• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Upadnula koncová èást výfuku u OA, co dál ?
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Lojza
Wednesday 13 February 2008 - 19:24:01 Citovat
Host
Od včerejška slyším, že má moje Omega A takový jiný, dunivý zvuk, nejvíce se to projevovalo v nízkých otáčkách, mno a dneska jedu a upadnula mi zadní část výfuku. Hodil jsem to do kufru a jel jsem dál. Jak se to projeví na jízdě? Zvedne se mi spotřeba nebo tak něco? Dá se někde sehnat nějakej velmi levně? Zatím jsem našel tohle: Odkaz

Myslíte že bude ok? Na kolik hodin je to práce tam přivařit novej? Nešel by tam jen tak znova přivařit ten starej?
JOB
Wednesday 13 February 2008 - 19:47:50 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Nic levnějšího neseženeš. Rozhodně bych to už nespravoval,protože jestli ti to už úplně upadlo tak to je konec. Jestliže máš středovej díl v pořádku tak nebudeš nic vařit ,pouze sundáš zbytek koncovýho dílu a nasadíš novej.
Samozřejmě to vliv na jízdu a spotřebu má ale asi né takovej aby jsi to poznal.Nicméně je to lákadlo na policajty.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

freez
Wednesday 13 February 2008 - 19:59:21 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Lojza: Spotřeba se ti zřejmě nějak rapidně nezvedne , zadní díl výfuku kde je tlumič je dost těžký a pokud ti upadl jen těžko půjde zase použít, na 99 % ho budeš muset vyhodit a koupit nový díl a k němu gumové držáky protože ty budou taky v čudu. Práce je to cca na hodinu , když půjde ten zbytek zadního dílu odendat od středního , což zřejmě nepůjde jen tak a pak je oprava tak na dvě až tři hoďky a pokud bys to chtěl dělat sám , tak je to pěkné drbačka a zvlášt na heveru v garáži , ten výfuk co jsi chtěl koupit by se samo použít dal ale nečekej zázraky , za dva roky může být taky v čudu nejlepší by podle mě bylo podívat se po firmách co mění výfuky a pozeptat se na kolik u nich výměna vyjde komplet s prací, někdy to vyjde cenově lépe nežli koupě z internetu protože práci máš pak skoro zdarma.

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Lojza
Wednesday 13 February 2008 - 22:16:27 Citovat
Host
Díky moc za rady. Jestli to vydrží 2 roky nebo 3 je mi celkem fuk, jelikož to auto stejně chci do půl roku dát pryč, proto by mi stačilo i nějaké levnější provizorní řešení.
IvanSK
Thursday 14 February 2008 - 15:37:58 Citovat
Host
Ahoj, tento isty problem som mal na svojej OA, tiez mi odpadol koncovy tlmic a poradim ti jednu vec, cim skor ho tam daj ci uz druhy alebo ten isty opraveny lebo sa ti odtrhne aj stredna cast nakolko ma teraz velky previs a velke kmitanie kedze nie je uchyteny na konci a postupne sa to odlomi dalej. Takze najlacnejsie riesenie pre teba je privarit ten stary ale musi to byt dobre urobene nie odflaknute inac ti to nevydrzi. Tiez som si to tak vyriesil a drzi.
Lhex
Thursday 14 February 2008 - 17:20:30 Citovat
Host
taky jsem to kdysi nechával vařit, dá se to obalovat takovym tim...no prodává se to... ale je to fakt tak na půl roku. Nech si tam navařit třeba kus trubky, natírat to zvenku nemusíš, stejně to zrezne zevnitř a za půl roku to upadne stejně. takže tak. A na STK s tím radši nechoď
Ale jinak samozřejmě je nejlepší celý nový, ten střední díl bude taky jistě načatý, a už to dneska není tak strašně drahý..
WISAStar
Thursday 14 February 2008 - 18:57:42 Citovat
Host
Me se zase na becku ucpal zadni tak sem taky koupil tendle polskej + dva stredovy (V6) A zmaknul sem to asi za 1,5 na zahrade... zda se mi zbytecny davat to do servisu. cekat na to a pak zaplatit za praci cenu co stal ten vejfuk...
Lojza
Sunday 24 February 2008 - 16:48:46 Citovat
Host
Tak už to mám navařený. Prej bylo ještě v háji uchycení části u katalyzátoru, tak je to všechno v cajku, pociťuju však snížení výkonu, může být tak 10%. Čím to může bejt? Nemůže ten kat bejt třeba ucpanej a teď jak to všude sedí, tak to ztrácí výkon? Poraďte.
IvanSK
Sunday 24 February 2008 - 18:25:02 Citovat
Host
podla mna problem bude asi inde..vela ludi si mysli ked da sportovu koncovku a huci mu to tak maju pocit ze im to ide rychlejsie ale to je len klam prave kvoli tomu ze ten vyfuk viac huci...ak si mal deravy vyfuk tak bol hlucny a teraz to mas porobene a zrazu je tichucky a ty mas pocit ze to netaha tak ako predtym prave kvoli tomu ze uz nie je hlucny..
Petr
Sunday 24 February 2008 - 23:11:56 Citovat
Host
IvanSK napsal ...

podla mna problem bude asi inde..vela ludi si mysli ked da sportovu koncovku a huci mu to tak maju pocit ze im to ide rychlejsie ale to je len klam prave kvoli tomu ze ten vyfuk viac huci...ak si mal deravy vyfuk tak bol hlucny a teraz to mas porobene a zrazu je tichucky a ty mas pocit ze to netaha tak ako predtym prave kvoli tomu ze uz nie je hlucny..


Tak ted jsem se opravdu zasmal

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1279 sec,0.0980 z toho dotazů.