• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Meriva :: MERIVA :: Meriva ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
dodatečná montáž klimatizace
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Jirouš
Thursday 22 May 2008 - 19:54:18 Citovat
Host
zdravím,

koupil jsem Opel Merivu Cosmo 1,6 16V,r.v.2003,benzín,za slušnou cenu,ale nemá klimu,dá se domontoat originál, a co cena,nebo neoriginál a tam se pohybuje cena asi kolik?něco jsem zjištoval na netu,ale chci vědět názor více lidí.

Děkuji za reakce

Jirouš
JardaB
Thursday 22 May 2008 - 20:11:02 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Jedina rozumna cesta bude IMHO koupit zboreny stejny auto, postavit je vedle sebe a prehodit co je treba, rozdilnych dilu byva spousta. Primocarejsi cesta je prodat a koupit auto s klimou.



Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Martas
Thursday 22 May 2008 - 20:27:10 Citovat
Host
Nevim jake typy klimatizaci se montuji do Merivy, ale pokud budeme uvazovat ze jak manualni tak elektronicka mas nasledujici moznosti.

Manualni klimatizace :

1. auto prodat a koupit jine s klimou - urcite nejrychlejsi, a pokud vyloucim ze se ti klima rozbije i nejspolehlivejsi.

2. Nechat odborne namontovat neoriginalni ale cenu pocitej 40 - 60t Kc

3. Domontovat originalni "svepomoci" (montaz v servisu by zrejme presahla cenu auta), pracne a cena dle toho jakou kde sezenes


Elektronicka klimatizace :

1. auto prodat a koupit jine s klimou - urcite nejrychlejsi, a pokud vyloucim ze se ti klima rozbije i nejspolehlivejsi.

2. Nechat odborne namontovat neoriginalni ale cenu pocitej minimalne 60t Kc pokud takovyto typ vubec domontovat pujde.

3. Domontovat originalni "svepomoci" si myslim je vzhledem k mnozstvi dilu a elektroinstalace kterou v aute asi nemas za temer nemozne a zcela jiste nerentabilni.
freez
Friday 23 May 2008 - 09:15:01 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Dodělávat klimu je strašně pracné a drahé , to si může dovolit člověk co bude mít díly z vraků a práco si udělá sám , jinak je to spíš na prodání auta a koupě jiného s klimou.
Pro představu ti napíšu co je třeba vyměnit a dokoupit:
1: klima chladič - 4600
2: expanzní ventil - 3700
3: vysoušeč klimy - 850
4: tlakový spínač - 2500
5: klima kompresor - 11000
6: jinej klínovej řemen - 450
7: trubky - neorigo 300 kč za kus je jich asi 8 kusů cca.
8: těsnění a ostatní materiál je v řádu 100 až 150 kč za kus a že tam toho je
9: ovládání klimy a nějaká ta elktronika a čidla.
10: hrozně moc práce

jedním slovem strašný a to jsem určo na něco zapoměl , tak matroš bude někde kolem 30 až 35 tis, a k tomu ještě práce. Podle mě nesmysl to dodělávat , radši prodat a koupit jinou s klimou, pokud na klimě tak trváš , jo a u digi klimy by to bylo podstatně složitější a dražší za řídící jednotku klimatizace a ovládání + čidla.

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
dada
Friday 23 May 2008 - 20:40:15 Citovat
Host
nevím jak opel ale u renault megane jsem chtěl dodělat klimu, i jsem si něco sehnal a servis mi sdělil, že moje kastle nemá přípravu na klimu, nejsou tam díry úchyty a prolisy......tak pokud budeš něco vymejšlet, nejdřív zjisti, zda to tam jde

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1583 sec,0.1154 z toho dotazů.