• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek :: Re: Zadni tlumice OmegaB
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Tlumex
Odeslal: Tuesday 11 April 2006 - 06:54:45
Zdar odbornici,
v zadni casti vozu na leve strane se mi ozivaji takove tukave zvuky, mel sem podezreni na tlumic a vcera odpoledne po nim byla olejova louzicka, takze predpokladam ze me vymena asi nemine . A v cem je problem:
Zadni tlumice sou napojeny na kompresor vepredu kery by je mel v pripade potreby dofukovat zadek a zvysovat tak vysku vozu. Da se toho nahradit normalnima tlumicema? Pac klasicky sachsy na zadek stoji dva 4240 nedokazu si radsi ani predstavovat kolik by staly ty tlumice s tim dofukem
Slo by ten kompresor nejakym zpusobem odpojit a znefunkcnit? Bude mit tento zasah do auta na auto nejaky zasadni vliv?
Diky moc za rady
Poslední odpovědi
Tlumex
Odeslal: Friday 21 April 2006 - 05:55:20

RRAAFF napsal ...

Co jsi tam nakonec dal?


nejaky KAYABy mam je i na predku a zatim si nemuzu stezovat je ale otazka co s nima udelaji nase spickove silnice
RRAAFF
Odeslal: Thursday 20 April 2006 - 19:40:53

Co jsi tam nakonec dal?
Tlumex
Odeslal: Thursday 20 April 2006 - 16:16:53

tak zaverecne resume:
Tlumice vymeneny, pri vymenene zjisteno ze dofukovaci mechanizmus je nefunkcni uz davno. Jak psal Jarda ze rozdil nepoznal ja ano! Zadek perfektne drzi a auto se tolik nenaklani, takze u me dobry _;
Tlumex
Odeslal: Friday 14 April 2006 - 11:33:49

Yper napsal ...


S tìmi dofukovacími tlumièi je to stejné - vykašlal bych se na celý SACHS.



Co si tim ype chtel rict nechapu. Mam tam teda dat normalni nejaky za 1200?
JardaB
Odeslal: Friday 14 April 2006 - 10:57:14

Muzu pridat vlastni zkusenost, celou zimu (asi od rijna do minulyho tydne) jsem jezdil s vyteklym tlumicem, chcalo to z nej asi mesic (louzicky) a pak uz ne. Presto v nem nejaky olej zbyl a jeste docela tlumil. Rozhodne to nebylo na rozbiti huby, jak zde bylo straseno, spis bych rekl ze rozdil po instalaci novych tlumicu nebyl nijak dramaticky _;
m.a.x.i.m.u.s
Odeslal: Friday 14 April 2006 - 10:27:35

Vranoch napsal ...

Dulezity je, ze kdyz tam tuhle ficuru mas, tak nemas rucni nastavovani sklonu svetlometu, takze kdyz tam das normalni a nalozis auto, tak budes svitit panu bohu do oken a protijedoucim do bryli ... a jestli mas xenony, tak ti fakt podekujou ... Vranoch

To s těmi světlomety je blbost, xenony mají svůj vlastní vyrovnávací motorek a k němu i čidla, protože se srovnají třeba i na zhoupnutí.
Yper
Odeslal: Friday 14 April 2006 - 08:49:43

No, pokud ztratíš kapalinu z tlumičů, tak si asi nejspíš brzo v nějaké zatáčce rozbiješ hubu, protože zadek nebude sedět, ale budeš s ním poskakovat.
S tou cenou je to jako s origo díly od Opela na ostatní součástky.
Když jsem chtěl měnit kuláky na předních ramenech, tak u Opela stály každý 1500,-Kč. Zíral jsem na ně do vitríny a nevěřil vlastním očím! a nadával sám na sebe, co že jsem si to koupil za šunt auto!
Nakonec jsem je sehnal v Auto Kelly od Delphi (údajně nejlepší druhovýroba) a stále drží, kdy oba dva mě stály polovinu jednoho originálu!
S těmi dofukovacími tlumiči je to stejné - vykašlal bych se na celý SACHS.
Jinak pokud někomu tlučou po výměně, jak jsem tady četl, tak nejspíš v tom servisu nevyměnili gumové uložení, které je víc než vhodné vyměnit současně - jsou tuším dvě na každý tlumič - takové misky!
Tlumex
Odeslal: Friday 14 April 2006 - 07:01:48

No ja mam cirou optiku xenony ne. Zatim me nikdo ani v noci neproblikaval takze asi ok. Na ty tlumice s dofukem fakt nemam ted pokud to vydrzi este par mesicu klepat tak vymenim i pruziny taky je mam asi postizeny karboflexovym tuningem. Jak dlouho myslite ze to vydrzi "klepat"? A delaji se mi pod autem moc pekny louzicky od oleje
Vranoch
Odeslal: Thursday 13 April 2006 - 22:34:42

Ty dofukovaci tlumice se jmenuji "nivo" a maji tu vlastnost, ze at mas auto prazny nebo ne, tak sedi furt stejne. Mel jsem to i na stary OA. Je to docela prijemny, jel jsem necim bez toho a s nalozenym je to jinej pocit. To by ale bylo celkem fuk. Dulezity je, ze kdyz tam tuhle ficuru mas, tak nemas rucni nastavovani sklonu svetlometu, takze kdyz tam das normalni a nalozis auto, tak budes svitit panu bohu do oken a protijedoucim do bryli ... a jestli mas xenony, tak ti fakt podekujou ... Vranoch

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1609 sec,0.1329 z toho dotazů.