• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor :: Re: záměna motoru Z22SE za Y22xe
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
karel
Odeslal: Friday 18 October 2013 - 18:56:54
čau všichni,mám dotaz neřešil někdo přestavbu vectry c 2,2 16v s motorem Z22se za motor z omegy Y22xe vím že mají jiné rozvody ale víc o nich nevím v čem jsou jiné.mám vectru c a motor KO a nemužu ho nikde rozumě sehnat.díky co třeba jednotka na to atd..problém ele?
Poslední odpovědi
Anonymní
Odeslal: Friday 21 March 2014 - 19:25:11

zadej na netu kod motoru z22se a vyběhne ti video.
Ondra
Odeslal: Monday 20 January 2014 - 16:28:18

karel napsal ...

Zdravím,tak jsem to dal do kupy a jezdí v pohodě,sehnal jsem nový napínák a vodící lištu + řetěz za 1000kč,kdž jsem to začal rozdělávat tak jsem se nestačil divit , byly rozsypané i druhé rozvody vyvažovacích hřídelů.takže další schánění ,dal jsem použité ale ještě pěkné vodící lišty,nastavil ,měl jsem dole i vanu raději jestli není plný zbytků rozvodů.zrovna všechno umyto .sehnal jsem i jinou udělanou hlavu za 1800kč komplet.starou lehce podkanou jsem ještě bouchnul za 2500kč,nový olej a frčí jak drak.Díky všem za pomoc jinak na netu je video o celém motoru ,takže nastavení krásně bez přípravků.


Zdravím Karle,můžeš sem dát odkaz na to video o nastavení rozvodů na motoru? díky
Jiřik
Odeslal: Sunday 29 December 2013 - 12:29:17

Tak to je malý zázrak, ty jsi na tom dokonce mírně vydělal
člověk aby spíše než řemeslnou zručnost ovládal při generálkování motoru zručnost obchodní.
Dej sem nějaké odkazy, návody, schémata.
Zajímalo by mně například, kde je umístěn regulátor tlaku paliva u motorů Z,
když není na palivové liště? Mám tam jen jednu přívodní hadici, je to bezpřepadové, jak to tedy funguje? Čerpadlo to reguluje samo?
karel
Odeslal: Friday 27 December 2013 - 16:44:57

Zdravím,tak jsem to dal do kupy a jezdí v pohodě,sehnal jsem nový napínák a vodící lištu + řetěz za 1000kč,kdž jsem to začal rozdělávat tak jsem se nestačil divit , byly rozsypané i druhé rozvody vyvažovacích hřídelů.takže další schánění ,dal jsem použité ale ještě pěkné vodící lišty,nastavil ,měl jsem dole i vanu raději jestli není plný zbytků rozvodů.zrovna všechno umyto .sehnal jsem i jinou udělanou hlavu za 1800kč komplet.starou lehce podkanou jsem ještě bouchnul za 2500kč,nový olej a frčí jak drak.Díky všem za pomoc jinak na netu je video o celém motoru ,takže nastavení krásně bez přípravků.
wisastar
Odeslal: Wednesday 30 October 2013 - 22:12:00

Ja koupil rozvody za 4 tis. Nechces to prodat takhle jak to je? Kdystak se ozvy na Email
qpc
Odeslal: Wednesday 30 October 2013 - 18:33:50

karel napsal ...

nechci to nějak moc řešit a dlouho se vtom hrabat,dam to do kupy a prodám ji ,kdyby nebyla tak pěkná tak ji rozprodám na díly ale je mi jí líto.nejspíš tak dopadne.to máš pravdu že je zlatý řemen.ikdyž řetěz vydrží 2x toliki ale je zase 3x dražší a ta práce s tím.



já teda nevimjak vy,ale vidim toto: Odkaz
Jiřik
Odeslal: Wednesday 30 October 2013 - 13:08:50

Možná ještě víckrát dražší. Legende, kolik stála ta řetězová sada na NET?
Myslím že kolem dvaceti??
Fór je v tom, že to je řetěz, vodicí lišty, napínák a ještě řetěz k tomu vyvažováku. U NET to má ale aspoň výkon a stejnou spotřebu, jak Tvá atmosféra.
karel
Odeslal: Wednesday 30 October 2013 - 11:46:52

nechci to nějak moc řešit a dlouho se vtom hrabat,dam to do kupy a prodám ji ,kdyby nebyla tak pěkná tak ji rozprodám na díly ale je mi jí líto.nejspíš tak dopadne.to máš pravdu že je zlatý řemen.ikdyž řetěz vydrží 2x toliki ale je zase 3x dražší a ta práce s tím.
Jiřik
Odeslal: Wednesday 30 October 2013 - 10:54:06

Teď opravdu vidím, že je asi snadnější hledat jiný motor. Rozvody totiž stojí balík.
Zlaté rozvody poháněné řemenem!!
Možná si bude někdo klepat na hlavu, ale jestli to auto nepotřebuješ sůrne, pohledal bych a namontoval 20LET, nebo NET ze Saabu. Plastový dekl to ukryje.
Odkaz

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0481 sec,0.0174 z toho dotazů.