• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
zadek auta moc vysoko
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
watchi
Tuesday 15 April 2008 - 18:03:52 Citovat
Host
resim problem - auto vypada jak nakoputna koza. zadek je vys jak predek. jde to nejak snizit, aniz bych menil tlumice ci pruziny. jdou ty nivea, co jsou na combi nejak pustit niz?
Martas
Tuesday 15 April 2008 - 19:15:31 Citovat
Host
A nemas spis pravdepodobnejsi "opacny" problem, tedy prilis nizky predek - napr. pruzinu prasklou o jeden zavit ?
Tlumex
Tuesday 15 April 2008 - 19:24:12 Citovat
Host
omega ma vzadu dofukovatelny tlumice, nevezl si v kufru neco tezkyho? Ty tlumice se daji vyfouknout _;
JOB
Tuesday 15 April 2008 - 20:00:14 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Počkej na Jerryho.On řešil stejný problém. Když to upustil ručně samo se to časem dofouklo. Dneska už to má vyřešený tak ti poví čím to je.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Jerry
Tuesday 15 April 2008 - 20:28:47 Citovat
Jerry

Uživatel #596
Registrován: Monday 30 January 2006 - 05:26:15
Příspěvků: 782
Tak jsem tady ahoj

Řešil jsem stejný problém.
Omegy hlavně ty co oplývají xenony mají dofukovatelné zadní tlumiče.
Při větším zatížení kdy už nestačí vyrovnat světla gyroskopy se zadní tlumiče automaticky dofouknou a auto vyrovnají.
O vypouštění se stará jakýsi seleoid čico (nevím přesně jak se to jmenuje). Závadfa může být v něm.
Já měl trochu něco jinýho. Někde jak vychází svazek kablíků ke kompresoru z tunelu se mi podařilo trefit tento svazek asi kamenem.
V origo servisu bylo na servisním listě výměna svazku kabelu 3.800,- a po ohledání bylo smotámo a zaizolováno.
Jinak jsem to měl na max ale v tom už se nedá snad ani jezdit. Mezi pneu a lemem blatníku jsem naměřil 32 cm.
Tak že buď kablík nebo ten vypouštěcí prevít (nevím jestli nemá zvlášť pojistku).

Jak na to : když si klekneš na úrověň zadního levého kola směrem dopředu, pohledem na zadní nápravu uvidíš skoro uprostřed auta blíže k levému kolu váleček s chladícími žebry a na něm šikmo dolu gumovou černou hadičku. Neměla by na ní být sponka. Tu vytáhni a auto klesne pak ji dej z5 a auto se během 2-4 dní opět dostane na max (podle toho jak často jezdíš). Takhle jezdi asi tak měsíc a půl pak tě to nas..e a dáš to opravit. __;)


!!! POZOR!!! PŘI VYTRHÁVÁNÍ HADIČKY SI NENECHÁVEJ HLAVU POD AUTEM A TAKY TO HROZNĚ LÁKÁ PŘI TAK VELKÉ MEZEŘE OBEJMOUT ZADNÍ KOLO A PŘIDRŽET SE ABY SI ČLOVĚK NEMUSEL KLEKNOUT. VZPŘÍČENÝ RAMENO A SMOTANÁ RUKA MEZI PODBĚHEM A KOLEM SE TAKY HROZNĚ BLBĚ VYNDÁVÁ. NELEKNOUT SE DOCELA NAHLAS TO SYKNE ČI ZAPÍSKÁ !!! POZOR !!!


Omega C Caravan 2,5 DTI, Calibra 2.0 16V (110), Vectra C 2.2 DTI dříve Omega B Caravan 2.0 8V, Omega B Caravan 2.0 16V Ecotec, Vectra A/B 1.8 16V, Ford Scorpio 2.0, Škoda 110, Škoda 1000, Fiat 128
Vraňoch
Tuesday 15 April 2008 - 22:37:41 Citovat
Host
Zdar, zrovna jsem resil (a vyresil) totez. Na naprave je takove hejble, ktere kdyz je moc nizko zapne kompresor a kdyz je moc vysoko zapne solenoid, kterej upusti vzduch z tlumicu. Hejble je pripojeny konektorem a tam budou nejspis uhnily nektery piny. Ten konektor se moc neda sehnat, jen cely svazek za X penez. Ja to resil ustrizenim konektoru a prodratovanim. Kdyz jsem tohle opravil, tak jsem jeste nasel prodreny kablik o kus dal. Dej si bacha, pokud to neopravis, tak prijdes o gumy.
watchi
Wednesday 16 April 2008 - 16:38:07 Citovat
Host
dekujiii za rady a typy. nejak to zkusim vyresit.pak napisu co a jak.
watchi
Tuesday 13 May 2008 - 18:40:35 Citovat
Host
a chapu dobre ze to mai Omega MV6 2,5 r.v. 2000? nekde sem slysel ze to maji jen 3litry?
JOB
Tuesday 13 May 2008 - 20:32:02 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
watchi napsal ...

a chapu dobre ze to mai Omega MV6 2,5 r.v. 2000? nekde sem slysel ze to maji jen 3litry?


Mohu tě ubezpečit že zrovna rozebírám OB 2,0 16v 96´a ta to má taky

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Martas
Tuesday 13 May 2008 - 20:49:10 Citovat
Host
watchi napsal ...

a chapu dobre ze to mai Omega MV6 2,5 r.v. 2000? nekde sem slysel ze to maji jen 3litry?


U Opela (a ne jen u nej) zejmena ve vyssi tride aut nikdy nevis, tim ze lze temer cokoliv poridit jako priplatkovou vybavu se obcas objevi dle oznaceni uplne standardni auto, ale vybavu ma stejnou jako nejvyssi prodejni vybava.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1450 sec,0.1100 z toho dotazů.