• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Re: Pneumatiky
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Milan
Odeslal: Thursday 14 January 2010 - 09:39:52
Ahoj,potřebuji poradit.Budu kupovat letní pneumatiky na Zafíru,Na jednom internetovém obchodu jsem našel Pireli 205/55 R16 91H,sleva asi ze 4000,- na 1860,-.Mám obavy aby nebyly prošlé,jak zjistím rok výroby?Myslíte,že je to dobrá koupě?Že by to byla 2.jakost se tam nepíše,tak nevím.
Díky za odpovědi
Zafira 1,9CDTI
Poslední odpovědi
Martas
Odeslal: Monday 11 October 2010 - 18:02:34

Presne jak to pises to smi byt. Na jedne ose musi byt stejne gumy a na obou samozrejme stejny rozmer a konstrukce.
nahodny
Odeslal: Monday 11 October 2010 - 17:49:24

Chcem sa Vás opýtať,či je veľký prehrešok ak mám na aute dva typy pneumatík ?
Predná náprava jeden typ(Goodyear),zadná druhý typ(Michelin).Samozrejme všetky zimné.Čo vy na to ?
Martas
Odeslal: Saturday 23 January 2010 - 11:39:05

Milan napsal ...

Tak jsem koupil pneu.Pirelli P6cinturato 205/55R16 od Pneunet Nový Jičín,jedna za 1725,-.Chci se zeptat,na pneumatikách je červený puntík asi 5mm průměr.Nevíte někdo,co to znamená?Puntík je udělaný barvou,nevím jestli od výrobce nebo od prodejce.


Melo by to byt "nejlehci" misto na gume a ma se tam montovat ventilek ... ale nikdo to tak nedela
Milan
Odeslal: Saturday 23 January 2010 - 10:38:17

Tak jsem koupil pneu.Pirelli P6cinturato 205/55R16 od Pneunet Nový Jičín,jedna za 1725,-.Chci se zeptat,na pneumatikách je červený puntík asi 5mm průměr.Nevíte někdo,co to znamená?Puntík je udělaný barvou,nevím jestli od výrobce nebo od prodejce.
csala
Odeslal: Friday 22 January 2010 - 12:36:05

Ja chodim na testy pneu sem Odkaz
Martas
Odeslal: Friday 22 January 2010 - 09:32:42

Opet zopakuji co uz jsme rekl dana guma se musi posuzovat na danem aute ....

Nicmene Savy Eskimo 2 i 3 patrily mezi ty vubec nejlepsi v levnejsi kategorii gum. Ja mam Sava eskimo 3 195/65R15 na Vectre a naprosta spokojenost.
qpc
Odeslal: Friday 22 January 2010 - 09:26:39

no,ono co člověk,to názor,jedničkou na trhu je asi Michelin,bohužel má i nejvyšší ceny.Dle mého názoru slušné pneu má jak Pirelli,tak Dunlop či Nokian nebo Kleber.Takže bych se asi na tvém místě posadil k internetu,kde do minuty najdeš spousty fundovanejch a kompletních testů pneumatik,všetně vlastností,cen,kilometrového výkonu atd..
Sup
Odeslal: Friday 22 January 2010 - 00:09:13

Tak zkus těch 150 kilo z z kufru dát pryč a uvidíš. Možná dopředu nepoletíš, ale podle mě ten kopec u baráku v pohodě vyjedeš. Já vozím v kufru Omegy (caravan), kromě pár běžných drobností, "jen" 60 kilo zátěže a během zimy sem zatím neměl problém. Když tu zátěž vyndám, do kopce prakticky nejedu. V tomto ohledu se přikláním k názoru, že čím víc se blížíš k mezní hranici adheze, tím větší vliv má každé kilo a jeho umístění ve voze.
Co se týká doporučení přesné značky, vzorku a rozměru, tak souhlasím s Marťasem, to se jednoznačně správně doporučit nedá. Určitě se však lze řídit obecně platnými doporučeními a zkušenostmi. Na Tvém místě bych si rozebral "zimní" ježdění (město x mimo město x hory ; asfalt x břečka x souvislá vrstva sněhu atd), a snažil bych se koupit pneumatiky podle u mě převládajících podmínek. V případě, že bych celou zimu (nebo její podstatnou část) jezdil po "uklizených" cestách, pak bych při týdenní cestě na hory hodil do kufru řetězy, lopatu a pytlík štěrku a mám vystaráno.
Termit
Odeslal: Thursday 21 January 2010 - 22:17:36

Čus,používal jsem pirelky na rendlíku 19. Auto perfektně sedělo v zatáčkách a to jsem ho nešetřil,a to jsem měl klasiky 13x185x75 teď nevím přesně ten 3 rozměr ale nebyly snížený.A hlavně fungovaly dobře v kolejích plný vody na dálnici.jednou jsem měl nějaký brilantky snad barum, a nebylo to ono vydržely asi o10 tis km míň.Nemám moc skušeností jelikož jsem na léto kupoval pak už jen pirelky.
Ale chtěl bych se zeptat.... A co zimní gumy? Koupil jsem žirafu na zimních kolech, orig 15" fáfky 195/65 5,5mm vzorek SAVY a z parkoviště od baráku když trochu napadne sníh musím couvat, po předu ani ťuk ,ale po zadu vystřelí.Měl bych dodat že v kufru mám asi 150kg.Jinak gumy jsou nasazeny jak mají být.Já myslím že je to značkou pneu než tím že by se mi to auto převažovalo do zadu.Co myslíte?

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0661 sec,0.0183 z toho dotazů.