• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek :: Re: Nerovnomerne sjete pneu!
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Ruchin
Odeslal: Tuesday 07 November 2006 - 15:59:35
Vsim jsem si ze mam vice sjete pneu zevnitr!myslim ze mam spatnou geometrii,nebo muze byt zrada nekde jinde???Zvlastni je ze pri jizde nic nepocituji! (
Poslední odpovědi
weni
Odeslal: Friday 15 June 2007 - 14:33:29

tak jsem si zajel na STK,kde mi potvrdili ty silenbloky.Je to totální bláto,při rozkmitání na deskách byla vůle v uložení 2cm!!! Na každé straně,krát délka ramena,to je slušný manévr ramena např při brzdách na to,že by vlastně mělo podržet celé auto... Tak jsem zrovna objednal nové,450kč/ks,ale prý jedno z nejlepších co je k mání,tak uvidím.. Pro jistotu zrovna i práce v servisu,tam to můžu aspoň popř reklamovat.Tak díky všem,zas se ozvu jinde,o to nemám strach,na koupi vraků jsem asi expert.... Hezký víkend přeju _;
weni
Odeslal: Friday 15 June 2007 - 11:56:06

tak popořadě-nejdív omlouvám že reaguji se zpožděním,jsem totiž přes týden pryč. Dále-uložení tlumičů nevím.Zjistím.Ale před tou výměnou těch proklatých silenbloků to nedělalo. Odklon se u tohohle auta dá také udělat?Že by se změnil když se dají ty silenbloky,a o tolik?? Jinak brzdy ok,nové kotouče,a plovoucí třmen super,byl promazaný,při výměně destiček žádný problém. Prostě to dělá i na nerovnostech,pokud zatočím volantem o víc jak půl otáčky a je nějaký rygol,chce mi to smotat ruce do vánočky a překlopit se do zatáčky,místo abych ho držel DO zatáčky spíš musím tahat jako VEN ze zatáčky. A totéž při brzdění,tam to ale houpe zleva do prava-když přímý směr,brzda do zatáčky=to samé co rygol.Ale pokud by se kola s rameny vinou měkkých silenbloků hodně kroutily,sjížděl by se logicky vnitřní okraj pneu,ne?Protože by vahou auta šly vpředu vlastně jako od sebe,bržděná kola by se stahovala dozadu.Navíc si kola občas hvízdnou,i při mírném brzdění,to přece není normální,aby se kola tak moc sjížděla a ještě to pískalo,a přitom 2x geometrie že prý OK. Škoda že je to nafťák,asi budu muset pro pár litrů benzínu na pumpu (aby to lépe hořelo)
walto
Odeslal: Monday 11 June 2007 - 17:51:16

2 weni: Pozri si vlakno Kmitani volantu, tam som opisal moju skusenost so zasr.....mi vodiacimi capmi brzdica. Staci ich vycistit a mozes bez kmitania volantu brzdit kolko chces.
Moja skusenost s geometriou OB 25TD obecne:
- ked som ju kupil, mala ohloblovane gumy zvnutra: stacilo dostelovat odklon a zbiehavost a vsetko je uz 120 tis km OK
- kym som nasiel poriadneho mechanika a poriadnu stolicu, dalo to prace, tym som chcel povedat, ze ked auto prejde meranim geometrie a Ty zaplatis, neznamena to, ze mas vsetko tak ako ma byt
- teraz mam na tach viac ako 320 tis km a som velmi prekvapeny, aky mam na aute tuhy podvozok. Pri tom ho mal nejaky cas aj majitel v Phe
- tycky predneho stabilizatora si nechavam renovovat a vydrzia cca 40 tis km (v Phe moc casto nie som, tak raz za mesiac)
- na snehu problem nemam ani ked taham 1,5 t, na aute nemam ani TC ani uzavierku, chce to len trochu cviku, dobry vzorok na gumach a hlavne cit
- na odieranie vnutornej strany prednych pneu ma vplyv aj tlak v nich, podhustene sa odieraju vyrazne viac
- nemyslim si, ze ma Omega nejako spatne nakonstruovanu prednu napravu, take vyjadrenia pocuvam spravidla od mechanikov, ktori si nevedia s problemom poradit
- to ze sa zadne opotrebuvaju viac je OK, lebo cez zadne ide na cestu cely vykon a aj brzdenie, ak sa brzdi motorom, co ja vyuzivam velmi casto, dokonca som nachylny tvrdit, ze taketo brzdenie motoru nie ze skodi ale naopak, ze mu prospieva (Yper by to vedel urcite kvalifikovane vysvetlit v sirsich suvislostiach)
walto
JardaB
Odeslal: Sunday 10 June 2007 - 23:24:04

Nekde to bude volny, ja menil vsechno mozny (silentbloky teda ne), geometrii jsem udelal od oka svinovacim metrem a neni problem, jezdim s tim uz pul roku jako ze provizorne, takze to tak citlivy nebude.
JOB
Odeslal: Sunday 10 June 2007 - 23:16:26

Jak vypadá uložení tlumičů v podběhu ?
weni
Odeslal: Sunday 10 June 2007 - 23:00:59

tak jsem hledal,nicméně to co potřebuji nenašel,já mám problém u OB 2,5TD - po výměně silenbloků předních ramen,tyče řízení(čep po smrti) ložisek předních kol a destiček to auto nejde uřídit.geometrie hotová,mám i protokol,vše ok,na STK jsem znova nechal projet předek,zda nějaký čep nebo bůhví co.Nic. Při jízdě mi vše chodí jak má,dokud nezačnu brzdit-pak volant škube nalevo,napravo,občas hvízdne guma,celé se to tak divně propéruje,zvlní.Předtím úplně v pohodě.Gumy se mi sjíždějí zvenku,a to fest.Už jsem přemýšlel,zda to nedělají ty vyměněné silenbloky-příliš měkké? pak by se sbíhavost "rozjela" a mohlo by to způsobovat tyhle jevy.jinak nevím.Jo,když koupit krám,tak pořádnej,pořád něco.Díky za případný rady,o takový jako "hoď to do šrotu" ale moc nestojím,ty mi dává žena pořád.. __;
who.m
Odeslal: Friday 10 November 2006 - 20:40:54

Vpredu se sjížděly taky. Na geometrii jsem poprosil mehanika "barum", aby pridal dohromady pul stupne na sbihavosti - a je pokoj. Vzadu se sjiždějí porád - ale kola mam do A (babička omega B 2,5 V6 95-250.000 najeto, silentbloky - a že jich tam je, hlavně ty velké na pomocném rámu- a pružiny v háji. Tlumiče měněné, bude potřeba poměnit i ty pružiny a silentbloky.
Tomis
Odeslal: Thursday 09 November 2006 - 01:27:43

Pája napsal ...


...... nejakej nouma mi nedal ve Strakonicich prednost na 4 proudovce a nevedel nic lepsiho nez zustat stat pres oba moje pruhy ......

Nebyl to řidič koncernovýho auta ? (VW, AUDI atd.)


tusim, ze to byl nejaky asi pazout asi 405tka nebo tak neco. nestihal jsem si ho moc prohizet.
Pája
Odeslal: Wednesday 08 November 2006 - 21:15:16


...... nejakej nouma mi nedal ve Strakonicich prednost na 4 proudovce a nevedel nic lepsiho nez zustat stat pres oba moje pruhy ......

Nebyl to řidič koncernovýho auta ? (VW, AUDI atd.)

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0781 sec,0.0356 z toho dotazů.