• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka :: Re: diferencial
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
jan
Odeslal: Wednesday 25 November 2009 - 21:11:53
Zdravím chtěl bych se zeptat jestli někdo neví v jakých omegách A co byl 2.0 motor byly špery něco jsem slyšel,že byl v 2.0 sport nemáte ho někdo náhodou?dík
Poslední odpovědi
Jakub Horyna
Odeslal: Monday 28 February 2022 - 18:44:08

Colommbo napsal ...

Ahoj! Jediné, co jsem zjistil, je označení manuální 5q převodovky - R28, 3,70 (22-4). A posledních pár let se tu na Fóru radí už spíš jen výjimečně, lidi mají už asi jiné zájmy, vozový park se taky výrazně proměnil a zkušenosti s áčkovými Omegami na takové úrovni, aby mohli erudovaně poradit, má velmi málo lidí. Notabéne informace, jež požaduješ, jsou vyloženě technického rázu. Tož jen abys nečekal zbytečně a nebyl pak zklamán...


Ahoj, moc díky za reakci.... jj koukal jsem, že tu jsou příspěvky spíš staršího typu a spíš na novější Omegy, pokud by se ještě někdo vyjádřil s čímkoliv k tématu, budu samozřejmě rád
Colommbo
Odeslal: Monday 28 February 2022 - 12:20:25

Ahoj! Jediné, co jsem zjistil, je označení manuální 5q převodovky - R28, 3,70 (22-4). A posledních pár let se tu na Fóru radí už spíš jen výjimečně, lidi mají už asi jiné zájmy, vozový park se taky výrazně proměnil a zkušenosti s áčkovými Omegami na takové úrovni, aby mohli erudovaně poradit, má velmi málo lidí. Notabéne informace, jež požaduješ, jsou vyloženě technického rázu. Tož jen abys nečekal zbytečně a nebyl pak zklamán...
Jakub H.
Odeslal: Saturday 26 February 2022 - 16:36:52

Jan napsal ...

Zdravím o tom ,že ji měly 3,0 24v vím,ale právě ta má větší tisícihrany než jsou u 2.0 a já právě potřebuju ten nemší

Ahoj, pročítám tu diskuse a chci se zeptat.... mám OA 2.0i 85kW, chci to předělat celé na 3.0 24v.
Motor by byl, ellektrika také...
Otázky:
převodovka man. 5q by měla mít označení jaké ?
kardan je totožný ?
diferenciál pro 3.0 24v pasuje a je shodný s tím co je v senatoru B při stejné motorizaci (ale automat) včetně uchycení do nápravnice jako u Omegy ?
jaký by měl mít diff v kombinaci s man. převodovkou převod ? - vadí že byl původně v senatoru s automatem ?
poloosy předpokládám, podle toho co čtu výše, že mají tisícihran větší v diff, příruba na unašeč na ložisku kol je shodná ?

Moc děkuji za odpovědi
J.
JardaB
Odeslal: Wednesday 12 October 2011 - 21:05:44

Z boku je sroub - vysat strikackou s hadickou a nalejt podobne...
Jura..
Odeslal: Wednesday 12 October 2011 - 16:11:49

Chlapi,měnil někdo u Omegy B olej v diferáku?...Kde jste to vypouštěli a nalívali? Dík...
vrgadaa
Odeslal: Thursday 15 April 2010 - 10:07:57

tak moje 12ventilova chudinka C26NE manual urcite samosvor nema:-(, vyzkouseno ted v zime pri pokusech rozjet se na snehu, slo zaradit jednicku a pak sejit podivat dozadu na tocici se jedno kolo... Mam pocit ze u tech C24NE a C26NE to davalo zpravidla jen k automatum, co uz skoda
Legend
Odeslal: Thursday 15 April 2010 - 00:05:29

JJ, zrovna u 2.5TD má automat i manuál stejný převodový poměr diferáku 3.45, u ostatních motorizací jsou zpravidla rozdílné.
wisastar
Odeslal: Wednesday 14 April 2010 - 22:02:50

wisastar napsal ...

zdravim. chci se jenom zeptat jestli byli stejny diferaky na 2.5 td automat s manualem?

mam na mysli prevodovy pomer
wisastar
Odeslal: Wednesday 14 April 2010 - 20:39:45

zdravim. chci se jenom zeptat jestli byli stejny diferaky na 2.5 td automat s manualem?

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0488 sec,0.0198 z toho dotazů.