• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra motor :: Re: Vynechávání válců, kontrolka elektroniky motoru
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Rixo
Odeslal: Tuesday 15 February 2011 - 18:15:21
Astra G r.v. 2000, 1.6, 16V, motor Z16XE

- čistě v zimním období mi svítí kontrolka elektroniky motoru
- motor ztratí tah a výkon, je znát nezvyklé klepání, při přidání plynu/zvýšení otáček kontrolka problikává, mohlo by to znamenat, že válce různě vynechávají?
- někdy tato vada začne ihned, někdy až po X km
- v jednom autorizovaném servisu už jsem byl, vyměnili svíčky, lištu a vymazali chybu, což pomohlo asi na 5 minut a dál nevěděli co s tím

Prosím o názory co by mohlo být v tomto případě nejpravděpodobnější příčinou této vady, která, jak jsem pročítal fórum, bohužel není nic moc výjimečného. Mockrát díky.

Zatím jsem se dočetl, že buď:

- váha vzduchu
- přidírání ventilů
- RJ motoru

Rád bych příští servis navedl správným směrem, ještě se mi s Astrou loučit nechce :-/
Poslední odpovědi
Anonymní
Odeslal: Friday 03 October 2014 - 12:31:45

sešlapnout brzdu a plyn do plna a otočit kličkem do polohy před start. vybliká ti to kódy kontrolkou na budíku, jinak tuhle zavadu sem měl, vyčistil sem egr, a duležite je opravit, nebo vyměnit fajky na zapalovací liště. za studena maji tendenci se odchylovat od sedla na svičce. natahl sem je a vratil z5 , problém přestal. pak ješte je nyvychytaný štekr,, konektor, pro připojení zap. lišty. ještě bych zkusil Lambdu, ale meli by to byt ty fajky.

Jiřik
Odeslal: Friday 05 October 2012 - 20:08:17

Spolehlivost nijak zářná není, ale Opel je cenově dostupná značka, motory mají proti Fordu, nebo PSA většinou lepší parametry a cenově dostupné náhradní díly. BMW, Audi, Honda nebo Subaru má techniku o patro výš, ale stejnou muziku nabídne za mnohem víc peněz (i když například Honda Legend je asi auto s nejhoršími parametry mezi sedany, nechtěl bych ji ani zadarmo. Je třeba se bavit o konkrétním modelu a motoru)
Colommbo
Odeslal: Thursday 04 October 2012 - 10:17:55

Asi tak _; A komu auto s bleskem ve znaku tolik vadí, tož ať si ho nepořizuje, to je jednoduchý jak facka...
Stepo
Odeslal: Thursday 04 October 2012 - 09:35:55

martn napsal ...

opel byl, je a bude poruchový auto..řídící jednotka nalepená na horkym motoru, el. plyn,el. servo,debilní egr..atd..atd..nekonečný příběh problémů.. auto s bleskem ve znaku je špatná volba pro člověka který potřebuje spolehlivost..jsou to vidlácky provedený motory..hondě z 90 roku nesahá opel 2003 ani po kotníky..


A neco k tematu by nebylo ?:)
Kazdy jezdi tim, co mu vyhovuje.
Mne nedela problem prijmout fakt, ze starsi vuz potrebuje semtam opravu, zvlaste pote, co jej melo x cechacku, kteri chteli jen jezdit a hlavne se nestarat....
martn
Odeslal: Wednesday 03 October 2012 - 21:52:47

opel byl, je a bude poruchový auto..řídící jednotka nalepená na horkym motoru, el. plyn,el. servo,debilní egr..atd..atd..nekonečný příběh problémů.. auto s bleskem ve znaku je špatná volba pro člověka který potřebuje spolehlivost..jsou to vidlácky provedený motory..hondě z 90 roku nesahá opel 2003 ani po kotníky..
horava
Odeslal: Wednesday 08 February 2012 - 17:26:42

Astra 1,6 16v 74 kw 02
za studena a po chvilce jízdy než se zahřeje
-bliká kontrolka motoru nad 2000ot a netáhne
-po vypnutí zapalování cca 5 min jede normálně bez problému
-diagnostika píše závadu 0300 -vynechavání zapalování-
-tlaky měřeny vše kolem 15 atm.
-zapalovací lišta nová

no nevím si pomalu rady nějaké zkušenosti s tím problémem?
Jiřik
Odeslal: Wednesday 21 December 2011 - 21:51:31

Nevím co myslíš pojmem "pořádné nářadí" je to jen torx na hlavové šrouby a stojan na vrtačku k vylisování ventilů (vrtačka s kotoučky k vyčištění kanálů)
Binda
Odeslal: Wednesday 21 December 2011 - 20:34:01

číslo chyby u Géčka a možná i jiných zjistíš doma následovně :
-Sedni do Astry
-Sešlápni brzdový a plynový pedál až na podlahu
-Teď otoč klíčkem, aby se rozsvítily kontrolky
-Začne blikat kontrolka (autíčko se stranovým klíčem)
- 10x = 0 , 3x = 3 atd.
-čtyřmístní kód stále dokola
Reeken
Odeslal: Monday 08 August 2011 - 20:44:39

Já měl ten samý problém,hlava dolů a divili by jste se co jsem viděl za uhelné doly,výfukové ventily a vlastně i sací boží utrpení,takže celkové rozebrání hlavy a zabroušení ventilů(samozřejmě předcházelo velmi pečlivé čištění a odstraňování karbonuz dříků ventilů a ze spalovacích prostorů,kolem sedel ventilů,výfukových kanálů,nová gufera ventilů,vaček a veškerého těsnění,které jsem demontoval a nyní jede jako z praku,žádné elektronika,egr,řídící jednotka.Dělal jsem si to všechno sám,ale bez pořádného nářadí se do toho nepouštějte!!!Jí si ho koupil,ale už mi zůstane.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0449 sec,0.0069 z toho dotazů.