• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér :: Re: Vyhřívaný volant - svépomoci
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Miross
Odeslal: Sunday 18 November 2007 - 10:18:44
Chlapi, dnesak jsem pri tom, co mi děsně mrzly tlapy na volantu, zatoužil po vyhřívání toho cerneho kolečka .Bohuzel ta ma OB98 tohle neumi... ale stejne me čeka restuarovani volantu...Kůže už je v pytli tak musim navštivit čalounika. A tak si říkám... co tak tam vyříznout třeba dvě drážky dat tam ten termo kabel, či jak se tomu říka napojit to.... a na to se chci zeptat... Kam to bude nejlepší zapojit, já myslím že asi na zvlašťni vypínač a pak... jestli se daji sehnat takove káblíky a jestli se dají případně zkracovat... Poradte prosím ...

Poslední odpovědi
Vodník
Odeslal: Sunday 25 November 2007 - 09:41:25

Lhex napsal ...

volant jsem si obalil takovou tou páskou z umělého korku nebo co je to, obalují se tím řidítka, prodává se to v cykloprodejnách... Můžu napsat, že je to ještě příjemnější než originál kožený volant u omegy... prostě to ani v mrazu nestudí... (to jen taková poznámka..)


Já jsem si kdysi volant obtočil semišem, ani černým, ani bílým, ale světle hnědým... a bylo to skvostné. V zimě nemrznul, v létě se nerozpaloval. Ani ruce se na něm nepotily, za auta jsem vystupoval vždy s rukama čistýma, že jsem si je mohl okamžitě s kýmkoliv potřást. Fakt je, že jsem ten semiš už nikdy od té doby neviděl prodávat, ale zdá se, že tazatel jest kutilem, tak by možná v nějakém sekáči levné staré semišové sako sehnal a z rukávů si vhodný futrál na volant střihnul. Byl by to pruh o šířce "tloušťka volantového věnce" plus asi 1 cm na překryv a délce vnějšího obvodu věnce, ale přesně, bez vůle. doporučuji podlepit stejně velkým pruhem molitanu nebo pěnové gumy, a sešít oběma konci k sobě. Guma způsobí mírnou pružnost a zároveň zabrání proklouznutí potau po věnci, což by mohlo způsobit nehodu, při níž řidiž smýkne potahem, místo aby zatočil. Ten sešitý pruh se navlékne na věnec (budiž s trochou síly, musí to být těsné, nesmí to plandat) a koženou nebo lýkovou šňůrkou se na fest přitahuje k věnci, obtáčí se kolem dokola, závity ve zhruba dvoucentimetrových rozestupech. Nejlépe je začít u některé loukotě a u ní zase skončit, protože zakončení nebývá úplně elegantní a ve stínu loukotě uzlík není moc vidět a ani moc nepřekáží.
ndefo
Odeslal: Saturday 24 November 2007 - 15:14:04

Tohle asi nebude "cilene" nebot je to jev, ktery je na vsech webech, kde clovek muze pouzit formular, aby neco napsal...
mozna si clovek jen rekne:
"Proc tohle sakra nenapadlo mne?! Tak, kdyz ja si s tim stejne nevim rady, tak potom NIKDO, a jeste je zdrbu za to ze je to blbost a kravina."
Yper
Odeslal: Saturday 24 November 2007 - 14:10:11

hery napsal ...

tvuj napad by taky mohl někoho přivest do hrobu a když už i yper s tebou souhlasí,nezbyvá mi než se rozloučit.došla mi energie. přeji všem hodně štěstí a naposledy stranky jsou v novem provedení horší.


No jak je vidět, tak existují lidé, kteří sem nepřišli pro radu a nebo dát radu druhým. Stále si prostě z různých příspěvků vytáhnou jen to, co chtějí a co se jim hodí do krámu.
Rozlišují jen černou a bílou!
Nejde přeci o to, zda JÁ souhlasím. Pro mne je to zbytečná věc a rozhodně se s ní nebudu patlat i kdyby to šlo, protože dělám jiné věci, ale to neznamená, že za každou cenu MUSÍM odsuzovat toho, kdo o to má zájem.
Ten kdo sem chodí, tak má auto a má i řidičák a když má řidičák, tak je plnoletý a je v jeho rozhodnutí, co udělá a jak.

