• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek :: Re: rozjíždění v lehkém rejdu drnčení od zadní osy
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
pepex 2.5td
Odeslal: Wednesday 18 February 2009 - 16:16:26
zdravím všechny co to budou číst.

Na mojí OB Caravan delší dobu pozoruji divné chování při rozjezdu,nebo průjezdu zatáčkou.Tipoval bych to na diferenciál,ale nezdá se mi to.

volant stačí natočit lehce,například při manévrování z křižovatky,nebo při průjezdu zatáčkou,takže ani ne pul rejdu.Ozývá se zezadu něco jako vibrace kardanu,nevyvážení házení...nebo "chroupání" diferenciálu

Kardan- opticky v pořádku,Hardy spojky obě dobrý stav, pružné ložisko není utržené.
Diferenciál- oleje je dost a není to až takovej med- zdá se použitelný
Spojka- neklouže vypíná zapíná.
Servo- bez vady
poloosy na kardanu- viditelně bez závady, nehlučí.


A co je velmi divné, že to drnčení od zadu dělá jen někdy..záleží na provedení manévru.Podotýkám, nejezdím jak prase, snažím se to za těchto okolností šetřit hlavně při průjezdu nějaké křivky.

Na rovině to při jakémkoli zatížení hnacího ústrojí neudělá.
když se to zrovna děje,srovnám volant a ihned to přestane...takže myslíte diferenciál??

Zní to sice až moc vědecky,ale snažil jsem se , aby to bylo dost srozumitelný..Díky za rady
Poslední odpovědi
DaweTDS
Odeslal: Sunday 18 December 2011 - 21:43:49

Nový poznatek
Dnes jsem jel delší trasu (předpokládám,že se diferák ohřál) cca 90km a po odjetí z křižovatky doprava, zadrnčel...takže to uplně nezmizelo,ale dá se s tím bezproblémů jezdit.
DaweTDS
Odeslal: Wednesday 14 December 2011 - 21:35:30

D.J. napsal ...

--- _; ---

Škoda, že mě ten dvoulitr na suchu moc nestíhá, chybí tomu výkon, ale na mokru je to fakt otočka na pětníku... __;)


Noo já to na suchu točím kolem pětníku na 2ku jednička rozhraba a hodím dvojku a frrrr... pneu 195/65 R15 zimní a výkon 200+ TD
D.J.
Odeslal: Wednesday 14 December 2011 - 13:39:34

--- _; ---

Škoda, že mě ten dvoulitr na suchu moc nestíhá, chybí tomu výkon, ale na mokru je to fakt otočka na pětníku... __;)
DaweTDS
Odeslal: Tuesday 13 December 2011 - 21:15:27

DaweTDS napsal ...

JardaB napsal ...

No studeny olej ma podstatne vyssi viskozitu nez teply, proto to asi drhne zastudena min (to muzu potvrdit, delaly to tak obe omegy)


Noo a tím pádem půjdu po oleji a nebudu hleda žádný mechanický závady jako vylámaný zuby atd.
Dnes to přehdím a napíšu.


Tak to vypadá,že ten Castrol funguje...Nedrncá to a na asfaltu se to pořád točí kolem pětníku...jen jsem si říkal,proč v opelu neudělali na diferáku vypušťák...
Litr mě vyšel na 500,-
DaweTDS
Odeslal: Tuesday 13 December 2011 - 07:02:57

JardaB napsal ...

No studeny olej ma podstatne vyssi viskozitu nez teply, proto to asi drhne zastudena min (to muzu potvrdit, delaly to tak obe omegy)


Noo a tím pádem půjdu po oleji a nebudu hleda žádný mechanický závady jako vylámaný zuby atd.
Dnes to přehdím a napíšu.
JardaB
Odeslal: Monday 12 December 2011 - 13:44:19

No studeny olej ma podstatne vyssi viskozitu nez teply, proto to asi drhne zastudena min (to muzu potvrdit, delaly to tak obe omegy)
Host
Odeslal: Monday 12 December 2011 - 13:43:11

[quote]
A jak je to s tema lamelama? Ja mel za to, ze toto zadrhavani zpusobuje sjeti trecich lamel, kde jiz neni material co se tre bez zadirani ale proste se to kouse (konstrukce je takova, ze cim vetsi zaber, tim vetsi tlak a svornost) Ta prisada asi dela to same. Svornost mam dobrou, vyhrabe to 2 5cm doliky na zhutnenem sterku zcela symetricky, proto ho tam na zimu nechavam. Ale je otazka, jestli by pomohla treba ta samotna prisada? Kolik stoji nove ty lamely s prislusenstvim? Najare stejne pujde ven a dam tam normalni diferak, abych tenhle pripadne zrepasoval do nove Omegy.

To drnčení lamely dělat nebudou...resp. né ty sjetý protože na uplně sračku sjetý lamely se projevý na malé svornosti diferáku a ten se potom chová jako klasickej...a já měl možnost vidět jak vypadá sjetá a jak dobrá a já je měl dobré. Castrol jsem objednal a zítra bude tady a tak to vyzkouším. Musí to být něco co je závyslé na teplotě a nebo na tření protože studené to nedělá. A ještě by mě zajímalo,když Opel tam dává 0,75l klasickýho oleje do převodovek a jen 0,25l přísady,jakej to asi tak může mít účinek.
DaweTDS
Odeslal: Monday 12 December 2011 - 13:40:01

JardaB napsal ...

A jak je to s tema lamelama? Ja mel za to, ze toto zadrhavani zpusobuje sjeti trecich lamel, kde jiz neni material co se tre bez zadirani ale proste se to kouse (konstrukce je takova, ze cim vetsi zaber, tim vetsi tlak a svornost) Ta prisada asi dela to same. Svornost mam dobrou, vyhrabe to 2 5cm doliky na zhutnenem sterku zcela symetricky, proto ho tam na zimu nechavam. Ale je otazka, jestli by pomohla treba ta samotna prisada? Kolik stoji nove ty lamely s prislusenstvim? Najare stejne pujde ven a dam tam normalni diferak, abych tenhle pripadne zrepasoval do nove Omegy.
To drnčení lamely dělat nebudou...resp. né ty sjetý protože na uplně sračku sjetý lamely se projevý na malé svornosti diferáku a ten se potom chová jako klasickej...a já měl možnost vidět jak vypadá sjetá a jak dobrá a já je měl dobré.
Castrol jsem objednal a zítra bude tady a tak to vyzkouším.
Musí to být něco co je závyslé na teplotě a nebo na tření protože studené to nedělá.
A ještě by mě zajímalo,když Opel tam dává 0,75l klasickýho oleje do převodovek a jen 0,25l přísady,jakej to asi tak může mít účinek.


JardaB
Odeslal: Monday 12 December 2011 - 13:02:09

A jak je to s tema lamelama? Ja mel za to, ze toto zadrhavani zpusobuje sjeti trecich lamel, kde jiz neni material co se tre bez zadirani ale proste se to kouse (konstrukce je takova, ze cim vetsi zaber, tim vetsi tlak a svornost) Ta prisada asi dela to same. Svornost mam dobrou, vyhrabe to 2 5cm doliky na zhutnenem sterku zcela symetricky, proto ho tam na zimu nechavam. Ale je otazka, jestli by pomohla treba ta samotna prisada? Kolik stoji nove ty lamely s prislusenstvim? Najare stejne pujde ven a dam tam normalni diferak, abych tenhle pripadne zrepasoval do nove Omegy.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0526 sec,0.0096 z toho dotazů.