• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra motor :: Re: Opel Astra 1.7 TD - čerpadlo
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Tomáš Želák
Odeslal: Sunday 22 July 2007 - 22:09:55
Ahoj Chlapi, prosím o radu. Mám Opel Astra 1.7 TD r.v. 1999, najeto 150 000 km. Z ničehonic auto při jízdě zdechlo a již nejde nastartovat. Po odšroubení vstřikovače a současného startování nafta nevstřikuje, v naftovém filtru je cca 1 cm nafty, na diagnostice v opelu řekli, že je vadné vstřikovací čerpadlo - nutná výměna. Nemáte s tím někdo zkušenosti zda je možné opravit. Za nové je to pěkná pecka.
Díky moc za odpověď.
Poslední odpovědi
Anonymní
Odeslal: Saturday 02 May 2015 - 21:00:03

Podavaci čerpalo tam neni. Uz me to taky napadlo, tak jsem se koukal do nadrze a tam je poze plovak a sitko.
Wonderboys
Odeslal: Saturday 02 May 2015 - 15:39:06

taky mě to psalo tyto chyby a nakonec to byla řídící jednotka motoru
JardaB
Odeslal: Friday 01 May 2015 - 08:37:50

Neznam zrovna tenhle motor, ale pokud nejde nafta do filtru, tak bych tipoval ze nejede podavaci cerpadlo v nadrzi. A ta chyba cerpadla muze byt proste tim, ze v nem nebyla nafta, k vnitrnimu ovladani cerpadla se prave pouziva vetsinou tlakova nafta jako hydraulicka kapalina a pokud neni, nic se nenastavi a ECU pozna chybu.
Anonymní
Odeslal: Wednesday 29 April 2015 - 21:36:39

Dobry den, mam podobny problem. Jel jsem 80km/h cuklo to rozsvitily se kontrolky a vubec to neragovalo na plyn a uz nenaskocila. Mam corsu C 1.7dti y17dt. Take jsem rozebral pal. Filtr a moc nafty tam nebylo, tak jsem odpojil vstrik a nafta nejde. Tak prej ridici jednotka vstrik. Cerpadla. Nechal jsem ji diagnostikovat a prej tam byla na ni nejaka zavada, tak jsem ji nechal rovnou repasovat. Nandal jsem ji zpet a zadna zmena. Ani kapka nafty. Jinak na diagnostice to hazelo chybu P0251 prestaveni pocatku vstriku vstrikovaci cerpadlo A porucha funkce. Nevite nekdo co stim?
jaczkub
Odeslal: Tuesday 12 June 2012 - 20:15:15

já mám G a je tam TD 1.7 __;
jaczkub
Odeslal: Tuesday 12 June 2012 - 20:13:37

máš takouvou tu hezčí G z venku kulatější má víc místa jestli ti v opelu řekli čerpadlo pak si nech vyměnit čerpadlo nic víc ti k tomu asi neřeknu !Pj: bo se v tom nevyznám
Yper
Odeslal: Monday 21 January 2008 - 08:23:44

Tak nějak mi pořád nejde na rozum, že v palivovém filtru je "jen" 1 cm nafty.
Pokud se Ti totiž zavzdušnil celý palivový filtr a v tělese palivového filtru došlo k nasátí vzduchu, tak možná sice, po doplnění paliva ve filtru, dojde k jeho nasátí do čerpadla, ale rozhodně nedojde k průniku paliva z čerpadla až k tryskám!!!!
Každá ten z nás, který v minulosti čistil sání vzduchu na bloku motoru, mi potvrdí, že aby se k němu dostal, tak musel demontovat i potrubí na jednotlivé vstřiky. A když to udělal, tak po zpětné montáži měl tahle potrubíčka bez nafty a není v moci startéru, aby následně motor nastartoval. Jediné řešení jak nastartovat, je buď do sání vstříknout nějakou sračku (ve spreji pro zimní starty - jsou to ale prdy pro kliku) a nebo auto roztáhnout!!!! Palivo od čerpadla se totiž až k tryskám dostane jen při zvýšených otáčkách, protože vzduch v potrubí ke tryskám, funguje vůči naftě od vstř. čerpadla jako trampolína!
Takže mne celkem udivuje, že Ti jednoznačně řekli, že je to porucha el. jednotky na čerpadle. Jen tak z voleje! ?:!:
Na druhou stranu 1000,- kč za zalití palivového filtru naftou a roztažení není nic oproti 12ti litrům za "nějakou" jimi diagnostikovanou závadu na čerpadle.
I když, mohu se mýlit!
dawe
Odeslal: Sunday 20 January 2008 - 14:07:44

ahojte chlapci tak ja zase shanim motor bez komponentu pac ostatni mam novy nebo repasovany ale porad neco s motorem nevite o nejakym?mam x17dtl
Tomas K.
Odeslal: Tuesday 11 December 2007 - 19:46:19

Mám Astru G r.v. 99 1,7TD 50kW a stalose mi to samý - náhlá smrt vstøikovacího èerpadla. Prý se to u tìchto motorù stává dost èasto.
Nemáte nìkdo kontakt, kde by se použitelné vstøikovací èerpadlo dalo sehnat? Samozøejmì NEpotøebuji nové (= cca 50 - 60 000,-) a ani kontakt na Opel Servis

Díky moc

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0450 sec,0.0073 z toho dotazů.