• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira podvozek :: Re: Brzdy
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Milan
Odeslal: Friday 10 February 2006 - 21:56:12
Mám dotaz,měl jsem auto Astra G 1,6 caravan 16SZR rok 1999 v servisu,kde mi měnili zadní brzdy systém BOSCH za systém Lukas.Teď se mi zdá,že brzdový pedál zabírá až asi v druhé polovině pedálu.Dříve to bylo v horní části .Dá se krok pedálu seřídit?Jde mi o to,aby mi v servisu neřekli,že se s tím nedá nic dělat,že to je samočině štelovatelné. Diky za rady. Brzdy jsou kotoučové.
Poslední odpovědi
jaja
Odeslal: Thursday 01 August 2013 - 13:50:16

Ahojte,2,5v6 r.v. 2000,neví někdo jaký je průměr brd. válečků na zadní nápravě? 40 nebo 42mm. A ještě dotaz , jaký vliv má když není nastaven úhel 20% na brzdovém válečku zadní nápravy, musí to být? díííík za odpovědi.
jaja
Odeslal: Thursday 01 August 2013 - 13:40:26

Odkaz
Karel
Odeslal: Sunday 21 July 2013 - 17:14:11

Ahojky mohl bych nekoho z vas poprosit zda li někdo nemenil na zadnim trmenu Bosch gumičky a pistek nevite prumer a kde se toto da koupit dekuji za odpověď motor z18xe1
Milan
Odeslal: Saturday 11 February 2006 - 15:39:21

Podle jejich rozpisu měnili držák pravého a levého držáku zadního třmenu, pravý a levý zadní třmen,brzdové destičky a brzdové trubičky a výměna brzdové kapaliny
Václav GT
Odeslal: Saturday 11 February 2006 - 15:33:16

Jo, měnily, odpověď máš v tom svém původním dotazu (v jiném vlákně), ale měnili jen zadní třmeny anebo celý systém jako celek? (a tady na fóru o tom nikdo neví, anebo se dosud neozval)
Milan
Odeslal: Saturday 11 February 2006 - 15:21:50

U Opla mi řekli,že už asi před čtyřmi roky výrobce u všech vozů ze systémem BOSCH k vůli poruchovosti tento systém měnili za systém LUKAS.Údajně to měnili i už u prodaných aut zdarma.Může to být pravada a nemusí.Proto se ptám,jestli o tom někdo neví.
Václav GT
Odeslal: Saturday 11 February 2006 - 15:12:51

Detaily tohoto vozu neznám, ale obecně - hydraulický systém je konstrukčně navržen jako celek. K hlavnímu brzdovému válci přísluší přední brzdové třmeny a zadní brzdové třmeny. Pokud vyměníš některý z těchto komponentů za jiný než původně navržený, systém funguje jinak. Třeba ne špatně, ale jinak. Pokud jsou ty nové třmeny zcela zaměnitelné s těmi starými (nejenom vnějšími a připojovacími rozměry, ale průměrem pístků) je to OK. Pokud budou ty zadní pístky větší, bude i ten krok pedálu delší (zadní třmeny se dodávají s průměrem pístků 34 anebo 36 mm). Reklamuj tu věc u opravce, co ti k tomu řekne. na funkci by to snad nemělo mít vliv. (co však znamená změna systému Bosch na systém Lukas netuším. Jsou tyto systémy vzájemně kombinovatelné?)
JT
Odeslal: Saturday 11 February 2006 - 15:08:52

Brzdy buď brzdí nebo ne. Je škoda že jsi nevyměnil i kotouče když jsi to dával komplet nové. Ale to že ti to bere v půlce tak tam bude ještě vzduch
Milan
Odeslal: Saturday 11 February 2006 - 14:47:58

Tvrdili,že na systém BOSCH se už čtyři roky nic nedodává,to mi potvrdili i v jiném servisu a že je nutné to vyměnit za systém LUKAS.Výměnu provedli,stálo to včetně nových trubiček,které byly promáčklé,zkrátka vzadu všechno nové kromě kotoučů.Cena včetně STK a Emisí 13589,-Kč

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0687 sec,0.0188 z toho dotazů.