Také přemýšlím nad tím, kde se bere zášť neustále jen soudit a vynášet definitivní ortely?!
To mi prostě hlava nebere!
Nebo že by to bylo opět cílené??!!
JOB
Odeslal: Saturday 24 November 2007 - 06:54:00

hery napsal ...

tvuj napad by taky mohl někoho přivest do hrobu a když už i yper s tebou souhlasí,nezbyvá mi než se rozloučit.došla mi energie. přeji všem hodně štěstí a naposledy stranky jsou v novem provedení horší.

Taky ti přeju hodně štěstí !_;
hery
Odeslal: Saturday 24 November 2007 - 00:52:06

tvuj napad by taky mohl někoho přivest do hrobu a když už i yper s tebou souhlasí,nezbyvá mi než se rozloučit.došla mi energie. přeji všem hodně štěstí a naposledy stranky jsou v novem provedení horší.
miross
Odeslal: Friday 23 November 2007 - 23:21:11

2 Yper. _; to si myslím napsal hezky a hlavnì trefnì. Má otázka to byl takovy nápad. Mì dodateènì mrzí, že se to tu pak asi mou vinou "zaprasilo" takovýma volovinama, které asi do poradny nepatøí. Zdá se, že to už bylo zodpovìzeno a vysvìtleno dostateènì, takže diky tìm ,kteøí odpoveï pojali bez toho povýšeného tónu atd atd...
Lhex
Odeslal: Friday 23 November 2007 - 20:29:43

volant jsem si obalil takovou tou páskou z umělého korku nebo co je to, obalují se tím řidítka, prodává se to v cykloprodejnách... Můžu napsat, že je to ještě příjemnější než originál kožený volant u omegy... prostě to ani v mrazu nestudí... (to jen taková poznámka..)
Yper
Odeslal: Friday 23 November 2007 - 20:12:36

Pro některé: pánové, nechci moralizovat, ale zdá se mi, že to v některých příspěvcích jiskří a na můj vkus trochu více a říkám to zejména proto, že jiskření a ohně jsme si tady už v minulosti užili dost.
Připomenu poslední sraz, kdy jeden ze členů navrhl, abychom se snažili reagovat přiměřeně a spíš, pokud k tématu máme odpor, snažili se vyjmenovat problémy, které by to mohlo způsobit a těm, co se to líbí a nebo i těm, co mají podnětný návrh, aby se nebáli jej zde uveřejnit či vyjádřit se.
Od toho tu klub je a i když se některým může zdát, že je to volovina, tak odpovídat v intencích smířlivého tónu.
Jinak tazatel a všichni, kteří by si to chtěli udělat, nabydou dojmu, že je to tady samý libový frajer a že si tady hrajeme na něco víc, než co jsme!
To není zájem klubu, je to přímo v rozporu s jeho filozofií.
Všichni chceme, abychom byli členy takového klubu, o kterém se bude říkat: "tam běž, tam tomu rozumí a mohou Ti pomoci!"

A teď základní premisa, o které si myslím, že je tazateli známa a z níž vycházel a byla zde i naznačena:
"nové luxusní vozy to mají! A když to nové vozy mají, tak existuje asi i způsob, jak to udělat!"
Pochybuji totiž, že by kvůli vyhřívané obruči volantu umístili airbag nad volant a nebo pod něj!
Jde jen o to zjistit nebo navrhnout řešení.
! Bez smajlíku !
vrgadaa
Odeslal: Friday 23 November 2007 - 19:23:58

2 Martas:
no ja v prvni omeze mel vyhrivana sedadla a diky tomu jsem zadal resit nefunkci topeni az po nekolika letech, nejak mi to diky teplu od zad nechybelo:-)
...
Volant bych asi ozelel, kdzy tak ho lehounce pridrzuji prst a snazim se ho nedotykat, aby mi neodmrzly, nastesti mi jede omega docela rovne i bez toho, ze byc musel mit ruky na volante

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0350 sec,0.0071 z toho dotazů.