• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vyhřívaný volant - svépomoci
Přejít na stranu  [1] 2 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Miross
Sunday 18 November 2007 - 10:18:44 Citovat
Host
Chlapi, dnesak jsem pri tom, co mi děsně mrzly tlapy na volantu, zatoužil po vyhřívání toho cerneho kolečka .Bohuzel ta ma OB98 tohle neumi... ale stejne me čeka restuarovani volantu...Kůže už je v pytli tak musim navštivit čalounika. A tak si říkám... co tak tam vyříznout třeba dvě drážky dat tam ten termo kabel, či jak se tomu říka napojit to.... a na to se chci zeptat... Kam to bude nejlepší zapojit, já myslím že asi na zvlašťni vypínač a pak... jestli se daji sehnat takove káblíky a jestli se dají případně zkracovat... Poradte prosím ...

Martas_
Sunday 18 November 2007 - 10:22:14 Citovat
Host
Zajimavej napad (i kdyz podle meho nazoru neco co nepotrebuju stejne jako vyhrivana sedadla), nicmene narazis na zavazny problem a to jak to vyhrivani pripojit, abys zaroven mohl libovolne tocit volantem. Veskera elektrika ve volantu je "napajena" bezdotykove pomoci "krouzku" pod volantem, nehlede na to ze to vyhrivani bude mit odber v radu Amperu.
miross
Sunday 18 November 2007 - 10:55:33 Citovat
Host
Hmm... to zapojeni... hmmm to bude problem. A k tomu co potřebuju - kdo jednou zkusil už nechce jinak ?lola hmm.... a vzít ten proud z neceho co uz na tom volantu sviti ? to je asi blbost co? Priště kupuju auto jen v plne naloži ?lola ?lola ?lola
VGT
Sunday 18 November 2007 - 10:58:15 Citovat
Host
Jó, to je fakt zajímavý nápad. Vyhřívané rukojeti u sněžných skůtrů se dělají, to jo .... V náklaďáku pro provoz na Sibiři už to nemá takovou cenu, tam se řídí v palčákách.
Tvá odvaha je zřejmě větší než vědomosti o problému. Topné kabely se sice běžně prodávají, ale nejsou tak tenké (alespoň o tom nevím), aby se daly implantovat pod potah volantu (řezat do volantu nějaké drážky nelze !!!). Šlo by zhotovit tenoučké vyhřívání (ne koupit, ale doma vyrobit), ale hlavní problém, jak píše už Martas, bude v přivedení proudu do volantu („z rejdu do rejdu“ má volant cca 3,5 otáčky). Udělat jde všechno (skoro) na světě, ale v tomto případě ti spíše doporučuji řídit v rukavicích (néé v lyžařských, ale v řidičských). Jsou různých typů, nebude ti zima na ruce a navíc budeš vypadat jak Rallyemann _;
Martas_
Sunday 18 November 2007 - 11:00:06 Citovat
Host
miross napsal ...

... a vzít ten proud z neceho co uz na tom volantu sviti ? to je asi blbost co? Priště kupuju auto jen v plne naloži ?lola ?lola ?lola


Jeste jednou .. prenos "energie" mezi autem a volantem je bezdotykovy prostrednictvim "kouzku" pod volantem, sice jsme to nemeril, ale myslim ze zadne "tvrdsi" napeti na volantu nenajdes.

Co se plne naloze tyce, nerad bych se pletl, muze byt ze to nektere modely jako treba Senator to mely ale ja jsem jeste u Opela vyhrivany volant nevidel a to jsem s nekolika Senatory jel.
qpc
Sunday 18 November 2007 - 11:16:59 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
no,to je téma,obvzlášt když 99,9% lidí tohle ani nezná nebo si veme na 2 minuty rukavice.Co ještě by šlo vyhřívat? Kliku u dveří,protože studí __;
Nicméně je to blbost a konstrkčně dost problém.. __;

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


miross
Sunday 18 November 2007 - 12:11:06 Citovat
Host
No nic no... jen jsem se zeptal... tak dik
Anonymní
Sunday 18 November 2007 - 12:16:47 Citovat
Host
nová Corsička má vyhrievanie volantu, teda iba ak je v plnej náloži a je to super vecička _; ale v mojom to nemám __; takže radšej tie rukavice
Anonymní
Sunday 18 November 2007 - 13:01:52 Citovat
Host
Jediné co mě napadá je pokud nemáš multifinkční volant si ho sehnat a volné kroužkové sběrače použít na napájení výhřevu. Jinak na mý OC 2002 mám asi vše ale vyhřívaný volant tam teda není.

Jerry
WISAStar
Sunday 18 November 2007 - 13:24:52 Citovat
Host
v 80 a 90 letech to meli drazsi bmw a mercedesi bezne... i dnesni to vlastne maj

topne dratky jsou slabe. kup si v globusu vyhrivany podprdelnik za 90 kc do auta a rozparej ho.... prikon to ma minimalni a topi to jako krava...

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1550 sec,0.1222 z toho dotazů.