• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Omega C 2.2DTI aka zbiehavost prednych kolies?
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
csala
Tuesday 29 July 2008 - 21:16:36 Citovat
Host
Zdravim vsetkych.
Chcem nastavit zbiehavost prednych kolies, ale nepoznam hodnoty stanovene vyrobcom.
Pripadne hodnody overene praxou.
Diky.
JOB
Tuesday 29 July 2008 - 22:52:02 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
csala napsal ...

Zdravim vsetkych.
Chcem nastavit zbiehavost prednych kolies, ale nepoznam hodnoty stanovene vyrobcom.
Pripadne hodnody overene praxou.
Diky.



Taky je neznám a ani bych to nedělal. Zbíhavost ti dneska udělaj téměř v každém slušném servisu na laserovým přístroji a není to zas tak drahý.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

csala
Thursday 31 July 2008 - 21:03:33 Citovat
Host
Tak som obisiel niekolko servisov, aby mi spravili geometriu. Nikto nemal na mna cas, vsade sa treba objednat tyzden dopredu, kaslem na nich.
Som rozhodnuty zbiehavost nastavit svojpomocne. Zatial som zbiehavost nameral cca + 10mm. To je asi moc, co?
Sumernost rejdu zhruba sedi.
Este ma prekvapilo, ze rozchod kolies je na Omege vredu uzsi (o 14mm) oproti rozchodu vzadu. Vacsina aut to ma naopak __;
csala
Tuesday 02 September 2008 - 10:30:23 Citovat
Host
Tak som menil spodne capy na obidvoch ramenach - boli tam este povodne, nanitovane. Zvlastne bolo, ze mali minimalnu volu - 182 tisic na tachaci __; Kedze som uz mal nove capy kupene, tak som ich vymenil.
Ale tu vznikol problem: odklon kolesa je mozne nastavit na tlmici vo velmi sirokom rozmedzi. Na tlmici je na tento ucel elipsovy otvor o rozmere 12,5 * 13,5 mm.
Taktiez pri vymene capu sa odklon zmeni, pretoze povodny cap je na ramene nanitovany relativne presne, ale novy cap je dodavany so skrutkami. Otvory v cape su o Φ 8,5mm, Φ skrutky je 7,9mm. Taktiez otvory v ramene su o Φ 8,5mm. Takto viete pri vymene capov zmenit rozchod napravy az o ± 2mm. To sposobi aj zmenu odklonu kolies.
Po vymene capov som nastavil priklon maximalne do A (na 16´´ disku to robi +13mm) a zbiehavost na cca + 4mm.
Predok drzi v zatacke jak pribity aj vtedy, ked zadna naprava uz ide do smyku. No neviem, co na to gumy?
A teraz prosba: nema niekto hodnoty priklonu a zbiehavosti pre OmeguC?
Diky.
mates
Tuesday 02 September 2008 - 10:50:38 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
To ti asi fakt nikdo neporadi. Ja jsem to po výměně čepů nastavil na "klacek", a to jen pro to, abych dojel na geometrii. A stejně to bylo úplně v hajzlu.
Takže nic neřeš, objednej se na geošku a máš klid. Těch pár dní můžeš chodit pěšky. : A nebo jezdi, ale pak si nestěžuj, že to píská v zatáčkách a máš po pár km sešmatlaný gumy

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Martas
Tuesday 02 September 2008 - 11:02:24 Citovat
Host
Treba ti to pomuze ....





csala
Tuesday 02 September 2008 - 13:56:13 Citovat
Host
Diky Martas
mirek
Monday 08 September 2008 - 22:37:45 Citovat
Uživatel #1410
Registrován: Wednesday 30 January 2008 - 13:04:29
Příspěvků: 44
Zdravim. Byl jsem s OC 2,6 Car. na geo asi pred mesicem a pul ( delali mi to na 3D laserovy stolici) a mohu rict ze to neni zadna sranda nastavit jak predek tak i ZADEK. A doufam, ze sis vsimnul te poznamky v tabulkach od Martase o zatizeni 70KG, ono to je velky rozdil kdyz to udelas bez toho zavazi - ukazoval mi to ten technik a byl to slusnej rozdil. Jo a stalo me to 700Kč a vzali me druhy den, tak ze ty pneu, ktere by se blbe sjeli pri nespravnem nastaveni jsou podstatne drazsi, pokud nejezdis na nejakych hadrech.

Omega A 2,4i - odejitá
Omega B 2,5 V6 - odejitá
Omega C 2,2 16V - odejitá
Omega C 2,5 V6
Omega C 2,6 V6 Caravan
Vectra B 1,6 16V
csala j.
Tuesday 09 September 2008 - 08:23:02 Citovat
Host
mirek napsal ...

Zdravim. Byl jsem s OC 2,6 Car. na geo asi pred mesicem a pul ( delali mi to na 3D laserovy stolici) a mohu rict ze to neni zadna sranda nastavit jak predek tak i ZADEK. A doufam, ze sis vsimnul te poznamky v tabulkach od Martase o zatizeni 70KG, ono to je velky rozdil kdyz to udelas bez toho zavazi - ukazoval mi to ten technik a byl to slusnej rozdil. Jo a stalo me to 700Kč a vzali me druhy den, tak ze ty pneu, ktere by se blbe sjeli pri nespravnem nastaveni jsou podstatne drazsi, pokud nejezdis na nejakych hadrech.

Ano, suhlas - kvalitne pristroje na geo nic nenahradi.
Zatazenie auta pri merani som si vsimol. Ale ja jazdim vacsinou zatazeny 4 osobami - to by som mal spravne pri nastavovani geo auto podobne zatazit
Vpredu mam gumy na dojazdenie - este mesiac a idu do srotu - tak sa na nich ucim. Teraz riesim makke predne silentbloky ramena napravy. Uz su asi na vymenu. Ked ich dam do poriadku, potom bude auto zrele na geo. Skor to nema cenu. Gulove capy som uz vymenil
JardaB
Tuesday 09 September 2008 - 09:37:19 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Ja tak nejak dojizdim celou Omegu, geometrii jsem komplet strelil od oka a neni to tak hrozne, sedi to dobre, na novych matadorech mam uz 10tkm a nevypadaji nejak nesymetricky opotrebene. Mozna dobra trefa
Taky by to chtelo vymenit par veci jako silentbloky, horni ulozeni tlumicu atp., ale uvidime, jestli prezije zimu.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1621 sec,0.1164 z toho dotazů.