• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Hučení od zadních kol/nápravy Omega B 2.5TD
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Conn.Andre
Thursday 16 August 2007 - 10:43:07 Citovat
Host
Poslední dobou mam problem s vyrazným hlukem od zadních kol nebo napravy. Nejvic to dela tak okolo 70 - 90km/h ale zvysený hluk je proste v jakekoliv rychlosti. Nemate nekdo potuchy, cim to muze byt. Stava se taky, ze okolo 70km se auto rozvybruje, ale to jsem se docetl v jinem vlaknu, ze muze byt bordel na diskach. Muze snad i huceni byt takhle znat? Jsem z toho trosku jelen Za kazdou radu budu vdecen.


[ Upraveno Wednesday 22 August 2007 - 10:18:59 ]
Falto
Thursday 16 August 2007 - 11:26:39 Citovat
Host
Mal som podobny problem na vectre B 1.6 16V, podarilo sa mi ho vyriesit minuly tyzden. To hucanie ale bolo take prerusovane, nie hvizdave, takze loziska to neboli. Problem bol v gumach, boli nepravidelne opotrebovane take “kockate”. Je to citit ked prejdes dlanou po obvode pnematiky.
Test tlmicov bol na 70% co je podla technika este dobre, takze su myslim ze to bolo sposobene tym, ze po prezuti na letne pneu mi v pneservise nahustili zadne gumy na 3.0 (predpisany je 2.1). Zistil som to ale az po mesiaci a pol, takze sa ten cas gumy dostali zabrat.
Po vymene zadnych gum hucanie zmizlo. Kazdopadne sa ale chystam aj na vymenu tlmicov.
JOB
Thursday 16 August 2007 - 16:31:46 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Mění se to v závislosti na zatáčení,tedy spíše naklánění vozu ? Jde to určitě od kol nebo od diferáku ? Může klidně hučet diferák , protože ty vetšinou mají problém s tesností a tak můžeš mít málo oleje.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Kutulin
Thursday 16 August 2007 - 18:13:30 Citovat
Host
Jak pise slovensky kolega i ja mel to same. Byla to praskla pneu (korpus) a poznas to tak ze rukou objedes gumu a najdes plosku. A nebo jed velmi pomalu - krokem a soustred se zda se ti zadek pohupuje nebo smajda.
qpc
Thursday 16 August 2007 - 18:24:17 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
jestli máš pneumatiky směrové( šipky ) typu Good Year Eagle,tak si to zkontroluj,rády se z nich stávaj kola o tvaru brambory..

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Anonymní
Wednesday 22 August 2007 - 08:40:38 Citovat
Host
Dekuju moc za odpovedi... Tak ze co se tyce gum tak mam Dunlop SP 01 225/55/16. Podle vsech, ktere jsem vezl, tak to huci jako z jedne strany.. Od jednoho kola, ktere mi nedavno lepil skrz vrazeny uplne novy sroub do dezenu Muzu se tak opatrne zeptat, co s tim diferakem? Da se opravit, nebo novy.. a kdyz novy kolik to asi kostuje?
Conn.Andre
Wednesday 22 August 2007 - 08:42:25 Citovat
Host
... ach jo.. se omlouvam.. to predesle je samozrejmne odemne
Tomis
Friday 31 August 2007 - 08:22:49 Citovat
Uživatel #786
Registrován: Saturday 01 July 2006 - 19:57:40
Příspěvků: 263
mel jsem neco podobneho pred mesicem a bylo to lozisko v kole, ted je auito zase pekne tichy

_________________________________________________________________
Opel Omega B Caravan X25DTI - provozovany prevazne na olej
Opel Omega C Caravan 3.0 DTI - BMW M57D30 - r.v. 2003

jo a taky mi zbyl jeste nejaky ten automat na svetla tak kdyby nekdo mel nahodou potrebu, tak dejte vedet.
Cesťák
Friday 31 August 2007 - 08:37:47 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Kolik máš najeto? Nevím, jak Omegy, ale u Vecter každých cca 80000km odcházely ložiska. Projevuje se to zpočátku tak, že najednou víš, že máš taky zadní nápravu, dřív si ji prakticky neslyšel. To je zravidla okolo 70000km. potom z přibývajícíma tisíci kilometry je hlučnější a hlučnější, až tě to vyžene z auta. Zpravidla je to takové neustávající hučení.
Pokud ale v tom hučení rozeznáváš i trochu klapání a pleskání, budou to pneu. S diferákem neumím poradit, ale gumy vyloučíš lehce. Přehoď kola .

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

Anonymní
Friday 31 August 2007 - 08:48:52 Citovat
Host
Cesťák napsal ...

Kolik máš najeto? Nevím, jak Omegy, ale u Vecter každých cca 80000km odcházely ložiska.


V tom případě je celkem zvláštní, že toto téma a tato závada zde (na tomto a podobných webech) není prakticky vůbec zmiňována.
Myslím, že automobilka které by na nehnané nápravě odcházela ložiska s četností jakou uvádíš musela hodně stydět.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1440 sec,0.1106 z toho dotazů.