• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
omega C brzdovy pedal jde az na zem
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
tonnydenny
Monday 28 April 2008 - 08:51:35 Citovat
Host
Poradte mi mam omegu C 2.6 V6 mel jsem s ni nehodu menil se cely predek od te doby co jsem ji vzal od karosare jde brzdovy pedal az dolu odvzdusnoval jsem vsechny kola a nesla ani bublinka vzduchu nevite cim tov muze byt?
Yper
Monday 28 April 2008 - 15:24:35 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Nechci sejčkovat, ale tohle vypadá na celou brzdovou pumpu/válec.
Nicméně, než se naplní tenhle katastrofický scénář a v případě, že se Ti kapalina neztrácí, tak Ti doporučuji provést odvzdušnění brzd trochu jinak, než jak je běžný postup klasického odvzdušnění brzd.
Už na Fáčku byl problém s tím, že když pumpa - brzdový válec byl bez kapaliny, tak bylo velmi těžké jej odvzdušnit - byl to případ výměny kapaliny za novou systémem proplachu všech brzdičů a prasátek.Když se to přehnalo, tak válec chytil vzduch a ten bylo těžké odvzdušnit.
Ve Tv ém případě se s opravou odpojilo asi vše, včetně rozvodu brzdové kapaliny a ta vytekla.
Celý tenhle postup se provádí tak, že se na rezervní nádržku brzdové kapaliny nasadí redukce/přípravek a přes ten se připojí vývěva. Udělá se podtlak a ten by měl odsát vzduch z brzdového válce a nahradit jej kapalinou, která tam steče gravitací.
Pokud nemáš Ty a nebo někdo z Tvých známých přímo elektrickou vývěvu, tak se podívej v obchodě s laboratorními potřebami, či v samotných laboratořích, kde prodávají/používají vodní vývěvu. Je to tryska v trubce s bočním vývodem. Do trysky se připojí voda, na boční vývod pak to místo, kde chceš udělat podtlak a druhým koncem pak odtéká proudem voda.
Hadice na připojení k nádržce brzdové kapaliny musí být tvrdá, aby se vzniklým podtlakem nezbortila.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
VGT
Tuesday 29 April 2008 - 15:48:55 Citovat
Host
Příčin tvého problému může být více, ale pokud byla vypuštěna brzdová kapalina ze soustavy, tak máš nejspíše zavzdušněné ABS. U Oplů se používá několik těchto brzdových systémů, některé se odvzdušňují pouhým přetlakem kapaliny při plnění, u některých musíš k tomu ještě elektricky otevřít ventily v hydraulickém modulátoru, u některých otevřít ventily a ještě spustit čerpadlo modulátoru. Zajeď si s tím autem do servisu, ať ti to odvzdušní (ovšem do servisu, který tomu rozumí, těch zas až tak moc není )

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2355 sec,0.1998 z toho dotazů.