• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
CIRA OPTIKA
Přejít na stranu  1 2 3 4 [5] 6
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
ndefo
Monday 29 October 2007 - 07:37:22 Citovat
Host
Ja si hned rikal ze ty auta jsou si nejak podobne a uz je to i dokazano

Zkusebne jsem umistil ty 100w do svetel, jen tak, jestli neco bude... mno ne, ze by to svitilo "slabeji" neco tam znat bylo, nicmene se mi vysvetlilo co znamenalo, ze maji sklo nejake barevne, po rozsviceni prijely do mesta kolotoce a kraasna hra barev se odrazela na silnici... kdyby se mi to podarilo roztocit, tak bych si to nechal ... no nicmene si myslim, ze novym nastupcum puvodne zamyslenych 100w se ten napad s relatky bude libit taky (philips+50%), tos to vidim, ze se dneska projedu do elektra... predpokladan ze "nova" pojistka by mohla stacit shodna jako hodnota ktera je tam ted...
Vraňoch
Monday 29 October 2007 - 09:50:03 Citovat
Host
Pojistka pro 100W zarovku: P=U*I ... I=P/U ... 100W/12V=8.3 A . Pro kazdou zarovku bude tedy potreba alespon 10A pojistka. Jelikoz ale napeti v siti neni 12V, ale spis tak 14V (coz pri pouziti relatek muze skoro byt i na zarovce), tak tam potece i vetsi proud. Myslim, ze 15A by melo byt s rezervou OK. Nebo zkus 10A a pokud by ti odchazely, tak zvys na 15A.
Tomin
Monday 29 October 2007 - 11:26:56 Citovat
Host
Tady je schema zapojeni jak bych to udelal. Ta schottky dioda muze trochu hrat pokud by z nejakeho duvodu neseplo to rele, ale chladic potrebovat nebude. A proud pres ni pujde jen tu chvilku nez sepne rele takze ....

Diodu treba tuhle (snad to pujde otevrit) www.pselectronic.cz


Tomin
Monday 29 October 2007 - 11:44:12 Citovat
Host
Typ rele ? Klasika co se dava do aut. Tusim ze ma max. 25A. Toho ta zarovka s 10A nerozhazi.
Vraňoch
Monday 29 October 2007 - 12:59:35 Citovat
Host
Tomin: Hele, a jak ze ma ta diodka pomoct zarovce? Aby nedostala pri sepnuti relatka takovou ranu? Myslis, ze je to skutecne realny problem?
Tomin
Monday 29 October 2007 - 13:14:02 Citovat
Host
Ta dioda udela dve veci:

1, jeste trochu snici napeti ktere prichazi po zapnuti spinace svetel na zarovku (asi o 0.4V) takze je mensi sance spaleni
zarovky

2, zaridi, ze po pritazeni relatka se nevraci napeti z vystupniho kontaktu rele na civku toho rele.
Pokud by tam dioda nebyla, tak by si jednou zapnul svetla spinacem, rele by pritahlo a pak uz by NIKDY NEVYPLO,
protoze by si dodavalo energii samo pres ten spinaci kontakt.
Vraňoch
Monday 29 October 2007 - 13:41:40 Citovat
Host
Bod 2 by myslim asi vubec nemel nastat, pokud by civka rele byla napajena pouze ze spinace. Mezi polem 1 a 4 preci nutne nemusi byt zadne propojeni (nepocitaje ted duvody v bode 1), ne? Nebo neco nevidim?

Bod 1 muze teoreticky urcite mit nejaky vyznam, ale realne si tim nejsem zrovna jist. Mozna mi ale zase nejaka souvislost zdarne unika.
Tomin
Monday 29 October 2007 - 13:58:24 Citovat
Host
k bodu 2 - nemel by nastat, mas pravdu, jen vysvetluju proc a jak. Mozna je ale treba porucha rele, ulomenej kabel, ...

Co se tyce spojeni polu 1 a 4 rele - asi si v historii teto debaty nechytil to, ze takhle jak bych to zapojil to bude setrit zarovky. Proste se po zapnuti spinace dostane na zarovku mensi napeti a teprve po spojeni rele tam pujde vic. Tim se zmensi sance na prepaleni vlakna, ktere nastava v 99% prave pri zapnuti, protoze ma vlakne velmi maly odpor a tece jim mnohem vetsi proud nez je nominalni.

Ta dioda to napeti startu jeste o 0.4V zmensi, coz je jen ku prospechu veci.

k bodu 1 - souvislost jsem ted vysvetlil
a bud si jist ze to mit vyznam bude. Asi se to bude tezko dokazovat, leda statistikou prasklych zarovek, ale urcite bude.
Pri dnesnim celorocnim sviceni ....
Vraňoch
Monday 29 October 2007 - 15:56:02 Citovat
Host
Bod 1: no jestli je hlavnim ucelem omezit pocatecni proudovou ranu pri sepnuti relatka, tak si nejsem jistej, jestli 0.4V bude mit nejakej realnej vliv. Spis by to myslim chtelo seriove s diodkou zapojit jeste nejakou malou zarovicku (2.5W, 5W). Ta by to ochranila na 100%, krom toho by na kazde z nich bylo v te chvili jen cca 6V.
Tomin
Monday 29 October 2007 - 16:24:38 Citovat
Host
Precti si cele tohle vlakno. Hlavnim ucelem je DOPLNIT RELE kvuli zvyseni svitivosti.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 [5] 6  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1918 sec,0.1397 z toho dotazů.