• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek :: Re: Tažné zařízení
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Michalek001
Odeslal: Monday 26 June 2006 - 20:19:28
Zdarec chcu se zepatt kolik máte na svých omegách napsáno že může táhnout bržděný přívěs? Potřeboval bych to zvýšit kvůli tomu že tahám vozy a ted bodvý systém a auvej. Díky za rady a za nějaké příspěvky.
Poslední odpovědi
Anonymní
Odeslal: Monday 05 February 2007 - 20:46:13

Anonymni jsem zamerne.Je to tak, ze vyrobce automobilu dava max zatizeni na zadni napravu a tim i na tazne zarizeni.Vyrobci TZ jsou schopni vyrobit TZ klido pido i na 3 tuny , ale vam je to stejne prd platne, protoze pro zapis do TP je vzdy rozhodujici udaj od vyrobce automobilu a ne vyrobce TZ!!!Takze jediny zpusob, jak tento udaj navysit je podmaznout technika co zapisuje zmeny v tecnickem prukazu.Jinak to proste nejde.
Zde
Odeslal: Friday 20 October 2006 - 08:13:51

Zdravím všechny. Nechal jsem si namontovat tažné na 2t mám na to i certifikát od výrobce, ale do techničáku mi přesto zapsali pouze 1600 kg. Poradili mi, abych napsal žádost oficiálnímu zástupci opel v ČR a zažádal o zvýšení povolené hmotnosti přívěsu. Posílal jsem jim kopii velkého techničáku a doklady od tažného, ale žádost byla zamítnuta. Tak že asi záleží na koho kde narazíš a jak moc je ochotnej. Případně mít známé na správných místech.
Martas
Odeslal: Tuesday 05 September 2006 - 11:51:35

Drive byvalo jeste F a to byly prave privesy na urcitou hmotnost tahane za dodavkou nebo osobakem a vystavovaly se na pockani tam co ridicaky. Takze kdo ma starsi ridicak a ma tam tuto skupinu vyznacenu nemusi nic resit.
skaldal
Odeslal: Tuesday 05 September 2006 - 11:21:44

Taky mám ten problém, mám tažné Westfalia (tam mi po telefonu řekli, že na OB může být 2100kg, ale já mám napsáno pouze 1900kg a podvál má celkovou 2000kg, takže bych to taky potřeboval zvednout. Nemá s tím někdo zkušenost? Kam se obrátit?
A co se týče toho řidičáku, tak ten problém jsem řešil, že mi v autoškole a na úřadě pro vydávání řidičáků tvrdili že musím mít C+E a není to tak, napsal jsem na ministerstvo dopravy a odpověděli mi že stačí B+E, protože 3,5 t je hmotnost pro vozidlo a ne pro soupravu _;
JOB
Odeslal: Sunday 02 July 2006 - 21:29:34

Legend napsal ...

Já mám tažné od výroby /rok 1997 a je uzamykatelné/ a mám tam jen 1600/750kg. Ještě jako specialitu mám elektrickou zásuvku na karavan - 16tipólovou. Jaktože máte tak velké povolené zatížení? Jinak řidičák B+E mám, tak se nemusím bát.
Dalo by se povolené zatížení nechat zvýšit, kdybych zajel do Opelu a nechal si vystavit potvrzení, že pro motor 2.5TD je hmotnost přívěsu 1900kg?

Spíš bys asi potřeboval vyjádření výrobce toho tažnýho.
Legend
Odeslal: Sunday 02 July 2006 - 18:10:30

Já mám tažné od výroby /rok 1997 a je uzamykatelné/ a mám tam jen 1600/750kg. Ještě jako specialitu mám elektrickou zásuvku na karavan - 16tipólovou. Jaktože máte tak velké povolené zatížení? Jinak řidičák B+E mám, tak se nemusím bát.
Dalo by se povolené zatížení nechat zvýšit, kdybych zajel do Opelu a nechal si vystavit potvrzení, že pro motor 2.5TD je hmotnost přívěsu 1900kg?
JOB
Odeslal: Sunday 02 July 2006 - 17:55:36

Anonymní napsal ...

mam 1800kg a mám pocit že stačí řp.B+E ne?

Tak beru zpět Odkaz
Anonymní
Odeslal: Sunday 02 July 2006 - 17:43:32

mam 1800kg a mám pocit že stačí řp.B+E ne?
JOB
Odeslal: Monday 26 June 2006 - 20:25:31

No jestli máš už tažný zapsaný a smíš tahat málo tak moc nevěřím že to dokážeš zvýšit. Já osobně mám povoleno 1900 kg

PS : Pozor !!! OMEGA 2200 kg + Podval 1900 kg = 4100 kg = řidičák na náklaďák. _; Už jsem viděl pár lidí kteří to nevěděli a tak je to stálo pár kaček. Od 1.7. je to už za 7 bodů !!!

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0949 sec,0.0552 z toho dotazů.