• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor :: Re: čidlo hladiny oleje 2.0 16V
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
trupsy9
Odeslal: Tuesday 10 July 2007 - 11:36:15
Zdravím pánové-máte někdo zkušenost s výměnou těsnění u snímače hladiny oleje ve vaně-je nutné sundávat celou vanu-případně je na to nějaký trik.

Díky

T.
Poslední odpovědi
Anonymní
Odeslal: Tuesday 16 December 2014 - 17:43:08

PROSIM ODPOVED NA Email
KOBZA
Odeslal: Tuesday 16 December 2014 - 17:26:52

Jirik86 napsal ...

Zdravím, mám stejnej problém u X20XEV. potøebuju to èidlo pøetìsnit, paè mi tam teèe celkem fest. Mám VeBe r.1999. Koukal jsem do knizky Dr. Etzolta a tam se to èidlo strkalo spodem, tzn. sundat vanu. Jak vypada to tìsnìní? nikde jsem ho nevidìl k sehnání. Dalo by se udìlat nìjak?
....ZDRAVIM MAM TEN ISTý PROBLEM AKO STE TO VYRIESILI DAKUJEM
RRAAFF
Odeslal: Saturday 27 December 2008 - 17:47:54

Díky Ypere za odpověd. Koukal jsem na "Jak na to?" a tam se vana demontovala, ale tam popisovali výměnu těsnění vany samotné a tak to čidlo tam pak dali zevnitř, když to měli rozebraný. Zeptám se ještě v Oplu, jak to řeší oni a zda mají ten přetěsnovací o-kroužek.
V nějakém tématu jsem tady četl příspěvek od uživatele s nickem Palic, který to zatěsnil zvrchu nějakým silikonem. Snažím se jít nejjednoduší cestou, ale když to jinak nepůjde, tak se to bude muset rozdělat.

Yper
Odeslal: Saturday 27 December 2008 - 12:58:33

Čidlo hladiny se skládá ze dvou součástí:
- kovový váleček, ve kterém je plováček a tenhle váleček se přichytává zevnitř vany na dva šrouby
- od tohoto válečku s plováčkem vedou dráty k plastové průchodce do stěny vany, která je současně i jako přípojný konektor. Na téhle plastové průchodce je "O" kroužek, který zabraňuje úniku oleje z vany přes tuto průchodku.

Možností, proč olej proniká touto průchodkou je vícero - buď je prasklá sama a nebo je vymačkaný "O" kroužek a okolo něj to teče.

Špatná zpráva pro ty, co to chtějí opravit je ta, že pro opravu - zabránění únikům, je třeba vanu vždy demontovat! Průchodka se totiž zasouvá zevnitř a když se přes otvor protlačí, tak zvenčí je zajištěna plochou, předpruženou ségrovkou - alespoň u dieselových motorů to tak je a tuším že i u benzínových to nebude jinak.
RRAAFF
Odeslal: Friday 26 December 2008 - 14:48:19

Tak jsem zjistil, že mi to čidlo hladiny kolem taky docela sákne (to čidlo je pod svodama, trčí z vany směrem nahoru a z něho drát, tak snad to je hladinový čidlo, palubní počítač v autě mám). Jde to teda jednoduše vytáhnout? Já zase techniku auta moc neovládám, tak se radši ptám:-). A dá se přetěsnit nebo se musí koupit zcela nové?

auto je Vectra B sedan X18XE, 6/1997
Jirik86
Odeslal: Tuesday 07 August 2007 - 07:46:46

Zdravím, mám stejnej problém u X20XEV. potøebuju to èidlo pøetìsnit, paè mi tam teèe celkem fest. Mám VeBe r.1999. Koukal jsem do knizky Dr. Etzolta a tam se to èidlo strkalo spodem, tzn. sundat vanu. Jak vypada to tìsnìní? nikde jsem ho nevidìl k sehnání. Dalo by se udìlat nìjak?
Legend
Odeslal: Tuesday 10 July 2007 - 21:57:43

Motor 2.0 16V má 2 typy van, lišily se do roku 1997 (jednodílná) a po 1997 (dvojdílná). Měl jsem ho venku jen u staršího provedení vany a šlo ven normálně na autě, stačilo jen povolit asi 3 šrouby a odlepit šroubovákem. U novějšího provedení v tom asi nebude výrazný rozdíl.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1562 sec,0.1159 z toho dotazů.