• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika :: Re: zahřívání mínus pólu baterie a vodiče k alternátoru
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Valis
Odeslal: Friday 11 September 2009 - 15:47:32
Zdravím mohli by jste mi u omegy B vyzkouset jednu věc po pěti minutách jízdy se svorkovnice baterie zahřeje natolik že na ní skoro nelze udržet ruku je to normalní ?Když se dotknu kabelu k alternátoru je také teplý ale neškvaří se nebo tak ! Je možný že tohle dělá adjakživa ale já si toho nikdy nevšiml až teď náhodbě. Zdá se že se teplota nezvyšuje a že jak dosáhne svého maxima je již konstantní .Dělá to samozřejmě jen při nastartovaném motoru .Když mám třeba jen puštěné rádio nebo tak tak je to v pořádku.Zkoušel jsem sahat i na alternátor a ten je taky horký ale to mi zas tak neprijde ten je asi horký od motoru a taky se ,,točí". Ale proč ta svorka?Mohl by tam být někde zkrat ???Díky
Poslední odpovědi
Martas
Odeslal: Tuesday 30 October 2012 - 15:01:44

V motorovym prostoru nepouzivat pajene kontakty (oka) pokud nemas na to cinovani lazen.

Spajenej spoj nevydrzi dlouho pri stridani teplot.
Tomis
Odeslal: Tuesday 30 October 2012 - 14:01:53

mam dojem, ze veskere necistoty jsou uz vypaleny ...
nicmene tam rozpustim nejakou kalafunu a ono se to tam pri dobre teplote pekne natahne .. kdyztak sem hodim foto, jak ta svorka vypada..

a ja si rikal, proc to predevcirem jak to den stalo v zime, blbe otacelo (pomalu) motorem, kdybych tim nechtel startovat druhy auto, tak si toho ani nevsimnu

se nedivim, kdyz tudy ten startovaci proud sotva prolezl
Colommbo
Odeslal: Monday 29 October 2012 - 12:35:31

Cín by měl stačit, ale jen (i dostatečným) prohřátím nemusíš odstranit všechny nečistoty, to bys musel vyžíhat, ale pak se ti to rozteče celý... Nevím, jak máš očko napojený - zkus případně uříznout kabel těsně u očka, zbytek kabelu z očka vypreparovat (třeba i odvrtat?) a kabel znova napojit klidně i cínováním...
Tomis
Odeslal: Monday 29 October 2012 - 11:32:40

Totez jsem zpozoroval vcera na me Omeze, jedna se o PLUS kontakt a zalisovany kabel se v zalisu zahriva.

jakou svorkou nahradit? nejak nemuzu najit nejakou vhodnou.

Nebo staci dostatecne prohrat a zalit cinem? nebo musi byt se stribrem?
Martas
Odeslal: Sunday 25 October 2009 - 11:23:20

Anonymní napsal ...

jo mne se taky zahrival kontakt na baterii ale byl to + kontakt a pak odesel alternator


To je celkem logicky dusledek prechodoveho odporu mezi baterii a elektroinstalaci ... Alternator byl nedostatecne zatezovan a odesel.
Anonymní
Odeslal: Saturday 24 October 2009 - 21:02:25

jo mne se taky zahrival kontakt na baterii ale byl to + kontakt a pak odesel alternator
TOMdesign
Odeslal: Wednesday 21 October 2009 - 13:50:55

Přesně toto jsem měl též... Staré očko vyhozeno, dáno nové a je klid.... _;
qpc
Odeslal: Saturday 12 September 2009 - 15:17:46

jo,spousta přechodáků vzniká na spojích,tedy i na kontaktu kabelu a očka,jestli tam byla oxidace,umí to časem odehnít
Martas
Odeslal: Saturday 12 September 2009 - 12:21:29

Piseme ti to tu vsichni ze se jedna o prechodovy odpor (tedy spatny kontakt), nebo poskozeny kabel ....

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0561 sec,0.0265 z toho dotazů.