• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér :: Re: Totálně oholenej volant u Omegy B? Při kolika km ?
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Lojza
Odeslal: Thursday 20 December 2007 - 14:30:38
Po shlédnutí pár Omeg jsem se nestačil divit co se týče stavu volantu. Všechny tyhle kousky u nás mají na tachu 220-240tis, volant však vypadá jako by to mělo najeto min. 2x tolik (což by vzhledem ke stáří i sedělo). Jak to tedy je? Opotřebovává se u Bčka volant rychleji, nebo to jsou všechno stočeniny? U své Omegy A mám najeto tachometrových 300.000 km a volant vypadá mnohem líp než u leckterých mladších Bček.
Poslední odpovědi
WISAStar
Odeslal: Friday 21 December 2007 - 18:47:22

Martas napsal ...

Pocalounit (potahnout kuzi) volant ktery potazeny nebyl je trosku problem. Ten volant na to neni prizpusoben a je potreba pocitat s tim, ze tento se bud bude muset v nekterych patriich upravit (dole uprostred prorez na sev, zmenseni na konci paprsku atd ...) a i tak bude ten volant o tu kuzi tlustsi a nebo tam pak nepujde nasadit Airbag a bude dole "prekazet" ten sev.

Kuze jsou dva typy, bud stejna jako je originalni, tedy rekneme hladka tenka a tvrda a nebo takova jakou maji treba VW tedy silnejsi na povrchu se strukturou a mekci.

Ja jsem si volant ktery puvodne pocalouneny nebyl nechal pocalounit druhym typem kuze (viz. foto), je o malicko silnejsi ale me vyhovuje to, ze je prave malicko mekci nez original.

Co se cen tyce tak bezna cena je 3000 - 4000 (ale videl jsem i inzerci za 7000), zalezi na tom co ten konkretni calounik bezne dela a obvykle pozaduji volant jiz demontovany vcetne Airbagu i kdyz ne vsude budou chtit ocalounit necalouneny volant.




Vypada fakt suprove. ja mam rad silnejsi volanty. zitra jedu pro omegu 3000 24V tak sem na volant zvedavej
Martas
Odeslal: Thursday 20 December 2007 - 19:01:10

Pocalounit (potahnout kuzi) volant ktery potazeny nebyl je trosku problem. Ten volant na to neni prizpusoben a je potreba pocitat s tim, ze tento se bud bude muset v nekterych patriich upravit (dole uprostred prorez na sev, zmenseni na konci paprsku atd ...) a i tak bude ten volant o tu kuzi tlustsi a nebo tam pak nepujde nasadit Airbag a bude dole "prekazet" ten sev.

Kuze jsou dva typy, bud stejna jako je originalni, tedy rekneme hladka tenka a tvrda a nebo takova jakou maji treba VW tedy silnejsi na povrchu se strukturou a mekci.

Ja jsem si volant ktery puvodne pocalouneny nebyl nechal pocalounit druhym typem kuze (viz. foto), je o malicko silnejsi ale me vyhovuje to, ze je prave malicko mekci nez original.

Co se cen tyce tak bezna cena je 3000 - 4000 (ale videl jsem i inzerci za 7000), zalezi na tom co ten konkretni calounik bezne dela a obvykle pozaduji volant jiz demontovany vcetne Airbagu i kdyz ne vsude budou chtit ocalounit necalouneny volant.

ttoommaass
Odeslal: Thursday 20 December 2007 - 18:09:22

No, ja jsem mel půl rokem take uz dost sveho loupajiciho se volantu a tak jsem to resil.
Byl jsem u kozenare, aby mi jej potahl. Ten me od tohoto odradil, ze pry je na volanty jakasi specialni kuze a blbe se to sije. Cena zavratna, cca 3000,- a tyden bez volantu.
Zadny "futral" na volant se mi dostatecne nelibil.
Zajel jsem na vrakac a koupil mnohem lepci za cca 500,- i s multifinci, te vsak chybi jeden camprdlik. Tak proto jsem jej trosku ukecal. Zrovna na OB jich meli na Kutnohorske docela dost.

Ted jej osetruji Elaskonem a vypada vyborne.

Obecne bych rekl, ze zalezi na agrsivite potu kazdeho z nas a ci je auto garazovane. Ono to slunce udela s volantem sve.
qpc
Odeslal: Thursday 20 December 2007 - 16:23:36

nechat pořádně potáhnout kůží a je klid
brenky
Odeslal: Thursday 20 December 2007 - 15:59:13

no zalezi jak se o to predchozi majitel staral a jak jezdil (jak drzel volant).
moje byvala OB ('96) mela taachometrovych 172tis km (ale neslo pocitadlo takze nevim kolik presne) a ta mela volant strasny
moje nynejsi OB MV6 ('96) ma budikovych cca 270tis km a volant je v perfektnim stavu _;
obe auta meli prede mnou 3 majitele (aspon podle VTP).
Takze zalezi kus od kusu.
Legend
Odeslal: Thursday 20 December 2007 - 15:58:05

U Omegy B je volant z hrozně šmejdskýho materiálu. Když jsem koupil svoji první Omegu B, tak měla najeto asi 220tis km a docela pěknej volant, ale po tom co jsem s ní ujel 15tis km, tak byl volant skoro na vyhození, vypadal tak na 500tis km. Asi je citlivější na pot, než jiné volanty, nejvíc se zničil v místech kde se drží, hlavně nad levou horní příčkou a horní půlkruh.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0457 sec,0.0167 z toho dotazů.