• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek :: Re: Neprijemne vibrace v pedalech
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Tlumex
Odeslal: Sunday 23 October 2005 - 14:44:09
Zdar oplaci mam problem! KDyz motor toci od 2000 a vice otacek neprijemne mi vibruji pedaly spojky a plynu Vubec me nenapada cim by to mohlo byt
Diky za odpovedi
Poslední odpovědi
Legend
Odeslal: Sunday 16 August 2009 - 21:21:28

Může to dělat třeba i načaté spojkové ložisko, setrvačník by vibroval nezávisle se sešlápnutí spojky.
Lhex
Odeslal: Sunday 16 August 2009 - 13:28:28

tak jsem včera možná razantně předjížděl, s podřazením na 3 a vytočení tak na 110, a i když to třeba nesouvisí tak od té doby pozoruji poměrně silný vibrace pedálu spojky.. při běžícím motoru na volnoběh to skoro není cítit ale při asi 3000 otáčkách je to už docela nepříjemné i v teniskách se silnou podrážkou, i když auto stojí. Nejvýraznější pocit je když se podřadí z kopce a brzdí motorem. Jinak to brní hned na začátku dráhy, jak se noha spojky dotkne až do doby kdy se rozpojí. Zabírá tak normálně, kousek nad polovinou. Při uplném sešlápnutí to nevibruje.. Jiné pedály ani nic jiného nevibrují.. jinak žádné zvuky, spojka funguje normálně.

jak to tak čtu, tak asi setrvačník, že? Podle netu to některá auta dělají i skoro nová...?

omega kombi X20XEV r.v.1998

dík za případný nápad !_;
Tlumex
Odeslal: Sunday 06 November 2005 - 19:47:02

hubert: jaky lozisko nedes me! ja tomu vubec nerozumim
Vasek
Odeslal: Sunday 06 November 2005 - 19:44:00

Já bych to řešil botama se silnější podrážkou. Možná si to sedne, možná něco upadne a hned budeš vědět co to dělalo. _s103
Hubert
Odeslal: Sunday 06 November 2005 - 19:17:05

To stejné mi dělá taky cca2500ot a chvěje se mi plynový pedál - mám podezření na nějaké ložisko
Tlumex
Odeslal: Sunday 06 November 2005 - 16:42:33

Tak mam novinku ted uz mi to vibruje jen pri 2500! A hur mi to chyta pri teplym motoru! &| Mam podezreni na svicky! Ale newim tak hezky to jede ! Mate nejaky navrhy cim by to mohlo bejt?
Tlumex
Odeslal: Thursday 27 October 2005 - 12:31:19

yper: no dela to i na miste s vyslapnutou spojkou i bez! Proste jakmile dosahne motor 2500 tak to vrni!
Yper
Odeslal: Thursday 27 October 2005 - 12:08:55

Ještě by stálo za to vědět, zda se to děje i při stání auta když motor vytočíš do příslušných otáček a pak ještě zda za té samé situace s vyšláplou spojkou.
Pokud to bude dělat s nevyšláplou spojkou a nebude to dělat se spojkou vyšláplou, tak by to mohla být asi i spojka, pokud vyšláplá spojka na to nebude mít vliv, tak by to mohl být setrvačník, ale to bys byl asi ojedinělý případ. Já nevím, zda je setrvačník na Omeze odpružený - pokud ano, tak to by mohlo být ono.
Těch věcí co to může být je hafo, ale začal bych s tímhle co jsem ti napsal, abys zkusil vylučovací metodou motor, spojku, převodovku, kardan.
Tlumex
Odeslal: Thursday 27 October 2005 - 10:30:05

Tak mi to detailne prozkoumali a na podvozku neni zadny problem &| siletntblocky sou jak novy! Tak asi pry motor bud svicky /coz se mi nezda perfektne to jede/ a nebo setrvacnik!
A ted co sem vypozoroval tak pri 2500 se mi trepou pedaly do 4000 a vic uz cela kastle &|
Nemate nejaky napady co si mi v aute mohlo prihodit?

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0636 sec,0.0121 z toho dotazů.