• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika :: Re: Kotrolka ABS/TC, nejde tacho, tuhé servo
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Zdeny
Odeslal: Tuesday 18 September 2007 - 22:36:18
Potřeboval bych help, mám Ome B ´99, 2,5 V6i, dřív se stávalo, teď už dost často, že se rozsvítí kontrolka ABS/TC, přestane ukazovat taho i počítadlo a trochu ztuhne řízení. Přestane to svítit a začne fungovat po nějakém čase nezávisle na nějaké činnosti.. Nevíte někdo?
Poslední odpovědi
sowwwa
Odeslal: Monday 14 January 2008 - 22:26:29

Legend: Asi se budes divit, ale uz se mi to povedlo. Stacilo poradne odvzdusnit zadni brzdy, tzn. asi 10x slapnout na brzdu u kazdeho kola. I kdyz ze zacatku tece normalne brzdovka, chce to porad pokracovat, ten vzduch z ABSka tam nakonec doleze.

Jinak dneska uz mi ABS+TC zacalo svitit zase trvale .. Zkusim ocistit ty cidla u diferaku, snad to pomuze.
Leon
Odeslal: Sunday 13 January 2008 - 23:58:50

Kontrolka ABS + TC se mě taky občas rozsvítila.Pomohlo mě vjet na kanál a komplet očistit na zadní nápravě čidla + poloosy (to ozubení).Teď mám klid.ABS + TC pracuje normálně.
Legend
Odeslal: Sunday 13 January 2008 - 23:46:23

S odvzdušněním u ABS toho sám moc nenaděláš, je třeba jet do servisu, kde na nádobku nasadí přístroj, který bude trvale cpát brzdovku do systému a pak se jen obchází auto a odvzdušňujou se jednotlivé třmeny dokud nejde čistá brzdovka.
sowwwa
Odeslal: Sunday 13 January 2008 - 22:36:53

Mel jsem stejne priznaky (trvale nefunkcni tacho, atd.), mam 3.0V6, r.99, kombi, automat. Jednotka ABS ma oznaceni DX, vcera jsem ji vymenil. Novou jsem koupil na vrakaci za 2500. Tacho a tempomat uz funguje normalne, servotronic jsem mel zapojenej natvrdo, aby se dalo tocit volantem, tak to uz muzu rozpojit. Bohuzel asi pred hodinou se mi opet rozsvitilo ABS+TC, kupodivu ale vsechno ostatni funguje, ne jako predtim. Po restartu to zhasne ale po nejake dobe se opet rozsviti. Mozna bude jeste sporadicky vadne nejake cidlo, mohlo odejit behem toho pul roku, co jsem byl bez ABS.

A kdyz jsme u toho - nevedel by nekdo jak odvzdusnit brzdy po te vymene ABS? Kdyz ted slapnu na brzdu, tak stojim na podlaze .. Kola uz jsem odvzdusnit zkousel, ale bez vysledku. Nekdo to pry dela pres PC, ale diagnostika mi s ABS nechce komunikovat ..
Legend
Odeslal: Sunday 13 January 2008 - 13:55:06

Taky se musím podívat na ty čidla, poslední dobou si mi stává, že když podhrábnu na kluzkém povrchu, tak kontrolka protiprokluzu zabliká tak jak má, ale pak už zůstane svítit až do dalšího nastartování.
Zdeny
Odeslal: Sunday 13 January 2008 - 11:16:02

Dík, zkusím ještě ten zadek..
Martas
Odeslal: Sunday 13 January 2008 - 11:07:41

Zdeny napsal ...

Jaké čidlo ABS tedy snímá rychlost - LP nebo LZ?


Podle hnany napravy ... u Omegy zadni, u Vectry a ostatnich s prednim nahonem predni.
Zdeny
Odeslal: Sunday 13 January 2008 - 10:57:24

Jaké čidlo ABS tedy snímá rychlost - LP nebo LZ? Byl jsem na PC, tam se nemohli dostat do ŘJ ABS, takže jsem se vlastně nic nedozvěděl. LP čidlo jsem vyměnil, nic se nezměnilo. Moje Ome má něco přes 250tis najeto, je možný, že to jednotka taky vzdala, jak tady někdo psal..
qpc
Odeslal: Sunday 04 November 2007 - 17:57:50

to by odpovídalo,přes čidla ABS si to bere impulzy,takhle to dostává deformovanej signál.takže bud čidla nebo ta jednotka

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0606 sec,0.0241 z toho dotazů.