• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Meriva :: MERIVA :: Meriva motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Olej
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Luko
Tuesday 29 April 2008 - 17:10:16 Citovat
Host
Zdravím všechny. vèera mi zaèala svítit kontrolka oleje. Hladina je ok, ale kolem hlavního víka se vytvoøia nìjaká hmota, která se podobá vazelinì. Mùže mi nìkdo poradit ??.. díky moc
Ondre
Tuesday 29 April 2008 - 17:36:59 Citovat
ondre
Uživatel #1234
Registrován: Friday 24 August 2007 - 15:54:08
Příspěvků: 196
Chtelo by to trosku rozepsat, jakej olej tam mas a jak dlouho nebyl menenej.

Škoda Kodiaq 2,0 TDi, 140 kW (2019)
Zetor 5245, čelní nakladač (1986)
Aprilia RS50, 6,2 kW (2007)
MTB MRX 27,5" (2019)

OFF
Opel Zafira D 2,0 CDTi, 125 kW (2017)
Opel Vectra C 1,9 CDTi Caravan Elegance, 88 kW (2008)
Nissan Navara 2,5 Di D22, 98 kW (2003)
Opel Astra H 1,7 CDTi Caravan Cosmo Sport, 92 kW (2008)
Opel Zafira A 2,2 DTI (2002)
Opel Vectra B 1,8 16V (1996)

Tučapy
VGT
Tuesday 29 April 2008 - 19:06:26 Citovat
Host
Kontrolka oleje - a to je jako co? Množství oleje anebo tlak oleje?
Jestli tlak oleje, tak kdy svítí kontrolka tlaku oleje? (při jaké teplotě motoru, otáčkách motoru ....)
Co dělá chladící kapalina? Neubývá?
LUKO
Tuesday 29 April 2008 - 21:16:12 Citovat
Host
Ondre napsal ...

Chtelo by to trosku rozepsat, jakej olej tam mas a jak dlouho nebyl menenej.


OLEJ JE TAM 5W30 A NAJETO MÁ 10 200 KM...JEN MĚ DĚSÍ TA VAZELINA KOLEM VÍKA OD MOTORU... NO JAK SEM KOUKAL NA CHLADÍCÍ KAPALINU,TAK TROŠKU JI UBYLO..ALE JEN CCA 2dcl.
LUKO
Tuesday 29 April 2008 - 21:21:13 Citovat
Host
VGT napsal ...

Kontrolka oleje - a to je jako co? Množství oleje anebo tlak oleje?
Jestli tlak oleje, tak kdy svítí kontrolka tlaku oleje? (při jaké teplotě motoru, otáčkách motoru ....)
Co dělá chladící kapalina? Neubývá?


NEVÍM, ZDA MNOŽSTVÍ, ČI TLAK,ALE PO 5 MIN.JÍZDĚ SE ROZSVÍTÍ...A KOLEM TOHO VÍKA VAZELINA.. CHLAD.KAPALINA UBYLA TAK ASI O CCA 2dcl... OLEJ 5W30.. NAJETO 10200 KM..SNAD NE HLAVA !!!!! BYCH TO NEDAL !..
JardaB
Tuesday 29 April 2008 - 21:34:51 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
A co na to merka? Teda jako kolik oleje a v jakem stavu tam je? Ty 2dl zmizi za jak dlouho?
IMHO pripadna voda v oleji by nemela mit vliv na nejakou indikaci, ale kdo vi u dnesnich preelektronizovanych kramu. Asi jsem uz psal o zname, co jela s citronem na odtahovce, protoze odeslo cidlo teploty vody. A nema budik, ale jen jednu kontrolku "General Failure" kterou asi aktivuje kazda pi...ina __;

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
VGT
Wednesday 30 April 2008 - 00:59:13 Citovat
Host
"Miluji zlomyslnost tazatelů" v poradně : ".... mám motor, neřeknu vám jaký, svítí mi kontrolka - nevím čeho, kolem hlavního víka se mi tvoří cosi jako vazelína. Napište mi, co mám za problém".
Tak nevím, jestli máš benziňáka či nafťáka, jen tuším, co by snad mohlo být hlavní víko, netuším, jak se může kolem toho víka cosi tvořit (to uniká olej pod krytem ventilů?). Nespadla ti hadice odvětání motoru (odvětrání bloku motoru a víka hlavy= víka ventilů?).
Mohu jen napsat obecnou věc: pokud jde chladící kapalina do oleje, vzniká jakási mazlavá hmota, která by mohla připomínat vazelinu.
Yper
Wednesday 30 April 2008 - 08:23:39 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
No, chtěl jsem napsat něco v tom smyslu jako VGT.
Tak tedy:
- co je to za motor
- roky výroby auta
- jaký olej je předepsaný pro tento typ auta (podle servisní knížky)
- kolik kilometrů se s auten denně najede.
- v jakém intervalu na tomto autě se měnil olej

