individuální, ale taková trojka by to mohla být, ikdyž je to vpodstatě bezcenný díl, který normální uživatel nikdy nepotřebuje měnit. Má trochu jiný odstín a proto je vhodné vyměnit i všechny plasty, jako přihrádku, krytku airbagu a tak. A to pak ještě nastane spousta práce s úpravou elektroinstalace kvůli klimatronicu, všem tlačítkům a rádiu (to má už miniiso). A pokud by se jednalo OB s manuální klimou, tak je nezbytná přestavba na klimatronic, naprosto optimální je dokoupit navigaci už do OC, než toho tolik předělávat v OB.


ahoj, po tý navigaci jsem nekoukal dokud jsem to neviděl na fotkách... líbí se mi to! ty jsi to už dělal, dal by se sbastlit nějaký rozumný návod? kdybych posháněl navigaci, palubku a displej, vešel se do 9.000,- tak bych se na to hnedka vrhnul.. beztak mi ted omega bude skoro 2 měsíce spíš postávat doma.. Díky
Poklop88
Odeslal: Thursday 28 May 2009 - 10:11:06

Kopa - Ja myslim ze mas pravdu, vim na 100 procent ze u VeA a calibry, kdyz vytahnes ten palubak, tak je tam bila kosticka a ta se meni podle typu motoru.

Legend
Odeslal: Wednesday 27 May 2009 - 23:43:42

KopA napsal ...

U palubáků do r.v. 94-96(7) - prostě ten asi první typ, je zezadu jednoduše zastrčená taková kostička která určuje parametry motoru. Ten displej co je vidět je celej palubák (taková kostka) a myslím že to nemá programování přes kód ale je to řešeno výměnou tý kostičky (myslím že tomu říkaj paměť).
Myslím že se to dá(dalo) koupit v Oplu jako náhrádní díl podle typu motoru.

Můžu se ale mýlit nejsem si tímhle na 100% jistej.

Je to tak jak píšeš, mýlíš se U Omegy B a C se palubáky programujou jedině přes Tech 2 v Opelu, jinak to nejde. Kostičku jsem neviděl ani u Omegy A (mám jeden palubák doma), viděl jsem ji zatím jen v budíkách u BMW 730i model 92.
Poklop: Do Omegy B se navigace shání dost špatně, řekl bych, žs ji ani neseženeš vůbec, tak bych to viděl na kompletní výměnu palubní desky včetně klimatronicu z Omegy C a potom se dá použít velké rádio typu NCDC2015 nebo 13 a display jako takový pasuje do budíků vždycky. Rádio s displayem se tak běžně pohybuje kolem 5tis a palubní deska to je dost individuální, ale taková trojka by to mohla být, ikdyž je to vpodstatě bezcenný díl, který normální uživatel nikdy nepotřebuje měnit. Má trochu jiný odstín a proto je vhodné vyměnit i všechny plasty, jako přihrádku, krytku airbagu a tak. A to pak ještě nastane spousta práce s úpravou elektroinstalace kvůli klimatronicu, všem tlačítkům a rádiu (to má už miniiso). A pokud by se jednalo OB s manuální klimou, tak je nezbytná přestavba na klimatronic, naprosto optimální je dokoupit navigaci už do OC, než toho tolik předělávat v OB.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0820 sec,0.0167 z toho dotazů.