• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek :: Re: Vyrovnání ALU disku
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Anonymní
Odeslal: Monday 07 December 2009 - 17:49:36
Zdravím všechny. Chtěl jsem se zeptat zda mi doporučíte nějakou firmu v Brně nebo blízkém okolí, kde dokazi dobre vyrovnat alu disk. Mám originál BBS s Oplu (irmscher), ale na vyvazovacce jedno kolo hazi vetsi hodnoty asi 55g na jednu stranu a je videt ze vnitrek neni uplne presne kulaty. Rikal mi, ze kdyz to vyvazi tak se na tom da jezdit, ale co na to řejknou ložiska a že při teto gramazi uz je to lepsi nechat opravit. Rikal oprava tak do 1000 korun. Proto se ptam, kde a za jaky peniz zda máte nějaké zkušenosti. Asi to je potřeba dorovnat jen trošku. Dík za info Petr
Poslední odpovědi
Darry
Odeslal: Sunday 13 December 2009 - 20:41:33

Předem děkuji Všem za odpovědi. No vyhrál jsem si s tím docela dost. Taky skoda ze nemam nikde jak to auto vypadalo na zacatku. Je tady otazka jestli se to vubec vyplatilo. To asi ne, ale delal jsem si to pro sebe a my se o vsechny auta starame z maximalni péčí. Od opravy mam najeto za rok a ctvrt cirka 28tis km a abosulte bez problemu. Jen trosku papa olej, ale mam podezreni na stiratka ne ventilech. Ty bych chtěl udělat, ale sám do motoru nevidim vše ostatni si udělám, ale do motoru opravdu nevidim, to leda, že by mi tady třeba někdo pomohl s tím, kdo to už dělal. Do servisu se mě s tím moc nechce. A k těm pružinám vůbec netuším co tam je nebo neni, nebo s ceho to tam je. Tlumice jsou Monroe. Zkusim se podivat jestli nenajdu něco na pružinách napsáno a pak se podle katalogu oplu podivat. Ale takhle to auto vypada jak 4x4, ale zase to ma vyhodu v tom, že všude najedu . Petr
qpc
Odeslal: Saturday 12 December 2009 - 21:13:28

rozumné pružiny: Odkaz

nebo dobrá cena: Odkaz
steve
Odeslal: Saturday 12 December 2009 - 12:57:56

Tomu říkám nadšenec, v Oplu by z tebe měli radost _; ,tomu říkám kompletní repas.
S těma pružina vidím docela zřejmej problém,máš to min o 3cm vyšší než je serie,tzn.chybu bych viděl v jiných pružinách z jiné motorizace!!Je tam váhovej rozdíl zatížení.

Jinak takhle to vypadá o 6-8cm dolu !!(a) _;

qpc
Odeslal: Saturday 12 December 2009 - 11:49:37

a nebo tady: Odkaz
qpc
Odeslal: Saturday 12 December 2009 - 11:47:21

no,vysoké to máš dost.Nedával jsi při té repasy nové pružiny?
Nicméně podvozků je více typů,někdo dělal 2cm,někdo 3 nebo 4,ale stejně to pak neni přesně o tolik.Na mém odkazu pod čarou najdeš fotky,jak to vypadá při snížení 3-4cm při 17"
Darry
Odeslal: Friday 11 December 2009 - 11:18:54

No nemám to tam zapsane, těžko to tam asi dostanu, ale to je jedno. Akorát ještě jedna věc mě zaráží, že když srovnám ostatní vectry tak mě připadne, že mám nějak moc vysoké pruziny, nebo auto je spíše hodně vysoké oproti ostatním. Chtěl jsem to snížit na pružinách o 3cm ale dělají se pouze 4cm. A nevim jak to pak rozhodí výslednou geometrii vozu, je jasne, že by se musela udělat znovu, ale zda pujde potom vubec udělat. Nevypada to tam pěkně ta velká díra nad pneumatikou a blatnikem. Uplně dole na fotkach muzete videt jak to mam vysoke, ale to tam byli 16ky a i když jsem zkoušel ty 17ky tak je tam pořád místa hrozně moc.

Odkaz
qpc
Odeslal: Thursday 10 December 2009 - 11:49:53

Darry napsal ...

Jen se ještě zeptám nedali by se tyhle BBS nechat zapsat na klasickou Vectru 2.0 sedan, r.v. 96, když se používají jako originál na i500?


no,pokud je ted nemáš v TP(jako třeba zápis v Německu) ,tak to asi neprojde,protože oficiálně ty kola pro CZ neexistují(rozměrově) .Ona totiž i500 se v CZ neprodávala a tudíž tady neni vedená ani jako typ,tudíž ani rozměry kol.Já musel na i500 dodělat homologaci(zajímaly je emise) .... __;
Darry
Odeslal: Wednesday 09 December 2009 - 13:35:44

Jen se ještě zeptám nedali by se tyhle BBS nechat zapsat na klasickou Vectru 2.0 sedan, r.v. 96, když se používají jako originál na i500?
Darry
Odeslal: Wednesday 09 December 2009 - 13:34:05

Ano mám stejné BBS. Měl jsem 16ky a sehnal jsem 17ky. Už jsem to zanesl k těm co psal první odpověď. Cena pry bude kolem 1000 korun nedá se nic dělat Lepší spravit než ničit ložiska, tlumiče a doví co.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0453 sec,0.0172 z toho dotazů.