To, co se Ti udělalo na spodní straně víčka, je jednoznačně směs oleje a vody - našlehá se tam pěna.
Příčin může být několik. Buď proniká chladící kapalina do oleje (ale tlak oleje je vždy větší než tlak vody (voda 1 barr, olej řádově v průměru okolo 7 barr) a nebo je to nadifundovaná vzdušná vlhkost, která se při nedostatečném denním kilometrovém proběhu (neprohřáté auto) nekodáže odpařit.
Také tomůže být jak píše VGT - vypadlá či porouchaná hadice odsávání z ventilového víka do sání vzduchu.
Nejsem odborník na Merivy a neznám jejich výbavu - "luxus" alarmových hlášek, ale pokud svítí kontrolka oleje, tak to může znamenat ztrátu tlaku oleje a to je buď špatnou, nevhodnou, kvalitou oleje - viskozní třídou, uvolněné lágry a zvětšené vůle na kluzných pánvích, porouchaný přepouštěcí (pojistný) tlakový ventil oleje, který se mohl zaseknout a nebo mu mohla prasknout přítlačná pružina.
Předpokládám, že se bavíme o svítící kontrolce, která má ve znaku symbol maznice - nádobka s ouškem a zobáčkem pro nalévání (co nosili mašinfírové v ruce, když kontrolovali a promazávali parní lokomotivy).
Jinak Tvé auto může mít i signalizaci přehřátí oleje a nebo také signalizaci špatného oleje, kdy je tam čidlo, které měří průběžně viskozitu oleje (jako Ochcáfky). A nebo tam máš i signalizaci hladiny oleje. To, že při stojícím a nenastartovaném autě máš hladinu oleje podle měrky oleje v pořádku ještě neznamená, že po nastartování a krátké jízdě, kdy se zaplní olejové kanály a zaplaví ventily, je hladina oleje dostatečná.

Ale jak říkám, výbavu neznám a odvíjí se podle roku výroby.


Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
freez
Wednesday 30 April 2008 - 09:38:25 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
VGT napsal ...

"Miluji zlomyslnost tazatelů" v poradně : ".... mám motor, neřeknu vám jaký, svítí mi kontrolka - nevím čeho, kolem hlavního víka se mi tvoří cosi jako vazelína. Napište mi, co mám za problém".
Tak nevím, jestli máš benziňáka či nafťáka, jen tuším, co by snad mohlo být hlavní víko, netuším, jak se může kolem toho víka cosi tvořit (to uniká olej pod krytem ventilů?). Nespadla ti hadice odvětání motoru (odvětrání bloku motoru a víka hlavy= víka ventilů?).
Mohu jen napsat obecnou věc: pokud jde chladící kapalina do oleje, vzniká jakási mazlavá hmota, která by mohla připomínat vazelinu.


Nebuď nerudnej musíš si uvědomit, že jsou mezi námi i lidé co s autem "jen jezdí" a opravdu netuší jestli rozsvícená kontrolka oleje je kontrolka tlaku nebo množství. Neboj on nám to určitě napíše tak ho hned nepeskuj ne !!(a)

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
mates
Wednesday 30 April 2008 - 09:50:07 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
freez napsal ...

VGT napsal ...

"Miluji zlomyslnost tazatelů" v poradně : ".... mám motor, neřeknu vám jaký, svítí mi kontrolka - nevím čeho, kolem hlavního víka se mi tvoří cosi jako vazelína. Napište mi, co mám za problém".
Tak nevím, jestli máš benziňáka či nafťáka, jen tuším, co by snad mohlo být hlavní víko, netuším, jak se může kolem toho víka cosi tvořit (to uniká olej pod krytem ventilů?). Nespadla ti hadice odvětání motoru (odvětrání bloku motoru a víka hlavy= víka ventilů?).
Mohu jen napsat obecnou věc: pokud jde chladící kapalina do oleje, vzniká jakási mazlavá hmota, která by mohla připomínat vazelinu.


Nebuď nerudnej musíš si uvědomit, že jsou mezi námi i lidé co s autem "jen jezdí" a opravdu netuší jestli rozsvícená kontrolka oleje je kontrolka tlaku nebo množství. Neboj on nám to určitě napíše tak ho hned nepeskuj ne !!(a)

Jo...ke kamošovi přišel borec do servisu, že potřebuje novou měrku oleje...že ta stará je už opotřebovaná a krátká
A to asi znáte, jak paní přišla do prodejny ND a chtěla nové víčko 710...že to staré ztratila...prodavač "jaaak 710? Neznám..."...a ono to bylo víčko OIL...
Jen jsem chtěl tohle vlákno trochu odlechčit.
A taky nechápu, jak se muže kolem vik tvořit emulze. Mě když chcaly víka, tak to teklo na vyfuckový potrubí a tam to dělalo čmoudím a smrdím.

[ Upraveno Wednesday 30 April 2008 - 09:51:05 ]

Lexus RX 350
Honda Crosstourer

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1433 sec,0.1089 z toho dotazů.