• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Zadni kotoucove brzdy!
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Rado
Sunday 28 October 2007 - 11:45:24 Citovat
Host
Ahoj Oplaci a specialne Omegari!Doufam ze nekdo poradi.mam takovy problem ze zadnima kotoucovyma brzdama.Slabe nebo skoro vubec mi nebrzdi vnitrni strana kotoucove brzdy!!Z vnejsku je krasne vylesteny kotouc ale z vnitrni strany velmi slabe!!Uz 2x jsem to mel vsechno venku.vse jsem rozebral,vycistil slozil,odvzdusnil,valecky byly venku no a pvysledek porad stejny.Nejak se tomu vnitrnimu valecku nechce tlacit na tu brzdovou desku.Problem je u obou kol stejny.Vnejsi strana je v pohode pripominam.Nevim si rady.Kdyz se nase.... tak koupim nove trmeny a bude.Ale pokud je problem v trmenech nevim na 100% a proto prosim o radu!!dik predem
JOB
Sunday 28 October 2007 - 12:06:36 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Prvně musí jít váleček krásně zatlačit rukou. Teda oba dva,co jsou na proti sobě. Jde o to že zadní brzda nebrzdí tak jako přední,aby jsi nedostal smyk,protože zadek je lehčí.Takže v běžném provozu zadní brzda vlastně jenom přibržďuje.V Sobotu jsem dělal komplet zadní brzdy a jeden váleček se nehýbal vůbec.Naštěstí šel rozhýbat a bez problému všechny 4 zadní válečky zatlačím zpět rukou,případně sikovkama ,ale zlehka.
Dokonce už mi krásně brzdí ručka což je u Omkegy zázrak ?lola

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Rado
Sunday 28 October 2007 - 13:30:00 Citovat
Host
Jaky jsi mel kotouc pred opravou z vnitrni strany leskly vybrzdeny?Ja kdyz jsem to po vycisteni kompletoval,tak jsem vnitrni valecky zatlacil cvikovkama!Sly docela jemne.tak nevim!uz mi z toho hrabe docela.muze to byt trmenem? __;
JOB
Sunday 28 October 2007 - 13:37:30 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
No já i přes to že destičky i pakny byly sjeté tak na 50% tak kotouč byl orezlí a jen mírně nepravidelně oleštěn zrovna tak vnitřek kotouče u paken.Dal jsem všechno nové a teprve čas ukáže jak to brzdí. Každopádně rozdíl je znát ,u ručky o 100%

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

hery
Sunday 28 October 2007 - 17:42:29 Citovat
Host
očisti pořadně ty orezle plošky brzdiče,koliky,vše po čem se destička pohybuje,mužeš ji i trochu zbrousit aby měla větší vuli.obrousit kotouč od rzi a pak to chce jezdit a brzdit.taky pro jistotu odvzdušnit.je to časty jev pokud auto malo jezdí,protože zad desk vydrží i 100 000km a někdo to jezdi i několik let.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1373 sec,0.1083 z toho dotazů.