• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek :: Re: vibrace pri brzdeni
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Vlado
Odeslal: Thursday 22 September 2011 - 10:19:04
da sa niekde nejako potvrdit ci su zvlnene/krive brzdove kotuce?
volant mi niekedy vibruje pri brzdeni, pri roznych styloch jazdy (silnejsie brzdenie aj slabe dobrzdovanie) sa to nikedy prejavuje a niekedy nie.

kotuce + oblozenie Bendix:
predok 20.000km
zadok 40.000km

na diagnostike brzd vysli tieto hodnoty:


ps: a co hovorite na vysledky tlmicov?
Poslední odpovědi
Legend
Odeslal: Monday 26 September 2011 - 14:13:32

Jiřík: s ATE mám jen dobré zkušenosti, na Mercedes jsem dával hned po koupi všechny 4 kotouče a všechny destičky ATE a jsou bez problémů. A za nejlepší cenu jsem je koupil u Zralýho, dal mi dobrou slevu že tam nakupuju často
Vlado
Odeslal: Monday 26 September 2011 - 13:20:17

predne kotuce aj s oblozenim maju za sebou len nieco cez 20tis.km.
kotuce vyzeraju skoro ako nove a maju hrubku okolo 23mm co je este 2mm do hranice opotrebenia a dosky maju tiez este 2 tretiny hrubky.
nejazdim agresivne brzda/plyn, vyuzivam brzdenie motorom.
Jiřik
Odeslal: Sunday 25 September 2011 - 21:06:45

Legende, zkusím ATE. Brzděj dobře? Mám zkušenosti s originálama, nebo Textar.
Legend
Odeslal: Friday 23 September 2011 - 23:34:56

Tak já mám zase zkušenost, že u VC vydrží přední destičky ATE 120tis km ale záleží dost na stylu jízdy. Zato zadní odchází nějak rychle, 40tis km a desky jsou pryč. Rozhodně škubání při brzdění dělají zpravidla špatné kotouče, to se z přiloženého papíru moc nezjistí, protože brzdný účinek je sice dobrý, ale když bude kotouč mírně zvlněný, už je o cítit.
Rozhodně změř tloušťku všech kotoučů, pokud zjistíš že už jsou na mezi opotřebení, tak určitě hned nové a jestli ještě mají dost materiálu, tak nechat mírně stočit, to má smysl když jsou tlusté ještě tam milimetr a víc nad limit, určitě je lepší výměna.
Jiřik
Odeslal: Friday 23 September 2011 - 20:49:08

Mně to škubání vždycky dělají gumy, jak jsou ohoblovaný (další nevýhoda předokolek). Jinak víc jak 15 tisíc s deskama neujedu, takže víc než 20 tis. to asi budou taky kaput.
Vlado
Odeslal: Thursday 22 September 2011 - 12:15:22

jedna sa o Vectru B Caravan X20DTH
Host
Odeslal: Thursday 22 September 2011 - 11:56:00

a co brzdy, mozu byt kotuce v haji alebo to moze sposobovat aj nieco ine na prednej naprave?
Martas
Odeslal: Thursday 22 September 2011 - 10:28:41

K vysledkum tlumicu by ti mel rict ten kdo je delal, lisi se to tester od testeru, na nekterym jsou spatny pri 30% na nekterym pri 80%.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0596 sec,0.0219 z toho dotazů.