• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: ZAfira interiér :: Re: Manuální klimatizace
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Zdeňka
Odeslal: Sunday 26 February 2006 - 11:56:35
Ahoj, v Zafiře 1,6 16V Elegance mám manuální klimatizaci. Jak se ovládá? Je tam takové to spínací tlačítko pro zřejmě uvedení do činnosti, ale jak se nastavuje hodnota teploty, na kterou chci vůz držet? Poradíte? Teď to ještě není aktuální, ale až bude, ať to vím ) A k tomu další dotaz - jak se udržuje? Je tam asi Jak často co měnit, je-li vůbec co, když tam nejsou u autoklimy klasické náplně?
Poslední odpovědi
RBr
Odeslal: Tuesday 28 February 2006 - 16:09:44

To Václav:
Václav GT napsal ...
.....někdo může nabýt dojmu, že je klima v činnosti. No ona tedy je, ale to promazání a natlakování systému nenastane, protože kompresor stojí.
podrobněji ve vlákně .......


Václave, není problém kompresor roztočit, v normálně vytopeném autě, když stáhnout třeba na 18° a zruším ECO mód....
Kompresor se rozjede, jak dalece to natlakuje systém nedokážu říct, ale je to podstatně jiné než pokud nastavím stejnou změnu teploty se zapnutým ECO. Zkoušel jsem to i těch mrazech v lednu.


Václace, teď jsem si ještě pročetl to vlákno Jak roztočit klimu.
Upozorňuji, a možná v tom je ten fór, že alespoň u Omegy využívá klimatizace vnitřní čidlo, na které si trvale nasává vzduch miniaturním větráčkem umístěným za "trojúhelníčkem se škvírami" uprostřed horní části ovládacího panelu - ten "trojúhelníčkem se škvírami" jde trošku rozeznat na obrázku: Odkaz

Večer ještě zkusím kouknout na schéma zapojení (do softu, z nějž jsi viděl ukázku), teď už končím.


<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Út úno 28 2006, 04:22 ]</span>
Ascona
Odeslal: Tuesday 28 February 2006 - 14:47:57

2Yper: V poho, to mam za vlakno Sraz OCR Ale priste boduju ja, jestli me predbehnes, tak uvidis!

2Martas: co tak jablkovy knedliky s hruskovici

Martas
Odeslal: Tuesday 28 February 2006 - 14:23:46

RBr napsal ...
No jo, ale Yper psal taky o knedlících (...na rozjezd se musí dát větší knedlík (plyn).....)


Babicka delavala jabkovy knedliky (o hruskovych nevim)
Václav GT
Odeslal: Tuesday 28 February 2006 - 14:21:53

Klima se má občas proběhnout z důvodu udržení těsnosti a promazání. Za mrazu to však systém z principu nedovolí. Automatická klimatizace se snaží být chytřejší než ... a pro chlazení interieru použije studený vzduch z exterieru, takže někdo může nabýt dojmu, že je klima v činnosti. No ona tedy je, ale to promazání a natlakování systému nenastane, protože kompresor stojí.
podrobněji ve vlákně Jak roztočit klimu Odkaz
RBr
Odeslal: Tuesday 28 February 2006 - 14:20:27

No jo, ale Yper psal taky o knedlících (...na rozjezd se musí dát větší knedlík (plyn).....)
Martas
Odeslal: Tuesday 28 February 2006 - 14:15:19

Dela si to co chce ... Smazano
<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Út úno 28 2006, 02:17 ]</span>
Yper
Odeslal: Tuesday 28 February 2006 - 14:14:56

2RBr: ..to že jsem napsal, že dává dohromady hrušky s jabkama!
2 Ascona: ..hele, to nebylo míněno osobně a nijak zle. Bylo mi hned jasné, že to poradil určitě nějaký "odborník" ze značkového servisu - to zapínání, aby klíma nesmrděla.
Před dojezdem to skutečně chce klimu vypnout a v létě se teplým proudícím vzduchem výparník vysuší - podle toho, kolik ještě dojíždím.
Martas
Odeslal: Tuesday 28 February 2006 - 14:12:01

RBr napsal ...
To Ascona - asi jsem natvrdlej - JAk jablko nebo hrušku?


Mozna te zmatlo poradi, Yper napsal Hrusky s Jabkama kdezto Ascona napsala Jabko nebo Hrusku:D


<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Út úno 28 2006, 02:18 ]</span>
RBr
Odeslal: Tuesday 28 February 2006 - 14:01:56

To Ascona - asi jsem natvrdlej - JAk jablko nebo hrušku?

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0586 sec,0.0183 z toho dotazů.