• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek :: Re: poraďte...výměna tlumičů,včetně horního uložení+ramena+kosti...RENOVACE
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
autojacek
Odeslal: Friday 08 April 2011 - 10:49:11
Ahoj....chystám se dát mému Oplu Omega 2,0i16V 1995 combi LPG to ,co si zaslouží po 2,5letech provozu a najetých 65.000km mnou.Nyní má 225.000km a hodlám vyměnit tyto díly:
4x tlumiče,2xramena,2xkosti přední,gumy stabilizátoru,dále ložisko horního uložení tlumičů a gumu horního uložení tlumičů

Jako automechanik amatér to zvládnu svépomocí-skoro vše už jsem dělal,ale něco ne a tak zde poprosím o rady....

Zaprvé bych potřeboval podarit ohledně renovace horního uložení tlumičů.Pokud rozeberu tlumič a pružinu a budu mít extra horní uložení tlumičů,jak mám postupovat při výměně ložiska a gumového silentbloku....jde to pohodově vyměnit,nebo se k tomu musí použít nějaké speciální nářadí,či lis....???
Předem díky všem za jejich postřehy.
Dále se ptám-co způsobuje opotřebené,či vadné horní uložení tlumičů?
Poslední odpovědi
aaa
Odeslal: Monday 05 March 2012 - 18:53:49

obyčejně uložení pružiny v misce a obvykle té spodní..
nebi007
Odeslal: Sunday 04 March 2012 - 18:56:03

Zdravim Vas, na OC mi stale loupe prave horni ulozeni prednich tlumicu. Nejprve sem vymenil gumove ulozeni - bez vysledku, potom jsem dal nove lozisko, take bez vysledku. Dneska jsem namazal dosedaci plochu gumoveho ulozeni a kastle - stale ulozeni loupe. Chtel jsem se zeptat co zpusobuje to loupani, jestli gumove ulozeni nebo spise samotne lozisko?? Diky
foxone
Odeslal: Tuesday 21 June 2011 - 19:50:31

nj mazec to je ze se mi to nedarilo ale som tiez len clovek ... dik
ciba
Odeslal: Tuesday 21 June 2011 - 12:30:18

taky proto sem mu pak poslal ten odkaz na kelly:Djako fakt veci typu neumim najit seriove pruziny je mazec:D
mates
Odeslal: Tuesday 21 June 2011 - 11:32:31

Lhex napsal ...

a nejsou lepší ty pružiny nový? Vždyt nestojej tolik. A měnit obě, jestli s tím tedy ještě chceš nejak normálně jezdit.

Nééééé woe...je lepší koupit jednu z vraku a ušetřit, néééé? Přece tu káru nebude udržovat v TOP stavu, jako předchozí majitel...
Lhex
Odeslal: Tuesday 21 June 2011 - 10:57:59

a nejsou lepší ty pružiny nový? Vždyt nestojej tolik. A měnit obě, jestli s tím tedy ještě chceš nejak normálně jezdit.
ciba
Odeslal: Monday 20 June 2011 - 21:59:51

neverim hned jak se mi bude chtit nekam snad napisu..jinak u vas by to melo mit Odkaz neumis ani googl=D
foxone
Odeslal: Monday 20 June 2011 - 21:54:32

kks normalne neviem vygooglit seriove pruziny
foxone
Odeslal: Monday 20 June 2011 - 21:53:11

no fakt nemaj .. prve co som spravil vrakac ... ze ich nedrzia kvoli vahe ... a nase vrakace stoja za prd pokial nema e36 bmw to zozenies vsetko a kazdou zimou viac a viac

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0521 sec,0.0209 z toho dotazů.