• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
zadní pružiny omega
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Robert
Monday 05 November 2007 - 17:40:50 Citovat
Host
nevíte někdo o kolik se zvedne omega(a) sedan kdýž ji dám pružiny z combiku?mám je už nějaké unavené dík
JardaB
Monday 05 November 2007 - 17:58:16 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Ja si pripojim dotaz, nevim cim to je ale predpokladam, ze mam taky pruziny unavene, volne/ohnute nic nevypada a pr.el taham skoro po zemi. Pomuze prosta vymena za nove (sedan)? Co to pripadne stoji? Delaji se ve vice verzich tvrdosti?

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Robert
Monday 05 November 2007 - 20:34:21 Citovat
Host
jsou dva typy,obyèejné a nìjaké tuhší ale podle mých informací ty tuhé jsou jak na combi.Výmìna doufám pomùže ale øeším dilema nad tím èi tam mám dat ty tuhší nebo obyè.Taky mám plyn.Cena na aèkovou omegu se pohybuje od 1200 do 1800kè
mates
Tuesday 06 November 2007 - 11:07:16 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Teď je mám v kufru...na geošce vzadu nějak čučeli na odklony...až vyčučeli, že mám obě prdlý...chybí jim dole každé tak jeden závit __;
Tak můj mechoš kdesi objednal (AB cosi...na Masné v Brně) a cena pro mě 2400,-/obě. Tak je tento týden přehodím a uvidím, třeba už nebudu tahat prdel po silnici.

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
D.J.
Friday 28 December 2007 - 22:44:39 Citovat
Host
Měnil jsem pružiny sice na Ačku, ale s OB to bude asi dost podobný. V jednom katalogu jsm našel seriovky pro sedana a jako silnější variantu použitelné sériovky z kombíka. A pak ještě zesílen provedení na kombi. Chtěl jsem auto tvrdší, tak jsem tam dal to zesílené provedení z kombi, ale to už bylo příliš. Drát pružiny je po celé délce stejně tlustý a auto se pohnulo k zemi až když jsem tam naložil plný kufr akumulátorů. Jenže jízda s prázdným byla utrpením. Na každé nerovnostiv zatáčce bylo cítit jak se tlumič roztáhl až na doraz a kolo odskakovalo od cesty protože už níž nemohlo. Možná by to s předním náhonem tak nevadilo,ale u toho zadku to byl fakt záhul. Navíc to v zatáčce ustřelovalo absolutně bez varování. Tak jsem jako kompromis zvolil sériové provedení z kombi. Je sice pořád dost tvrdé, ale už je to lepší s jízdníma vlastnostma a hlavně auto vypadá z profilu mnohem sportovněji "do klínu" s tím, že zadní kola už nejsou utopená v těch pro mě nepodařených zadních origo lemech. Z estetického hlediska u OA změna k lepšímu, jízdní vlastnosti jak pro koho, pro ty, co nemají shnilotinu a vozí v kufru často náklad doporučuju.
Biturb
Tuesday 15 January 2008 - 07:53:52 Citovat
Host
Klkuci, tak jsem byl vcera v cesrvise, a podle vinka mi vybrali zadni pera, ale ted se podrzte, jedna stoji 11 000KC!!!
mam to elektricke hlidani vysky prdele, a pry ta pruzina je jina, tak co ted? Tyto nehorazne penize za to urcite davat nebudu!!
Vrakac??
Chtel bych to vymenit, protoze mam uleceny to zakonceni na jedne strane...
Mam OB MV6 kombi
mates
Tuesday 15 January 2008 - 08:22:14 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Biturb: eeee??? Hlídání výšky u kombajnu mají na starosti tlumiče, ne? Chceš teda měnit tlumiče nebo péra? Udělej to jak Tlumex...výškově stavitelný tlumiče směr kontyš, zablendovat...a dát tam normalní, třeba Kayaby za cca 3000,-/2 ks. Co se týče pér, to by měla být záležitost zhruba stejných financí.

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Anonymní
Tuesday 22 January 2008 - 22:05:17 Citovat
Host
No tlumice jsou Ok!
tak je tam necham, ale u jednoho pera mi ustrelilo zakonceni, tak proto ho shanim..
nekde jsem tady videl uz pouzite..
JOB
Wednesday 23 January 2008 - 00:38:19 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Jinak origo tlumiče jsou třeba tady a docela levný Odkaz

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Marek
Thursday 31 January 2008 - 09:06:24 Citovat
Host
Tak já jsem dal na sedana 2,5TD pružiny ze staršího kombíka (protože jsem je měl zadarmo a starý jsem měl obě zlomený) a musím říct, že je to hrozný. Na jízdních vlastnostech to moc nepozoruju (samozřejmě že mi připadá, že jedu pořád z kopce), tlumiče vyletí až na doraz jen když se to fakt fest vyhoupne (zatím mi to udělalo 2x na jednom železničním přejezdu, jinak nikde). Ale to auto vypadá jak naprc... koza. Je to zvednutý fakt extrémně a nepřirozeně. Hned jak seženu pružiny ze sedana, tak je vyměním. Kdyby někdo něco měl, tak se ozvěte, koupil bych je.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1405 sec,0.1094 z toho dotazů.