• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
ECO rezim automatickej klimy Omega C - jak na zarosene okno?
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
csala
Friday 08 August 2008 - 14:57:51 Citovat
Host
Zdravim Oplakov.
Napriklad dnesne rano:
Vonkajsia teplota 10°C, klima vypnuta - tlacitko OFF - po case sa zacnu rosit okna.
Zapinam tlacitko AUTO, ECO a fukanie hore. Nastavena teplota 20°C. Ventilatory sa idu zblaznit, neviem, ci to chce chladit, alebo kurit - nemam predstavu o vnutornej teplote.
Znizujem rucne rychlost ventilatora, po chvili to Autorezim ignoruje a zije si vlastnym zivotom.
Kde robim chybu?
Jak to praktizujete vy?
Diky.
qpc
Friday 08 August 2008 - 15:25:07 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
Mě to neignoruje,při zmáčknutí ECO to prostě bere jen vzduch zvenčí...a pakliže máš venku teplotu 26 a požaduješ 20,hledá to cestičku,jak to ochladit...Nebud na ní zlej a zmáčkni tlačítko AUTO a máš to..

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Tomin
Friday 08 August 2008 - 20:09:49 Citovat
Host
Myslim ze kdyz zapnes smer foukani na sklo, tak se automaticky nastavi ventilatory na plno, ale melo by to jit pak normalne stahnout. To je normal. chovani.

Pokud vyjedes a s pozadovanou teplotou nehnes, tak se ventilatory zacnou zrychlovat az v dobe, kdy klima zjisti ze uz ma smysl zacit topit, tedy ze uz se ohriva voda. Do te doby bude drzet male otacky ventilatoru "co si ji prikazal". To je asi to jak rikas "po nejake dobe si dela co chce".

Jojo, Ceckova klima je proti beckove predelana a je udelana tak, ze je nejlepe ji do toho moc nekecat. Ale i to jde, kdyz ji poznas (asi jako se zenskejma).
Rychlost ventilatoru se v beckove nastavila jenom tlacitkama vetsi/mensi ventilator, ale na Ceckove do toho jeste vstupuje rozdil nastavene a skutecne teploty. Takze kdyz chces z nejakeho duvodu precijen stahnout ventilatory (a nechces zapnout AUTO, tedy myslim s kompresorem), tak nastav pozadovanou teplotu blizko te co mas ted v kabine. Klima zacne hend ventilatoru ubirat.
Legend
Saturday 09 August 2008 - 11:45:04 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Já používám klimu nejčastěji na 23°C na obou stranách a Auto režim. Vysledoval jsem že pokud dám ECO a je venku jen nepatrně vlhko tak se hned mlží okna, takže na odmlžení oken je nejlepší mít pořád autorežim, nebo si nastavit ručně směrování vzduchu a rychlost větráku, ale nemačkat ECO. Klimatronic má v sobě čidlo teploty vnitřku auta, takže podle toho reguluje, čím víc se blíží nastavená teplota skutečné teplotě, tím nižší jsou otáčky větráku, stejně tak to funguje když je v autě nižší teplota než nastavená. Výjimkou jsou akorát teploty LO a HI, to pak běží větrák pořád naplno, aby to mohlo maximálně chladit/topit. To se hodí když třeba auto stojí na slunci a je v něm 60°C...

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
csala
Sunday 10 August 2008 - 10:19:40 Citovat
Host
Pani, diky za odpovede.
Zistujem, ze nejaky teplomer vnutornej teploty by bodol
Yper
Monday 11 August 2008 - 07:37:14 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Teploměr vnitřní teploty tam je - přímo v tom klimatroniku. jeho funkce ale záleží na tom, zda je funkční i pidiventilátorek, který teplotu nasává a ofukuje jím to čidlo teploty. Také záleží na tom, zda žaluzie-průduch není přicpaný. Přímo na tom klimatroniku.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
mates
Monday 11 August 2008 - 08:41:17 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Yper: on chtěl zřejmě vnitřní teploměr s ukazatelem, kolik je v autě stupňů...asi aby věděl, jak dlouho musí nechat pejska uvnitř, aby byl hotovej.
Já když jsem jel plně naloženej lidma do Chorvatska přez Rajch, tak pršelo, byla kosa že by ani Ypera na motorce nevyhnal...a jak lidi funěli, auto se mlžilo. Okno otevřít nešlo, topení nepomohlo...takže jsem musel jet s klimou a topit a byl klid. No a pokud mám AUTO a dam foukani na čelni okno, tak větráky jedou naplno.
Ale je to Omega B...tam to může být jinak.

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Yper
Monday 11 August 2008 - 08:51:13 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Mates: ..nene, je to stejný. Pokud zapnu ofuk předního skla, tak se ventilátor rozjede na maximum. To si dobře i se svou starou hlavou pamatuji, bo mám prst připravený a okamžitě ubírám.
Také mi delší dobu trvalo, než jsem pochopil jak to celé funguje. Jinak při zapnutí režimu "Auto", se automaticky aktivuje klima - vypadne svícení tlačítka ECO a to bez ohledu na to, zda je venku kosa a nebo hic.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
csala
Thursday 14 August 2008 - 10:52:37 Citovat
Host
mates napsal ...

Yper: on chtěl zřejmě vnitřní teploměr s ukazatelem, kolik je v autě stupňů...

Ano.
Ak by som mal prehlad o vnutornej teplote v interieri, tak by som vedel, na aku hodnotu teploty nastavit klimu, aby sa tie ventilatory nesli zblaznit !!(a)
mates
Thursday 14 August 2008 - 11:31:57 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
csala napsal ...

mates napsal ...

Yper: on chtěl zřejmě vnitřní teploměr s ukazatelem, kolik je v autě stupňů...

Ano.
Ak by som mal prehlad o vnutornej teplote v interieri, tak by som vedel, na aku hodnotu teploty nastavit klimu, aby sa tie ventilatory nesli zblaznit !!(a)


No já to nastavuju tak, aby mi bylo v autě příjemně. Dám 21°C ať je v autě 30° nebo 40°...a pak to upravuju + a - tak, abych nezmrzl. Je mi jedno, kolik v autě je...když teplo - klimuju...když akorát - otevřu windowsy...když kosa - topím. Můžeš si koupit v nějakým supertuningovým obchodě digitální vnitřní teploměr a přibastlit ho někam...a bude.

Lexus RX 350
Honda Crosstourer

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1377 sec,0.1012 z toho dotazů.