• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Čím ošetrujete kožený volant? Lepí sa mi na ruky :-(
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
csala
Tuesday 05 August 2008 - 09:28:20 Citovat
Host
Zdravím všetkých oplákov
Je to detail, ale mne to vadí. Je na kožu nejaký osvedčený prípravok, aby sa mi volant nelepil na ruky?
Diky.
walto
Tuesday 05 August 2008 - 10:00:57 Citovat
Host
Ja pouzivam vlhku handricku s mikrovlaknami a pripada mi to OK.
Tiez je dobre umyvat si ruky.
mates
Tuesday 05 August 2008 - 10:03:24 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Tywe mě se nikdy volant na ruky nelepil __; Každopádně vlhkej hadr bez chemikálií by měl stačit _;

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
qpc
Tuesday 05 August 2008 - 13:26:25 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
napřed omýt jarovou vodou a pak setřít vlhkym hadrem,víc pro ten nelepivej volant neuděláš..

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Yper
Tuesday 05 August 2008 - 14:10:21 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Ještě se dají koupit jemné kožené rukavice zvlášť pro účely řízení. Vypadá to jako vtip, ale funguje to a prodává se to.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Anonymní
Tuesday 05 August 2008 - 16:10:28 Citovat
Host
umyt volant jarovou vodou a pak natrit indulonou a hlavne si občas umyt ruce
csala
Wednesday 06 August 2008 - 07:26:04 Citovat
Host
Anonymní napsal ...

umyt volant jarovou vodou a pak natrit indulonou a hlavne si obèas umyt ruce

Diky, vyskusam - to umyvanie ruk !!(a)
qpc
Wednesday 06 August 2008 - 10:01:51 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
ono se to leštění volantů všeobecně nedoporučuje,asi kvuli klouzavosti.Takže je nutná: akce čisté ruce

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


csala
Thursday 07 August 2008 - 08:00:44 Citovat
Host
No tak som ten volant poriadne umyl jarovou vodou a mikrovlakno utierkou. Potom dokonale vysusil suchou handrou. Je to lepsie, ale este stale to nie je ono.
Ruky si poctivo umyvam
Skusit este tu indulonu?
Diky.
Yper
Thursday 07 August 2008 - 08:48:33 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Musí se vycházet z toho, že záleží na celkové potivosti rukou a na agresivitě potu. To ovlivňuje skladba stravy a příjem vody přes den. Také záleží na tom, jakou silou člověk drží volant. Někdo jej svírá a někdo se jej dotýká jen konečky prstů.
Obecně lepí všechny přípravky na kůži, které jsou složeny z různých vosků - olej jojoby, včelí vosk a karnaubský vosk, který je z palmy. To jsou látky, které velmi dobře chrání a ošetřují povrch kůže, protože na ní vytvoří nepropustný film, zasychají a dají se rozleštit. Takže zatímco jsou celkem vhodné na kožené kalhoty, bundy a sedací soupravy - včetně sedáků v autě, protože zajišťují klouzavost (já nesnáším pod zadkem neklouzavou kůži - tu tzv. drhnoucí, protože ta se při změně pozice zadku ničí - natahuje), tak nejsou dobré pro holé ruce, protože pot obsahuje čpavek a chloridy, které vosky naleptávají.
Trochu jsem se usmál nad radou použít jarovou vodu (nikoliv abych hanil toho, kdo to radil - je to kamarád, ale že to odpovídá obecnému povědomí konzumní věřejnosti), což je silný saponát s velkým odmašťovacím účinkem. jenomže odmaštění je i vysušení a ztvrdnutí kůže, což jí neprospívá, protože o to víc má pak tendenci ztratit svou vláčnost (danou z výroby různými impregnačními přísadami) a pak se z ní stává houba, která do sebe nasaje kde co.
Pokud jsi již tedy saponát použil, což je ale zase dobré jako první krok k nápravě - celkové odmaštění, tak bych Ti doporučoval od teď v pravidelných intervalech používat obyčejné mýdlo. Mýdlo je totiž živočišného původu. Vyrábí se z tuku a hydroxidu sodného či draselného a nejenže odmašťuje, ale současně i kůži ošetřuje.
Viz. např. bezpečnostní pokyny při potřísnění žíravinami - ošetřete zasažené místo mýdlovou vodou! !!(a)
Pokus se sehnat i nějaký krém, který v sobě navíc obsahuje vitamín "E". Přestože je kůže mrtvá, tak tenhle vitamín na ní působí.
Nakonec i ta indulona není špatná a dělá se v několika provedeních - podle složení, ale musíš ji nechat působit a pak vytřít téměř do sucha.
Já osobně jsem odpůrcem všeho ve spreji. To jsou největší, s prominutím, sračky a zase jen a jen svůj boom zažívají na nevědomosti široké spotřebitelské obce a tzv. rychlém efektu.
Obsahují silikonový olej. Spousta lidí tvrdí jak je skvělý a jaké má vlastnosti (obecně mají pravdu), ale je to syntetický olej ...... s nízkou odpařivostí. Stejného účinku se defacto dosáhne i s vodou - kdykoliv se povrch namočí tak ztmavne a oživí svůj vzhled, ale voda se odpaří, kdežto silikonový olej nikoliv, takže vizuelní efekt přetrvává.

S pozdravem jeden chemik, který "občas" ve škole dával pozor.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1845 sec,0.1515 z toho dotazů.